90 %
(2 hodnocení)
Adwa teploměry 1 kg
Zobrazit další nabídky
90 %
(2 hodnocení)
Adwa teploměry 1 kg
Zobrazit další nabídky

Popis

ADWA AD12 pH metr s teploměrem

pH metr + teploměr Adwa AD12
Adwa AD12 je kvalitní mikroprocesorově řízený, přenosný pH metr se zabudovaným měřením teploty a automatickou teplotní kompenzací. Tester disponuje dvouřádkovým displejem, na kterém lze pohodlně sledovat aktuální teplotu a pH roztoku. Přístroj je zabezpečen proti vodě a vlhkosti, ale nedoporučujeme nechávat přístoj trvale plavat ponořený v kapalině. Mezi další výhody patří dvoubodová automatická kalibrace, funkce HOLD, indikátor stability měření i stavu baterií a v neposlední řadě i vyměnitelná sonda.
Funkce

Dvoubodová automatická kalibrace
Funkce HOLD - udržení naměřené hodnoty na displeji, zmáčknutím a podržením tlačítka SET/HOLD
Indikátor stability měření i stavu baterií
Vyměnitelná sonda

Technické specifikace

Rozlišení pH 0,1 a 0,1°C
Přesnost měření pH 0,1
Výrobcem udávaný rozsah měření pH -2 až 16
Přesnosnost měření teploty 0,5°C
Rozsah měření teploty -5 až 60°C
Stupeň krytí IP 67
Napájení bateriemi 4 x 1,5V
Možnost jednobodové i dvoubodové kalibrace roztokem pH 7 a pH 4
Rozměry přístroje 175 mm x 39 mm x 23 mm
Hmotnost 100g

Měření
Elektrodu přístroje ponoříme do kapaliny a lehce s ní pohybujeme. Přístroj je připraven k měření zmizí-li symbol přesýpacích hodin z displeje.Svítící symbol CAL na displeji znamená, že přístroj byl zkalibrován. Zmizení symbolu CAL z displeje znamená, že přístroj je nutné nakalibrovat, což doporučujeme pravidelně provádět.Vždy kalibrujeme a) měníme-li elektrodu, b) po testování agresivních chemikálií, c) pro co nejpřesnější měření
Kalibrace
V běžném měřícím režimu zmáčkneme a držíme tlačítko ON/OFF, dokud se na displeji neobjeví CAL, poté se na displeji zobrazí hodnota 7,01 a symbol USE. Špičku elektrody ponoříme do kalibračního roztoku pH7, symbol se změní na REC. Automatická kalibrace pH7 může trvat i několik minut a je ukončena symbolem 4,01 USE. Elektrodu opláchnem a ponoříme do kalibračního roztoku 4,01. Symbol se změní na REC a automatická kablibrace je ukončena symbolem OK2. Objeví-li se během kalibrace symbol WRNG je nutné zkontrolovat kalibrační roztoky a začít znovu.
Údržba elektrody
Nepoužívanou elektrodu opláchneme vodou a skladujeme v ochranném krytu a v skladovacím roztoku nebo odražené čisté vodě. Elektroda nesmí nikdy vyschnout! Vyschnutím elektrody může dodjít k jejímu poškození. Nikdy neuchováváme elektrodu v destilované nebo deionizované vodě. Na škody vzniklé nesprávným skladováním elektrody se nevztahuje záruka. Pokud dojde k vyschnutí elektrody, je nutné ji nejméně na hodinu ponořit do skladovacího roztoku, případně čisté odstáté vody.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Adwa
Typ teploměry
Hmotnost 1 kg
Zobrazit další nabídky