83 %
(13 hodnocení)
Aqua Dragons 6 let vzdělávací pro kluky a holky
Zobrazit další nabídky
83 %
(13 hodnocení)
Aqua Dragons 6 let vzdělávací pro kluky a holky
Zobrazit další nabídky

Popis

Aqua Dragons Vodní dráčci Akvárium kit

Aqua Dragons - Vodní dráčci akvárium
Popis produktu
Objevte kouzlo vodních dráčků! Akvárium s živými korýši druhu Artemia Salina (žábronožka solná)
Co nebo kdo to vlastně jsou vodní dráčci? Jsou to drobní korýši s velmi zajímavou historií a ještě zajímavějším způsobem života. Pomocí tohoto akvária oživíte tato stvoření ze suchých vajíček vysypaných přímo do vody. Vodní dráčci, jak jim říkáme, mají 3 oči, dlouhý ocas a monstrózní tělo s četnými končetinami. Tento druh korýše je svým životním cyklem podobný listonohům, jejichž vajíčka dokáži hybernovat v suchém stavu i mnoho let a následně po ponoření do vody opět ožít. Vodní dráčci se začnou líhnout už za 2-3 dny po vhození vajíček do vody, pouhým okem jsou vidět od třetího dne a a následně rostou téměř před očima. V prvních dnech dokáží zdvojnásobit svou velikost během 24hod.
Takže Aqua Dragons - Vodní dráčci jsou skuteční malí cestovatelé v čase, které můžete vypěstovat a chovat přímo u vás doma v našem překrásném miniakváriu. Každý Aqua Dragon má tři oči, dvě sady žábro-nožek, které pracují jako žábra k dýchání, zároveň k přijímání potravy a také pomocí nich plavou. Samci mají hřívu na hlavě (připomíná jeleni parohy), kterou používají k zachycení samice při páření. Samičky jsou delší a jsou často vidět s jakoby "žárovkou" na zádech, ale ve skutečnosti se jedná o váček s vajíčky!
Vodní dráčci jsou mírumilovní tvorové, nikdy spolu nebojují a nekoušou. Potřebují jen základní pravidelnou údržbu. Udržujte správnou teplotu vody, nechte akvárium na světlém místě, ale ne přímo na slunci. Chraňte akvárium před nečistotami a také do akvária nesahejte špinavými prsty, např. při krmení. Pozorujte jejich životní cyklus, jejich anatomii a vychutnávejte si jejich společnost. Jedna holčička nám napsala dopis a řekl nám, že pokud je budete mít hodně rádi, tak vyrostou opravdu velcí dráčci :-)

4. Jakmile uplyne několik dnů od momentu, kdy jste uviděli mláďata, můžete začít krmit pomocí malé lžičky a sáčku s krmivem.
Všeobecné pokyny:
1. Vždy udržovat ve stabilní pokojové teplotě uvnitř domu. Teploty pod 20°C již nejsou pro dráčky dobré. Také přímé sluneční světlo nebo umístění u topení není dobré, aby se voda nepřehřívala.
2. Pokud se voda odpaří, přidejte další balenou vodu stejné pokojové teploty.
3. Krmí se každé 2-3 dny a pozor, hlavně žádné špinavé prsty do vody! Můžete tak zanést nežádoucí baktérie do vody a dráčky tím zabít. Další častou příčinou nenadálého úmrtí dráčků je překrmování. Proto dbejte na pokyny v návodu.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Aqua Dragons
Věk od 6 let
Druh vzdělávací
Určení pro kluky a holky
Zobrazit další nabídky