95 %
(2 hodnocení)
Britax Römer 15 - 36 kg ISOFIX Polohování Podsedáky
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
95 %
(2 hodnocení)
Britax Römer 15 - 36 kg ISOFIX Polohování Podsedáky
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

BRITAX RÖMER Kidfix i-Size 2022 golden cognac

Dnes je firma Britax Römer hrdá na to, jakou roli hraje více než 40 let při účinném zvyšování bezpečnosti dětí - účastníky silničního provozu. Společnost Britax Römer byla založena v roce 1978 sloučením britské společnosti Britax a německé společnosti Römer. Britax s sídlem v Andover (Hampshire) a byl založen ve 30. letech 20. století a zaměřoval se na výrobu bezpečnostních pásů pro dospělé. V 80. a 90. letech společnost významně rozšířila své aktivity na trzích USA, Austrálie a Nového Zélandu, stejně jako ve Skandinávii a Asii.
 
Kidfix i-Size je nejnovější generací jedné z nejlepších dětských autosedaček z řady Britax Römer. Tentokrát je však sedadlo změněno tak, aby vyhovovalo novým standardům schválení i-Size. Sedačka je určena pro děti vysoké od 100 do 150 cm a jako v každé autosedačce tohoto typu je dítě připoutáno pomocí 3bodového bezpečnostního pásu auta. Kidfix i-Size se instaluje do auta pomocí ISOFIX konektorů, je možné ji instalovat i na základě samotného bezpečnostního pásu auta. Sedačka je vybavena řadou bezpečnostních systémů jako jsou: SICT systém, SecureGuard a XP-Pad.
Kryt bezpečnostního pásu XP-Pad je vyroben z pěny spotřebovávající energii a jeho úkolem je chránit krk dítěte v případě čelního nárazu. Podložka zabraňuje nárazu brady na hrudník a absorbuje až 30 % sil vzniklých při nehodě (interní testy Britax Römer). Díky použití tohoto systému je efekt trhnutí hlavou méně násilný a lepší ochrana krku. V případě kolize je pohyb hlavy snížen, což chrání krk.
Autosedačka KIDFIX i-size není revolucí, ale vývojem modelu z řady KIDFIX, takže zde najdeme všechny jedinečné systémy, které zvyšují bezpečnost dětí. Prvním je SecureGuard - systém, který umožňuje udržovat bederní pás v optimální poloze - na pánevních kostech dítěte. Druhý systém SICT - Technologie tlumení bočních nárazů, zvyšuje ochranu při bočním nárazu. Celek je doplněn skořepinou autosedačky, boční kryty poskytují dítěti úplnou ochranu. Upevnění ISOFIX stabilizuje autosedačku a má pozitivní vliv na zvýšení úrovně bezpečnosti dítěte při čelním nárazu.
 
Nastavitelná opěrka hlavy
Opěrka hlavy u těchto modelů byla navržena tak, aby zajistila bezpečnou cestu pro dítě upevněné pomocí tříbodového bezpečnostního pásu automobilu. Je výškově nastavitelná. Umožňuje nastavení optimální polohy vzhledem k výšce dítěte. Nastavení jednou rukou. 
 
Boční ochrana SICT
Technologie SICT poskytuje zvýšenou ochranu v případě bočních nárazů. Snižuje rázové síly absorbováním energie před tím, než dorazí k dítěti. Pro maximální ochranu jednoduše upravte SICT na boku sedadla co nejblíže ke dveřím. Pohodlné, hluboké boční chrániče sedadla poskytují dodatečnou ochranu hlavy dítěte, ramen a boků.
Vodítka bezpečnostních pásů SecureGuard
Dolní vodítko bezpečnostního pásu SecureGuard je čtvrtým upevňovacím bodem pro standardní tříbodový bezpečnostní pás. Pomáhá chránit měkké tkáně břicha dítěte. Jejím úkolem je udržovat bederní pás v optimální poloze (nad kyčelními kostmi dítěte). Pomáhá snižovat síly působící na toto místo při čelní srážce přibližně o 35% (interní testy Britax-Romer, manekýn Q6, což odpovídá tělesné struktuře šestiletého dítěte).
 
Pěnová podložka XP-Pad
Potah na bezpečnostní pás vyrobený z pěny spotřebovávající energii. Jejím úkolem je chránit krk dítěte v případě čelního nárazu. Zabraňuje nárazům spodní čelisti do hrudníku dítěte a současně absorbuje až 30% energie nárazu (podle interních Britax-Romerových testů). V případě kolize je pohyb hlavy snížen, což chrání krk. Zlepšuje také pohodlí během cestování, protože poskytuje měkké polstrování na okrajích pasu.
 
Ergonomické sedadlo
Vylepšený tvar a měkké čalounění zajišťují vysokou úroveň pohodlí a ergonomickou polohu neustále rostoucího dítěte, a to i při delších cestách. I přesto, že model Kidfix i-Size nabízí těm nejmenším hodně prostoru, má tento model štíhlý vnější design. Poskytuje možnost instalace 3 autosedaček vedle sebe.
Odnímatelné čalounění
Potah sedadla je odolný proti opotřebení, dá se snadno čistit a prát. Perfektní řešení, které umožňuje udržovat sedadlo v dokonalé čistotě po každé jízdě. Proces vyjímání a nasazování materiálu je velmi snadný.
 
 
Cirkulace vzduchu díky ventilačním otvorům
Sedačka je vybavena ventilačním systémem. Otvory umístěné v opěradle zlepšují cirkulaci vzduchu a poskytují malému cestujícímu optimální úroveň pohodlí.
Technické parametry:
váha: 6,2 kg
délka: 420 mm 
šířka: 480 mm
výška: 630 - 830 mm
i-size (R129)
 
  
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Britax Römer
Váhová kategorie 15 - 36 kg
ISOFIX ano
Polohování ano
Podsedáky ano
Barva béžové
Odpovídá normě ECE R129 i-Size
Orientace po směru jízdy
Ochrana proti bočnímu nárazu ano
Otočná o 360° ne
Zabezpečení dítěte bezpečnostní pás automobilu
Výškově nastavitelné chrániče ramen ne
Nastavitelná výška opěrky hlavy ano
Snímatelný a pratelný potah ano
Hmotnost sedačky 7.5 kg
Zobrazit více parametrů
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky