100 %
(1 hodnocení)
s proměnlivým ohniskem (ZOOM) Canon univerzální 105 mm 24 mm
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
100 %
(1 hodnocení)
s proměnlivým ohniskem (ZOOM) Canon univerzální 105 mm 24 mm
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

Canon RF 24-105 mm f/2.8 L IS USM Z

Canon RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z je výkonný všestranný zoom kombinující vynikající optický výkon, vysokou světelnost f/2,8 a výjimečnou ostrost. Čtyři prvky s ultranízkým rozptylem a tři asférické prvky pomáhají vytvářet ostřejší snímky a snižují chromatické a sférické aberace. Nechybí povrchové úpravy Super Spectra, Air Sphere a Fluorine, které společně minimalizují výskyt duchů a odlesků způsobených odrazem povrchu objektivu. Díky použití dvou motorů Nano USM dosahuje tento objektiv rychlého a téměř tichého výkonu automatického zaostřování. Konstantní světelnost f/2,8 poskytuje optimální výkon při slabém osvětlení a vytváří působivý efekt bokeh. Objektiv je také vybaven vnitřním zoomem a ostřením, nedochází tedy k žádnému pohybu předního prvku ani k větším přesunům hmotnosti.Optická stabilizace obrazu nabízí kompenzaci 5,5 EV nebo 8EV s Coordinated IS při použití s kompatibilním fotoaparátem v vestavěnou stabilizací obrazu.  Canon RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z
Canon RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z je první objektiv na světě s ohniskovou vzdáleností 24-105 mm v kombinaci s konzistentní světelností f/2.8. Díky všestrannému rozsahu ohniskové vzdálenosti je objektiv vhodný pro širokou škálu fotografických i video aplikací. Volitelný speciální adaptér Power Zoom PZ-E2 mění možnosti práce s videem díky plynulému a všestrannému zoomování. 

Špičková světelnost f/2,8
Využítím velkého průměru RF bajonetu je RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z schopen dosáhnout špičkové světelnosti f/2,8 v celém svém rozsahu zoomu. To usnadňuje fotografování v prostředí se slabým osvětlením a nabízí vylepšenou kontrolu nad hloubkou ostrosti.

Optická stabilizace obrazu
Pro trvale ostré výsledky je objektiv vybaven vestavěnou optickou stabilizaci obrazu, která poskytuje vylepšenou redukci otřesů až o 5,5 EV. Objektiv také podporuje Coordinated IS při použití s kompatibilním fotoaparátem EOS řady R, který má In-Body Image Stabilization (IBIS), pro dosažení redukce otřesů až o 8EV. To zaručuje spolehlivější výkon z ruky a jasnější detaily při slabém osvětlení, aniž byste museli zvyšovat ISO nebo snižovat rychlost závěrky. Kromě toho je jako první mezi objektivy Canon RF se standardním zoomem vybaven přepínačem režimu IS.

Nano USM pro tiché a plynulé AF
Systém pohonu ostření Nano USM (ultrazvukový motor) poskytuje tiché a plynulé automatické zaostřování. Objektiv navíc podporuje korekci focus breathingu při zaostření, při které fotoaparát digitálně koriguje změny zorného úhlu způsobené pohybem zaostření.

Kompatibilita s volitelnými adaptéry Canon Power Zoom
Volitelné adaptéry Power Zoom PZ-E2 a PZ-E2B umožňují plynulé a vysoce přesné ovládání zoomu během tvorby videí. Adaptér Power Zoom PZ-E2B je vybaven 20kolíkovým portem pro kompatibilitu s příslušenstvím cine nebo broadcast objektivů, jako je zoom servo grip nebo focus demand. 

Kroužek irisové clony
Pomocí ovládacího kroužku irisové clony je zajištěno plynulé ruční ovládání při natáčení. Důležité upozornění, clonový kroužek nebude fungovat na žádném ze současných těl fotoaparátů EOS. S funkčním ovládáním bude fungovat u nových modelů uvedených na trh v roce 2024 nebo později. Při fotografování na těchto fotoaparátech nastavením kroužku na „A“ bude fungovat jako standardní RF objektiv. Ovládání clony pomocí prstence je prozatím funkční pouze u modelu C70 při natáčení videa.
Zobrazit více

Parametry

Typ objektivu s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Výrobce Canon
Rozdělení podle zorného úhlu univerzální
Maximální ohnisková vzdálenost 105 mm
Minimální ohnisková vzdálenost 24 mm
Minimální zaostřovací vzdálenost 45 cm
Maximální clona 22
Průměr filtru 82 mm
Hmotnost 1330 g
Pro formát snímače Full Frame
Optický stabilizátor ano
Odolnost vůči prachu/vlhku ano
Zobrazit více parametrů
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Podobné produkty