0 %
(0 hodnocení)
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
0 %
(0 hodnocení)
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

CHS SADURIT Z1 vrchní epoxidový ochranný nátěr na podlahy RAL 7032 štěrkově šedá, 25 kg

SADURIT Z1 je epoxidový vrchní ochranný nátěr určený pro betonové povrchy. Tento produkt je dvousložkový probarvený nátěrový systém, který je rozpouštědlový a má zvýšenou odolnost vůči chemickým a ropným produktům.

Výhody: 

- snadná aplikace a údržba - systém je snadno aplikovatelný. To znamená rychlejší a efektivnější zpracování i pro různé uživatele, včetně těch, kteří nemají předchozí zkušenosti s těmito systémy,

- možnost výběru z odstínů šedé barvy podle unifikované palety RAL (RAL 7001- skladem, RAL 7035, RAL 7032 - možnost na objednání).

- vhodnost pro aplikace s kontaktem s ropnými produkty (např. garáže, autodílny), a také použití v potravinářských provozech a skladech,

- dobrá chemickou odolnost a výborné mechanické vlastnosti - materiál má dobré mechanické vlastnosti, jako je pevnost a odolnost vůči opotřebení a nárazům.

Použití: 

- SADURIT Z1 se používá jako finální nátěr na betonových površích – pro různé úpravy podlah, jako jsou obchodní domy, sklady, velkokapacitní garáže, autodílny, výstavní pavilony, předváděcí obchodní centra, výrobní haly a podobně.

APLIKAČNÍ INFORMACE

Pokyny před aplikací

- Systém Sadurit Z1 je dodáván v přesně určeném poměru složky A a B. tzn. je potřeba smíchat celé množství složky A s celým množstvím složky B, nebo v případě potřeby menšího množství materiálu se odváží část množství složky A a k němu se dle stanoveného mísicího poměru dopočítá a odváží odpovídající množství složky B.

- Připravujeme vždy pouze takové množství materiálu, které jsme schopni zpracovat během tzv. doby zpracovatelnosti 

- Optimální teplota obou složek by se před zahájením zpracování měla pohybovat v rozmezí +15 až +25 °C. Při nižší teplotě je materiál obtížně míchatelný a zpracovatelný, při vyšších teplotách hrozí rychlý nástup exotermické reakce. Toto nebezpečí hrozí rovněž při skladování namíchaného materiálu ve větším množství, kdy se hmota po 5-10 minutách stání opětovně promíchá, proto tak nečiňte! Minimální teplota vzduchu a podkladu: +15 °C/+10 °C; maximální teplota vzduchu a podkladu:+30 °C/+30 °C

- Doporučené aplikační nářadí
- míchadlo s rychlostí otáček 300-400 za minutu,
- rakle s pěnovou, gumovou či zubovou stěrkou,
- plechové hladítko s rovnou a zubovou hranou,
- váleček pro aplikaci epoxidových systémů.

Pokyny pro míchání materiálu

- Složka B se ve stanoveném poměru důkladně smíchá se složkou A za použití vhodného míchadla s rychlostí otáček cca 300-400 za minutu. Při vyšších otáčkách se do hmoty může vmíchat nadbytek vzduchu, což je nežádoucí.

- Pro důkladné promíchání obou složek je potřeba míchat po dobu 3 minut.

- Dbáme na důkladné promíchání kolem stěn a u dna nádoby. Zde i tak částečně ulpí nepromíchané zbytky jednotlivých složek materiálu, je tedy potřeba po skončení míchání hmotu přelít do čisté nádoby, zde ještě krátce cca 1 min v míchání pokračovat a pak teprve lze přistoupit k samotné aplikaci. Tímto se předejde nebezpečí vzniku drobných nevytvrzených míst při konečném vykapávání materiálu z nádoby na podklad.

Příprava podkladu

- Podklad před aplikací musí být pevný, nosný, suchý, vyzrálý nejméně 28 dní, bez volných částic, nečistot, prachu, mastnoty, zbytků starých odlupujících se nátěrů, zbytků čisticích prostředků, stop po pneumatikách apod.

- Základní mechanická úprava podkladu spočívá v otryskání pískem či ocelovými kuličkami, případně ofrézování či přebroušení diamantovou technikou, zdrsnění povrchu.

- U nových ploch je potřeba odstranit z povrchu cementové mléko, u starých povrchů je nezbytné dostat se na zdravé jádro s odsátím všech volných částic.

- Praskliny, výtluky, nerovnosti, dutiny či jiná poškozená místa je potřeba vhodným způsobem opravit. Výsledkem přípravy podkladu musí být přídržnost resp. pevnost v odtrhu min. 1,5 N/mm2.

Penetrace podkladu

- Vyhovuje-li podkladový beton všem požadovaným parametrům, naneste na podklad penetraci, a to minimálně 24 hodin před vlastním kladením. Účelem penetrace je vytěsnit z povrchu betonu vzduch, zakotvit prachové částice a vytvořit adhezní můstek.

- Pro penetraci doporučujeme použít vodouředitelný penetrační nátěr EPOSTYL 200 V (více informací v aplikačním listu tohoto produktu).

- V případě nerovností je vhodné použít adhezní můstek - doporučujeme bezrozpouštědlový epoxidový systém CHS EPODUR 474 PRIMER (více informací najdete v aplikačním listu tohoto produktu).

APLIKACE NÁTĚROVÉHO SYSTÉMU 

- Příprava podkladu viz část Příprava podkladu. Nátěrový systém aplikujte na napenetrovaný, čistý povrch nejdříve 24 hodin po penetračním nátěru. Nátěr se aplikuje ve dvou vrstvách, přičemž technologická přestávka mezi první a druhou vrstvou je min. 24 hodin.

- Smísení složek. Důkladně nejdříve promíchejte celý obsah složky A výrobku SADURIT Z1 tak, aby se dobře promíchaly i hrubší části plniva,
které mohou být u dna nádoby. Poté smíchejte složku A s tvrdidlem složkou B v předepsaném mísícím poměru (A : B) 100 : 25 hmot. dílů. Mísení obou složek probíhá cca 2-3 minuty pomocí míchadel na vrtačce.

- Před vlastním nátěrem se konzistence směsi SADURIT Z1 může upravuit pomocí zhruba 10 % CHS-ŘEDIDLA Z nebo CHS-ŘEDIDLA 223 v závislosti na teplotě podkladu, okolí i samotného materiálu.

- Namísený materiál se rovnoměrně nanese na plochu pomocí válečku. Tloušťka jednoho nátěru je maximálně 100-200 µm tj spotřeba pryskyřice je (max. 0,2 kg/m2). POZOR!!! Při vyšší tloušťce vrstev dochází k horšímu odpařování rozpouštědel a prodlužuje se doba potřebná k dokonalému vytvrzení. V extrémním případě může dojít i k tvorbě trhlinek na povrchu podlahy nebo k mramorování povrchu nerovné podlahy v důsledku rozvrstvení pigmentů o různé hustotě v prohlubních.

Doporučení:
Pro zlepšení protiskluzných vlastností povrchu SADURIT® Z 1 doporučujeme po prvním nátěru provést dodatečný posyp povrchu nevytvrzeného nátěru jemným suchým křemenným pískem (SUK II, sklářský písek ap.) a po vytvrzení provést druhý nátěr. Po vytvrzení odstraňte nezakotvený posypový materiál zametením.

Doba zpracovatelnosti v závislosti na teplotě: 1 hod při teplotě 20 °C, 30 min při teplotě 30 °C.

Doba vytvrzení do stavu pochozí v závislosti na teplotě: 24 h při teplotě 20 °C, 20 h při teplotě 30 °C.

Doba plného (chemického) vytvrzení v závislosti na teplotě: 7 dní při teplotě 20 °C, 6 dní při teplotě 30 °C

Čištění nářadí

- Nářadí a všechny pracovní pomůcky okamžitě po použití očistit ředidly na bázi acetonu.

- V případě vytvrdnutí lze nářadí od zbytků kompozice očistit mechanicky.

- V případě kontaktu kompozice s pokožkou okamžitě omýt teplou vodou s mýdlem.

Doporučená údržba podlahy opatřené nátěrem Sadurit Z1 

- Pro čištění podlah opatřených nátěry je optimální běžný saponátový 1-3% roztok s vlažnou, nikoliv horkou vodou.

- Použití horké vody je možné až po řádném vytvrzení podlahoviny.

- Suchou cestou se podlahy mohou čistit po 3 dnech od aplikace (po zatvrdnutí).

Balení: 

- 25 kg - 20 kg složka A + 5 kg složka B (0,2 kg/m2 v jedné vrstvě = aplikují se minimálně 2 vrstvy => 0,4kg/m2 tj, balení je na cca 62 m2 (aplikace ve 2 vrstvách)

Skladování: Před smícháním dodržujte doporučené skladovací podmínky. Dodržujte skladovací teplotu 5 °C až 25 °C v suchých prostorách.

Nejste ještě rozhodnutí, jakou podlahu zvolíte? Možná najdete inspiraci v našem článku v Akademii, kde jsme se rozepsali o nátěru pro trvanlivé a estetické podlahy s vysokou odolností. Jedná se epoxidovou probarvenou litou podlahovinu CHS EPOSTYL 521-01, která má zajímavé vlastnosti s dekoračními možnostmi. 
Zobrazit více
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky