Popis
Nefertitis Skořicovník bobule Nepál NF15385 20 g
Sušené plody skořicovníku Cinnamomum glaucescens, stálezeleného stromu původem z Bhútánu, Indie a Nepálu. Éterický olej z oplodí se používá v parfumerii a medicíně. Navoďte si příjemnou atmosféru pro uvolnění, relaxaci a chvíle klidu, vhodnou i k úlevě při onemocnění dýchacích cest. Plody rozdrtťe v hmoždíři nebo např. paličkou na maso v kousku látky. Země původu: Nepál.Skořice je zmiňována již ve Starém zákoně v Šalamounouvě Písni písní. Ještě starší čínské prameny zmiňují skořici již 2700let před naším letopočtem.
Skořice se používá jako léku při nachlazení, žaludečních a střevních potížích. Povzbuzuje krevní oběh a zahřívá. Skořici rozlišujeme na skořicové květy a načervenalou kůru mladých výhonků, takzvané cejlonské skořice. Tato pochází z ostrova Srí Lanka. Tam se pěstuje nejkvalitnější skořice cejlonská. Skořicová kůra se též používá jako koření. Při vykuřování jsou si, ale oba druhy skořice rovnocenné. Jejich vůně je podobná a mají i stejné účinky.
Skořice přináší do domu štěstí. Působí pozitivně při citovém chladu, při nervovém vypětí a v úzkostných stavech. Její vůně rozehřívá, uklidňuje, uvolňuje a otevírá srdce. Skořice se přisuzuje mužské vášni a má afrodiziakální účinky.
Vůně: kořeněná - hřejivá - intenzivní - s kafrovými podtóny. Použití: aromaterapie - pro zlepšení dýchání a k úlevě při rýmě. Skořicová silice má účinky antibakteriální, protizánětlivé a stimulující nervovou soustavu. Používá se např. ve formě náplastí při svalových bolestech, ve farmacii je silice součástí roztoků používaných ve stomatologii pro antiseptické, protizánětlivé a analgetické účinky.
Dobíjení kamenů
s pomocí vykuřování této směsi přináší výborný účinek především pro kameny, jež pomáhají harmonizovat jednotlivé čakry. Směs lze ale použít pro všechny podpůrné kameny, protože vykuřování je jedním z nejlepších způsobů očisty a dobíjení kamenů.
Upozornění: tyto plody používejte zásadně jen pro účely vykuřování.
Návod k použití: malé množství rozdrcených plodů nasypejte na rozžhavený rychlozápalný uhlík a nechte směs doutnat až do úplného vyhoření. Pro uchycení uhlíku doporučujeme speciální kleštičky Používejte nejlépe nádobky, určené k těmto účelům, jako jsou kadidelnice popř. přírodní ploché mušle nebo kovové misky. Dřeva, kůry, byliny, směsi můžete spalovat i ve vykuřovacích píckách. Nikdy nenechávejte směs bez dozoru během hoření. Skladujte v suchu, chladu a mimo dosah dětí.