80 %
(516 hodnocení)
Deramax 10.5 x 6 x 4 cm 500 m2 68 g Elektrické
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
80 %
(516 hodnocení)
Deramax 10.5 x 6 x 4 cm 500 m2 68 g Elektrické
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

Deramax Profi ultrazvukový plašič kun a hlodavců 0440

Plašič Deramax - Profi slouží k ochraně vnitřních i venkovních prostor před kunami, hlodavci a rejsky. Přístroj je pro člověka zcela bezpečný a bezhlučný. Škůdci jsou trvale obtěžováni ultrazvukovými signály plašiče a v krátkém čase chráněný prostor opouští. Provoz přístroje je ekologický bez využití chemických prostředků.

Plašič Deramax - Profi je produktem české společnosti Deramax.cz s.r.o. se sídlem ve Valašském Meziříčí. Společnost se zabývá vývojem a výrobou profesionálních ultrazvukových plašičů škůdců od roku 2001. Již přes 20 let tedy zdokonalují produkty na základě aktuálních vědeckých poznatků, zkušeností a zkušeností zákazníků. Dlouhodobě jsou největším výrobcem elektronických plašičů škůdců v ČR i SR.

Automatická změna kmitočtu i výkonu

Plašič Deramax - Profi disponuje automatickou změnou použitých ultrazvukových kmitočtů, které jsou optimalizovány pro daný druh škůdců. Současně dochází i k řízeným změnám ve výkonu plašiče. Koordinované změny kmitočtu a výkonu výrazně přispívají ke zvýšení účinnosti plašiče a k omezení možnosti habituace škůdců na signál plašiče.

 

Rezonanční zesílení ultrazvukového signálu

Plašič Deramax - Profi využívá rezonančního zesílení signálu, které je důležité pro dosažení nejvyššího možného výkonu při co nejnižší spotřebě energie. Kalibraci kmitočtů, které generují elektronické obvody plašiče s rezonančními kmitočty použitých piezoměničů (ultrazvukových "zářičů") provádíme v rámci každé výrobní série.

 

Napájení plašiče

Deramax - Profi je plašič s napájením pomocí síťového napájecího zdroje (zásuvkový adaptér). Napájecí zdroj není součástí dodávky plašiče a je nutné jej přidat do nákupního košíku. 

Poznámka: Použitý napájecí konektor v plašiči je typ 2.1, kladný pól (+) je ve střední části zásuvky konektoru.

         

Promyšlený design

Nemalý čas jsme věnovali designu a požadavkům na odolnost a praktičnost na tělo plašiče. Plašič je dobře umístitelný jak v interiéru tak v exteriéru. Tělo plašiče je vyrobené z plastu s příměsí pro použití ve venkovním prostředí, takže dobře odolává nepříznivým povětrnostním vlivům (nežloutne, nekřehne). Zároveň je dobře chráněn před vniknutím prachu, vody a vlhkosti, takže Vám bez problémů bude sloužit mnoho let.

    

V exteriéru generuje plašič signál dostatečné intenzity až do vzdálenosti cca 28 m pod aktivním úhlem záběru 180°. V případě potřeby zvětšení plašené oblasti je možné využít více plašičů najednou. Platí pravidlo čím více plašičů = tím větší intenzita signálu = tím větší plašená oblast = tím menší šance pro škůdce. Při umístění v interiéru je maximální doporučená plocha prostoru pro jeden plašič do 650m2 (velmi záleží na členitosti a obsazenosti hlídaného prostoru).

Je odolný proti prachu, vodě a vlhkosti

Kromě designu bylo také nutné zohlednit časté provozování plašiče v exteriéru, takže jsme zajistili dostatečnou odolnost proti prachu, vodě a vlhkosti.

Je plně automatický bez vnějšího nastavování

Plašič Deramax je navržen tak, abychom minimalizovali potřebu nastavování parametrů přístroje obsluhou, takže jen připojíte k napájecímu zdroji 12V a plašíte, navíc je přístroj chráněný proti přepólování či hlubokému vybití baterií.

Umístění plašiče

Běžným řešením umístění plašiče a obvykle také nejpraktičtějším řešením, zejména v případě využití ve vnitřních prostorách, je jeho položení na zem do jednoho z rohů chráněného prostoru s nasměrováním přední části do středu chráněné plochy. Je ale možné i upevnění plašiče pomocí vrutů nebo oboustranné samolepící pásky na plot, zeď, sloupek, okno, dveře, motorová část automobilu apod., což je nejvhodnější při využití ve venkovních prostorách. I v tomto případě doporučujeme směrovat přední část plašiče do středu chráněné plochy.

Bezpečnost plašiče

Z hlediska vlivu na člověka plašič Deramax - Profi neruší své okolí nepříjemným hlukem, je zcela tichý a bezpečný. Splňuje zákonné limity stanovené pro max. hladinu ultrazvuku. Interní pravidla jdou pak nad rámec platných zákonů a berou v potaz i současné lékařské vědecké práce a doporučení WHO pro ultrazvukový signál šířený vzduchem. Současně nemá tato plašička na kuny a hlodavce žádný negativní vliv na běžná domácí nebo hospodářská zvířata, jako jsou např. psi, kočky, koně, drůbež, exotické ptactvo apod.

         
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Deramax
Rozměry 10.5 x 6 x 4 cm
Účinná plocha 500 m2
Hmotnost 68 g
Elektrické ano
Typ odpuzovače
Umístění vnitřní i venkovní
Ultrazvukové ano
Určení proti kunám
Zobrazit více parametrů
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky