98 %
(5 hodnocení)
2023 Wild cat Pictures in Motion s.r.o. Zdeňka Šíp Staňková 302 Wild Cat Pictures in Motion Ltd.
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
98 %
(5 hodnocení)
2023 Wild cat Pictures in Motion s.r.o. Zdeňka Šíp Staňková 302 Wild Cat Pictures in Motion Ltd.
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

Děti jsou taky lidi

Děti jsou taky lidi - Zdeňka Šíp Staňková Co v knize najdete

Autentické příběhy z dětství mých sledujících.
Moje vlastní zážitky, zkušenosti a doporučení.
Odpovědi na otázky, co je to vývojové trauma, jak vzniká a proč se týká doslova každého z nás.
Pochopíte, proč vás vaše děti vytáčí a že nemusíte být oběťmi vlastního traumatu z dětství.
Přečtete si konkrétní rady, jak můžete začít s léčením svých dětských zranění, a co lze dělat při vypjatých situacích s vašimi dětmi.
A nejspíš se v mnoha příbězích poznáte…

Příběh knihy
Na začátku byla zdánlivě nevinná výzva ve stories na mém Instagramu a Facebooku. Nikdo nečekal, co bude následovat. Byla to smršť a pak už se to nabalovalo jako sněhová koule. Sdílela jsem hlášky ve stories a velmi rychle na ně začaly chodit odpovědi do zpráv.
Lidé mi začali překvapivě podrobně popisovat, co zažívali jako děti a jaký vliv to na ně má dodnes. Ignorace, vydírání, manipulace, vyhrožování dětským domovem či rovnou smrtí, zesměšňování, ponižování, důmyslné i bezhlavé týrání, bití do krve, zlámané prsty, ruce, nosy, čelisti i nohy, kopání do bezvědomí, alkohol, drogy, znásilňování a sexuální zneužívání členy rodiny, známými, učiteli či trenéry, dětství bez matek a otců nebo s nevlastními rodiči a sourozenci. Všechny noční můry, které si dovedete představit a mnohem víc.
Ve spoustě příběhů je ale kromě hlubokého smutku a vzteku i naděje a světlo na konci tunelu. Naše děti nám často pomáhají otevřít oči a přetnout generační řetěz bolesti, zraňování a traumat. Díky nim se probouzí zraněné dítě uvnitř nás a může se začít léčit.
Trauma není to, co se nám stane, ale to, jak na událost zareaguje náš nervový systém. Nemáme-li jako děti ve chvílích silných emocí u sebe někoho, kdo nás jimi provede, zapisují se nezpracované zážitky hluboko do našeho těla a mozku. Trauma se týká doslova každého z nás. A proto jsem se rozhodla napsat knihu, která může pomoci najít cestu ke spokojenějšímu životu vám i vašim dětem. z kategorie Knihy | Naučná literatura | Dítě, rodina a vztahy | Výchova od Wild cat Pictures in Motion naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!
Zobrazit více

Parametry

Rok vydání 2023
Nakladatelství Wild cat Pictures in Motion s.r.o.
Autor Zdeňka Šíp Staňková
Počet stran 302
Výrobce Wild Cat Pictures in Motion Ltd.
Vazba brožovaná
Jazyk české
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky