90 %
(4 hodnocení)
El Puente
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
90 %
(4 hodnocení)
El Puente
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

El Puente Panova flétna z Peru, 14x20 cm

Panova flétna je jedním z nejstarších hudebních nástrojů, jejíž původ sahá až do doby kamenné. Název „Panova“ pochází z starověké řecké mytologie, dle které na flétnu po večerech hrával bůh pastýřů a stád Pan smutné písně pro svou neopětovanou lásku ke krásné nymfě Syrinx.
Dnes se Panovy flétny vyrábějí i z jiných materiálů, ale náš výrobce ctí starou tradici a stále používá bambus. Takové flétny se stále hojně používají zejména v jihoamerické hudbě. 
Ruční práce z přírodního materiálu - každý kus je jedinečný originál a může se lišit tvar, velikost i barva. Upozorňujeme, že výrobek není profesionální nástroj! Je plně funkční, ale nelze ho srovnávat s flétnami, které se prodávají za řádově vyšší ceny.
Ručně vyrobena v Peru v rámci Fair Trade projektu CIAP
Přestože dnešní Peru bylo s hlavním městem Cusco středem incké říše, žije dnes téměř čtvrtina jeho obyvatel pod hranicí národní chudoby. Obzvláště chudá je venkovská populace, která se věnuje zejména zemědělství. A právě s těmito znevýhodněnými producenty pracuje projekt CIAP (Central Interregional de Artesanos del Perú), jehož předchůdce AIP (Artesanía Intercomunal del Perú) byl založen již v roce 1983. Výrobky jsou vyváženy speciálně založenou organizací Intercrafts Peru Sac (založena 2002), kterou tvoří přibližně 10 zaměstnanců. Do projektu je však zapojeno více než 300 rodin ze 20 různých komunit, 70 % tvoří ženy, většinou z oblastí Puno, Ayacucho, Arequipa, Piura a Lima.Cílem projektu je ukončit závislost na vykořisťujících překupnících, otevřít nové trhy, zachovat identitu místních lidí a jejich kulturu a zlepšit příjmy řemeslníků. Důležitá rozhodnutí jsou přijímána společně na výroční valné hromadě, které se účastní dva zástupci z každé skupiny producentů dle pravidel Fair Trade. Vedle školení, výcviku, účetnické podpory apod. nabízí projekt CIAP svým členům také mikro úvěry na rozjezd a zlepšení jejich produkce.
Rozměry: 14 x 20 cm.Hmotnost: 37 g.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce El Puente
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky