Popis

Format 1 Odpuzovač krtků a hrabošů OdK-H2 s měnícím se zvukem

Akustický elektronický odháněč krtků a hryzců
Akustický elektronický odháněč krtků, hryzců a hrabošů. Jedná se o ryze český produkt. Verze OdKH2 je druhým, vylepšeným modelem oblíbené řady OdKH. Velmi spolehlivý, výkonný, za dobu více jak 29 let ověřený mnoha zákazníky. Neškodný jak pro člověka a domácí hospodářská zvířata. Přístroj vytváří pro škůdce nepříjemné zvukové prostředí, škudci postupně opustí chráněný prostor. Přístroj je tedy naprosto humánní, nezabíjí zvířata, neškodí jim, pouze jim znepříjemní pobyt v chráněném prostoru, tedy odhání. Nevyužívá žádných chemických přísad vkládáných do půdy. Je vodotěsný, baterie se nachází rovněž v tomto vodotěsném prostoru, tedy i v případě jejich poškození (vytečení) není nijak znečištěna okolní půda.
Jak OdKH2 odhání
Přístroj vydává zvukové vlny, které jsou nízké frekvence. Frekvence zvuku se zcela náhodně mení, jak ve své výšce, tak v čase. Je tedy nenávykový! Je to z důvodu, že jeden trvalý tón si škůdce postupně zvykne a přístroj pak přestává být účinný. Přístroj je prostorově objemný (velká objedná nádoba), aby docházelo k rozeznění nízkých zvuků (basový reproduktor je rovněž velký a objemný, jinak by nízké tóny nepřenesl). Síla zvuku je intenzívní, pro velký dosah. Proto je přístroj napájen 6 bateriemi řady "C", které vydrží přístroj napájet celou sezónu (cca. 6 měsíců). Z důvodu požadovaného velkého akustického výkonu přístroj OdKH2 napájíme na baterie, ne na solární článek, který by v této velikosti nebyl schopen dodat potřebný výkon. Do volného prostoru (ven z půdy) se z přístroje zvuk již prakticky nešíří, je izolován dvojitým víčkem.
Jak pro zahradu větší než 400m2 ?
Máte-li zahradu větší než 400m2, lze tuto větší plochu obsáhnout přemísťováním přístroje. Např. týden jej ponecháme instalovaný v jedné části zahrady, poté jej přemístíme na týden do druhé části zahrady a poté jej vrátíme zase zpět atd. Využívám tedy určitě „setrvačnosti“ jeho působení. Toto lze provádět na max. 2 místech instalace přístroje. Pro ještě větší zahradu je nutno pořídit přístrojů více.

Účinost na:   krtky, hryzce, hraboše
Zvuky:   Náhodně přelaďované v čase i frekvenci, nepravidelně dlouhé tóny s nepravidelně dlouhými přestávkami
Účinná plocha: cca. 400m2, tedy vzdálenosti cca. 12 m od přístroje, neboli kružnice průměru cca. 23m
Napájení:   6ks baterií řady "C" (R14, "střední monočlánky"). Baterie nejsou součástí balení.
Životnost baterií:   cca. 6 měsíců
Rozměry:   137 mm (průměr) x 235 mm (v)
Hmotnost bez baterií:   0,45kg
Instalace:   do půdy
Okolní teplota:   -20°C až +60°C (baterie dle parametrů daného výrobce)
Prostředí:   venkovní, přístroj je vodotěsný
Země původu:   Česká republika

Vybrat vhodné baterie 1,5V C (R14)
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Format
Účinná plocha 400 m2
Typ odpuzovače
Umístění do automobilu
Určení proti myším