Popis

Garmin Zümo XT

GARMIN ZUMO XT - NOVÁ vlajková loď motocyklových navigací GARMIN určených pro touring/adventure
Hardware a konstrukce Zumo XT je od počátku navržené jako navigace v kategorii „motorcycle adventure“. Má superjasný displej s úhlopříčkou 5.5“, naprostou odolnost proti vodě, je navržené pro ovládání v rukavicích, má výbavu pro výpočet dobrodružných tras, podporu topografických map, dohraných stop a snadné dohrávání a zobrazení rastrové vrstvy z databáze BirdsEye ve třech úrovních rozlišení. Má aktivní napájení (resp. pro motocyklové použití se nepoužívá napájení přes USB konektor ale dvojici kontaktů ve vodotěsně utěsněných „zádech“ s kabelem, na kterém je inline adaptér z 12V na 5V, podobně jako u řady 396. Zumo XT má kromě GPS i podporu navigace družicového systému Galileo. Displej má skvělé rozlišení 1280x720px s fenomenální svítivostí 1000nits (je to téměř dvojnásobná hodnota proti konkurenci a o 30% víc než Zumo 396. Provoz je možné přepínat z horizontálního na vertikální s automatickou změnou vestavěným čidlem. Ovládání v jakýchkoliv rukavicích a kryje jí tvrzené sklo. Celá konstrukce má certifikaci IPX7. To je krytí proti vniknutí vody v hloubce 1m na dobu 30 minut. Dostatečné pro jízdu v dešti rychlostí přes 150km/h. Navigace právě v této době získala armádní certifikaci MIL-STD-810 (sekce pádových a nárazových testů). Je to jeden z nejvíce zátěžových testů pro jakákoliv zařízení a pokud tím testem projde, je opravdu odolné.

rozměry jsou 148x86x24mm (pro srovnání 595 měla výšku 97mm a hloubku 33mm)
váha jen 271g (595 vážila 375g)
integrovaná baterie má kapacitu přes 6 hodin chodu (3.5h při 100% jasu displeje), což je několikanásobně víc než u předchozích modelů

Obsah balení:

navigace
motocyklový držák (plastová záda) s integrovaným napájecím kabelem s inline adaptérem na 12V (otevřené konce drátů)
přísavku s jednoduchým držáčkem do auta na sklo
USB kabel do CL zásuvky

VÝBAVA - SOFTWARE - FUNKCE MAPY

navigace Zumo XT je z výroby v evropské verzi dodávaná s mapou City Navigator Europe s doživotní aktualizací Lifetime
mapa je doplněna databází POI ze systému FourSquare, mapou parkovacích ploch Parkopedia (předehraná databáze obsahuje 90 zemí světa a 70 milionů parkovišť. Evropská mapa je již tradičně rozdělena na severní a jižní polovinu
nově je v navigaci předehraná evropská topografická mapa TopoActive Zumo, která umožňuje (na rozdíl od předehrané rekreační mapy v některých turistických přístrojích) autoroutingovou navigaci i s využitím nezpevněných komunikací
elevační data se zobrazují již tradičním stínováním ze samostatné „mapy“ DEM
podpora zobrazení rastrových satelitních map (víceméně kalibrovaných satelitních snímků) BirdEye® Direct a to pro celý svět bez nutnosti něco platit
při připojeném WiFi (stačí přes hotspot v telefonu) se stáhnou automaticky nebo manuálně detailní satelitní záběry dané oblasti. Uživatel si jen vybere oblast (polohu), jednu ze tří úrovní detailu a velikost oblasti
ukládání je možné do vnitřní paměti i na SD kartu
satelitní snímek jde snadno zapnout nebo vypnout jako další vrstvu zobrazení mapy – dokonce přímo z mapy, bez nutnosti chodit do menu
stažené soubory jde pochopitelně používat offline bez připojení k internetu.
změněný systém ovládání Garmin Adventurous Routing® - tedy nastavení výpočtu dobrodružné trasy
máte možnost zvolit červenou ikonu zatáček a hor – kde se otevře obrazovka s přehledem trasy na mapě a horizontálním posuvníkem se čtyřmi polohami. Nejvíc vlevo je tradiční rychlá jízda po silnici a úplně vpravo je ekvivalent dřívějšího nastavení „co nejvíc zatáček, co nejvíc do kopců a co nejužší silnice“. Rovnou je k dispozici tlačítko pro zobrazení výškového profilu trasy a možnost přidání lomových bodů
TRACK RECORDER - záznamník trasy
Garmin Drive
nově najdete ve vyhledávání v navigaci tlačítko pro populární TripAdvisor (u nás asi používanější než FourSquare, který je populární spíš v USA)

Protože navigace je určená pro adventure cestování, najdete v ní nově také databázi iOverlander POI – obrovskou databázi nejen veřejných tábořišť a kempů ale i populární kategorie jako veřejně přístupný zdroj pitné vody, servisy zaměřené na offroad auta, přepravní služby spojené s 4x4 nebo místa, kde jde schovat motorka na další dobu během přerušené cesty. Z praktických kategorií třeba laundromaty, lékárny a ordinace praktických lékařů, nebo obchody specializované na camping, 4x4 apod.Mapy obsažené v navigaci:Obsahuje plné pokrytí pro Rumunsko, Guadeloupe, Martinik, Svatého Bartoloměje a Francouzskou Guyanu a podrobnější pokrytí pro Bosnu a Hercegovinu. Zahrnuje také země západní Evropy a mnoho zemí východní Evropy, konkrétně následující:
Velká Británie a Irská republika

Velká Británie: Úplné pokrytí
Skotsko: Úplné pokrytí
Wales: Úplné pokrytí
Ostrov Man: Úplné pokrytí
Severní Irsko: Úplné pokrytí
Irsko: Úplné pokrytí
Normanské ostrovy: Úplné pokrytí
Gibraltar: Úplné pokrytí

Střední a východní Evropa

Dánsko: Úplné pokrytí
Finsko: Úplné pokrytí
Island: Úplné pokrytí
Norsko: Úplné pokrytí
Švédsko: Úplné pokrytí
Německo: Úplné pokrytí
Kypr: Úplné pokrytí Kyperské republiky; hlavní městské oblasti s meziměstskými silnicemi ve sporných oblastech
Estonsko: Úplné pokrytí
Lotyšsko: Úplné pokrytí
Litva: Úplné pokrytí
Polsko: Úplné pokrytí
Česko: Úplné pokrytí
Slovensko: Úplné pokrytí
Maďarsko: Úplné pokrytí
Slovinsko: Úplné pokrytí
Chorvatsko: Úplné pokrytí
Bulharsko: Úplné pokrytí
Rumunsko: Úplné pokrytí
Turecko: Úplné pokrytí
Moldavsko: Hlavní městské oblasti s meziměstskými silnicemi
Bosna a Hercegovina: Úplné pokrytí
Srbsko: Úplné pokrytí
Kosovo: Úplné pokrytí
Černá hora: Úplné pokrytí
Albánie: Úplné pokrytí
Severní Makedonie: Úplné pokrytí
Bělorusko: Hlavní městské oblasti s meziměstskými silnicemi
Ukrajina: Úplné pokrytí

Francie a Benelux

Andorra: Úplné pokrytí
Belgie: Úplné pokrytí
Francie: Úplné pokrytí
Francouzská Guyana: Úplné pokrytí
Guadeloupe: Úplné pokrytí
Martinik: Úplné pokrytí
Nizozemsko: Úplné pokrytí
Lucembursko: Úplné pokrytí
Réunion: Úplné pokrytí
Svatý Bartoloměj: Úplné pokrytí
Itálie: Úplné pokrytí
Rakousko: Úplné pokrytí
Švýcarsko: Úplné pokrytí
Lichtenštejnsko: Úplné pokrytí
Malta: Úplné pokrytí
Řecko: Úplné pokrytí

Španělsko a Portugalsko

Španělsko: Úplné pokrytí
Portugalsko: Úplné pokrytí
Gibraltar: Úplné pokrytí
Azorské ostrovy: Úplné pokrytí
Kanárské ostrovy: Úplné pokrytí
Baleárské ostrovy: Úplné pokrytí
Madeira: Úplné pokrytí

Po koupi je nutné v navigaci aktualizovat mapyGarmin zūmo XT: Nová navigace pro motocykly 

MIMOŘÁDNĚ JASNÝ DISPLEJ
5,5 palce displej je jasnější než u předchozích modelů a je dobře čitelný v každém světle. Displej nabízí HD rozlišení v zobrazení na výšku i na šířku a navíc ho můžete pohodlně ovládat i v rukavicích.
ODOLNÉ PROVEDENÍ
Vydejte se na cestu s jistotou, že máte k dispozici navigaci, která zvládne každé počasí (stupeň krytí IPX7) i náročný terén.
DLOUHÁ VÝDRŽ
Při podsvícení nastaveném na 100 % jasu vydrží baterie až 3,5 hodiny; při běžném nastavení až 6 hodin. Pokud vyrážíte na delší cesty, můžete využít možnost připojení na zdroj energie z motocyklu.
SATELITNÍ SNÍMKY BIRDSEYE
Máte k dispozici globální pokrytí Satelitní Snímky Birdseye s možností přímého stažení do zařízení přes Wi-Fi® a bez nutnosti předplatného.
PŘEDNAHRANÉ SILNIČNÍ MAPY
Užijte si jízdu s předinstalovanými silničními/uličními mapami celé Evropy. Aktualizace map jsou součástí balíčku.
PŘEDNAHRANÉ MAPY PRO JÍZDU V TERÉNU
Díky předinstalovaným topografickým mapám si můžete užívat dobrodružství i mimo silnici.
JEDNODUCHÉ PŘEPÍNÁNÍ MAP
Přepínání mezi silničními a topografickými mapami nebo satelitními snímky BirdsEye je naprosto jednoduché, takže vždy máte k dispozici mapu, kterou právě potřebujete.
GARMIN ADVENTUROUS ROUTING
Nastavte si předvolby podle vlastní chuti a proměňte nudnou jízdu z bodu A do bodu B v náročné dobrodružství plné různých zákrut.
ZÁZNAMNÍK TRASY
Trasu si můžete nahrát a uložit si ji pro příště nebo ji sdílet s kamarády.
PRÁCE S GPX TRASAMI
Soubory GPX můžete do navigace zūmo XT snadno nahrát z telefonu2 nebo je sdílet s dalšími jezdci prostřednictvím aplikace Garmin Drive™.

TRIPADVISOR®
Prohlédněte si hodnocení cestovatelské služby TripAdvisor u hotelů, restaurací nebo různých zajímavostí, které se nacházejí podél vaší trasy nebo v okolí cílového bodu.
PAMÁTKY JAKO NA DLANI
zūmo XT nabízí body zájmu iOverlander™ a miliony oblíbených míst ze služby Foursquare®.
UPOZORNĚNÍ PRO JEZDCE
Buďte předem informováni o rizikových místech, která vás na trase čekají, jako jsou například ostré zatáčky, změny rychlostních limitů a podobně. Systém vás upozorní i na blížící se bezpečnostní kamery3.
SPRÁVA TRAS
Díky aplikaci Garmin Explore™ můžete snadno spravovat4 a sledovat své trasy a trasové body v navigaci, ve smartphonu i na počítači.
GARMIN REAL DIRECTIONS™
Nechte se navigovat hlasem do připojitelné helmy nebo sluchátek. Tato navigace vás vede jhlasem, včetně názvů ulic, obchodů nebo výrazných orientačních bodů.
HUDBA
Streamujte si hudbu ze smartphonu přes navigaci zūmo XT nebo si přehrávejte MP3 soubory uložené v paměti navigace přímo do připojené helmy nebo sluchátek.
FUNKCE HANDSFREE
Díky technologii Bluetooth® můžete pohodlně telefonovat handsfree5. Po spárování s aplikací Garmin Drive v telefonu si můžete přímo na obrazovce zūmo zobrazovat chytrá oznámení.
INFORMACE O DOPRAVĚ A POČASÍ
S aplikací Garmin Drive získáte přístup2 k dopravním informacím a informacím o aktuálním počasí. Můžete sdílet své trasy s dalšími jezdci a nechat si zasílat oznámení z telefonu.
PÁROVÁNÍ INREACH
Spárujte zūmo XT s kompatibilním satelitním komunikátorem inReach1 a máte k dispozici možnost obousměrného zasílání zpráv, sdílení polohy a v případě nouze i funkci SOS.
UPOZORNĚNÍ NA NEHODU
Pokud se Vám stane dopravní nehoda, přednastaveným kontaktům2 bude automaticky zaslána textová zpráva s údajem o vaší poloze.
SNADNÉ AKTUALIZACE
Díky integrované funkci Wi-Fi4 můžete snadno aktualizovat mapy i software i bez počítače. Když je k dispozici nová aktualizace, zobrazí se upozornění na obrazovce.
OVLÁDÁNÍ VYBAVENÍ VE VOZIDLE
Spárujte zūmo XT s kompatibilní Garmin PowerSwitch™ digitální spínací skříňkou (prodává se samostatně) a můžete přímo na obrazovce ovládat 12V elektroniku motocyklu, například mlhová světla, výstražná světla a podobně.1 Prodává se samostatně; je vyžadováno aktivní předplatné satelitních služeb.2 Vyžaduje spárování navigace zūmo se smartphonem s aplikací Garmin Drive.3 Varování před silničními radary a kamerami na semaforech nejsou k dispozici ve všech oblastech. Prostudujte si také informace o možnosti zakoupení předplatného aktualizací.4 Vyžaduje aktivní připojení s bezdrátovou technologií Wi-Fi®.5 Vyžaduje spárování navigace zūmo s kompatibilním smartphonem s funkcí Bluetooth.Satelitní snímky © 2020 Maxar Technologies (datum pořízení snímků může být různé).© HERE. Všechna práva vyhrazena. © 2021 TripAdvisor LLC. All rights reserved. Foursquare® is a registered trademark of Foursquare Labs, Inc. Satelitní snímky © 2020 Maxar Technologies (datum pořízení snímků může být různé). Copyright © 2020 Cyclops UK Limited. Všechna práva vyhrazena. Značka slova a loga Bluetooth jsou ochrannými známkami společnosti Bluetooth SIG, Inc. a jakékoli použití tohoto názvu společností Garmin podléhá licenci.Satelitní snímky © 2020 Maxar Technologies (datum pořízení snímků může být různé).Copyright © 2020 Cyclops UK Limited. Všechna práva vyhrazena. Značka slova a loga Bluetooth jsou ochrannými známkami společnosti Bluetooth SIG, Inc. a jakékoli použití tohoto názvu společností Garmin podléhá licenci.                                Parametry: 

3D zobrazení budov: 
Ano

3D zobrazení terénu: 
Ano

Alarm na rychlostní/bezpečnostní kamery: 
Ano

Alarm na školní zóny: 
Ano

Asistent řazení do jízdních pruhů: 
Ano

Automatické řazení bodů: 
Ano

Automatický přepočet trasy: 
Ano

Automatický záznam při nehodě (dle možností: video, data) (G-senzor): 
Ano

Basemapa: 
Ano

Baterie - typ: 
dobíjecí Li-Ion

Baterie - výdrž: 
do 6 hod.

Bezdrátové propojení mezi navigacemi: 
Ano

Bezdrátové připojení ANT+: 
Ano

Bezdrátové připojení Bluetooth®: 
Ano

Bezdrátové připojení Wi-Fi: 
Ano

BirdsEye™ satelitní snímky: 
Ano, předplaceno na 1 rok

Bluetooth® "hands-free telefonování": 
Ano

Cestovatel: 
Ano

Cestovní motorky: 
Ano

Crossové motorky: 
Ano

Curvy Roads routing : 
Ano

Custom POIs (možnost přidat body zájmu): 
Ano

Čtyřkolky: 
Ano

Digitální fotoaparát: 
Ne

Displej - rozlišení, ŠxV: 
1280 x 720 pix.

Displej - typ: 
HD barevný TFT, podsvícený, kapacitní, Multi-Touch, duální orientace

Displej - úhlopříčka, vel. š. x v.: 
5,5" (139 mm); 121 x 68 mm

Dopravní inf. - DAB+ Traffic Live (kompatibilní) (pouze v GB, D a N): 
Ne

Dotykový displej: 
Ano

Duální napájení: 
Ano (auto nebo moto napájení)

Fotonavigace: 
Ne

Garmin Real Direction™ (hlásí konkrétní místa např. "za kostelem doleva" atd.): 
Ano

Hlasová navigace na motorce (v češtině): 
Ano, volitelně se sluchátky

Hlasová navigace v automobilu (v češtině): 
Ano

Hlasové ovládání přístroje: 
Ne

Hmotnost: 
272 g

Integrovaná čelní kamera: 
Ne

Kompas: 
Ano, elektronický ze signálu GPS/Glonass

Kde se nacházím?: 
Ano

Kompatibilita s kamerami VIRB®: 
Ne

Bezplatné aktualizace map - Evropa: 
Ano

Magnetický držák: 
Ne

Mapy předinstalované: 
CityNavigator Europe

Možnost dálkově ovládat jiné zařízení/přístroje: 
Ano

Možnost dálkově ovládat z jiného zařízení/přístroje: 
Ne

Možnost dohrání map: 
Ano

Možnost přidat body zájmu: 
Ano

Možnost změny zobrazení mapy: 
Ano

MP3 přehrávač: 
Ano

Náhled odboček a křižovatek: 
Ano

Napájený stojánek: 
Ano

Nastavení omezení na trase (objíždka vlastně definovaná): 
Vlastní - Nepovolené úseky/restrikce výpočtu trasy

Nastavení omezení na trase (objíždka): 
Ano

Nastavení výpočtu trasy: 
Ano

Automatické odeslání zprávy při nehodě: 
Ano

Pevné rozhraní (např. propojení s PC): 
USB

Podpora pro Geocaching: 
Ne

Profily aktivit: 
Ne

Prohlížeč obrázků: 
Ne

Provozní teplota: 
-15°C až +50°C

Rozměry zařízení, ŠxVxH: 
148 x 88 x 24 mm

Skůtr: 
Ano

Slot pro paměťovou kartu: 
microSD

Sluchátkový audio výstup: 
Ano

Slunce/Měsíc info: 
Ano

Smart notifikace (např. sms, příchozí hovor): 
Ano

Smartphone Link (služby přes Android™, iPhone®, apod.): 
Ano

Snímač tlaku v pneumatikách: 
Ne

Track log - Záznam trasy/Aktivity: 
Ano

TrackBack® (návrat zpět po stejné trase): 
Ano

Trasy (naplánované/počet): 
Ano

Upravitelná datová pole : 
Ano

Varování před čelním nárazem: 
Ne

Varování před sjetím ze silnice: 
Ne

Vestavěná paměť: 
Ano

Voděodolnost: 
Ano, IPX7 (odolá ponoření do hloubky 1 m po dobu 30 minut)

Výběr klávesnice (Qwerty/ABC): 
Ano

Vysocecitlivý přijímač GALILEO: 
Ano

Vysocecitlivý přijímač GLONASS: 
Ano

Vysocecitlivý přijímač GPS: 
Ano

Využitelná vnitřní paměť (max.): 
28 GB

Zobrazení rychlostních limitů (v závislosti na mapě): 
Ano
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Garmin
Výdrž baterie 6 hodin
Hmotnost 241 g
Rozměry 148 x 88 x 24 mm
Úhlopříčka displeje 5.5 palce
Asistent jízdních pruhů ano

Podobné produkty