90 %
(2 hodnocení)
Garmin motocyklové 6 hodin Bluetooth 32768 MB
90 %
(2 hodnocení)
Garmin motocyklové 6 hodin Bluetooth 32768 MB

Popis

Garmin Zümo XT PRO Europe45

- 5,5" otočný dotykový displej, rozlišení 1280x720 pix

- podrobná silniční mapa Evropy s bezplatnou aktualizací

- přednahraná topografická mapa Evropy

- práce se satelitními snímky - BirdsEye

- funkce Round trips

- Garmin Adventurous Routing™

- vysoká odolnost (voda, prach, UV záření, otřesy)

- Bluetooth, živá doprava

- MP3 přehrávač (ovládání iPodu, iPhonu, Pandora, Spotify)

- výdrž baterie až 6 hodin (až 3,5 hod. se 100% podsvícením)

U motocyklové navigace Garmin Zumo XT zaujme na první pohled skvěle čitelný 5,5" velký, otočný displej umožňující ovládání i v rukavicích. Z funkcí stojí za zmínku výpočet přes zatáčkovité trasy, plánovač okružních tras, multimediální přehrávač a přes telefon dokáže přijímat informace o dopravě a počasí (Live služby). Součástí dodávky je kompletní sada pro uchycení na motocykl. Menu navigace lze samozřejmě nastavit i do českého jazyka.

Jednoduše pak lze přepínat mezi silničními mapami, či topografickými, které spousta motorkářů uvítá. Navigace umí také pracovat s BirtsEye satelitnimí snímky, které mohou být nápomocné při plánování trasy a představě, jaký profil trasa má. V navigaci také lze nastavit zda-li chce řidič zatáčkovitou trasu, kopcovitou, po užších cestách či hlavních tazích. Navigace pak dokáže upozornit na ostřejší zatáčku, změnu rychlosti, apod. Prodloužila se také výdrž baterie až na 6 hodin, při nastavení displeje na 100% je výdrž až 3,5 hodiny, ale pokud je navigace zasazená do držáku s externím napájením z motocyklu (vše je součástí balení), není řidič limitován touto výdrží. Garmin Zumo XT lze také propojit se satelitním komunikátorem inReach. Tuto funkci ocení dobrodruzi, kteří se vydávají do končin, které nejsou pokryté žádným mobilním operátorem a chtějí být (i pro jistotu) ve spojení.

Displej

Mezi přednosti navigace Garmin Zumo XT patří 5,5" velký,otočný, výborně čitelný displej s dotykovou technologií pro snadné ovládání i v rukavicích. Duální orientace displeje umožňuje zvolit si zda chcete navigaci použít na výšku nebo na šířku. Většina přenosných navigací tradičně zobrazuje mapy na displeji orientovaném na šířku. Existuje ale řada řidičů, kteří si myslí, že zobrazení na výšku by jim poskytlo na displeji více informací o tom, kam vede jejich trasa na mapě (zatáčky, tvar odbočení, křižovatky, blížící se manévr...). Displej postavený na výšku má lepší možnost zobrazit více informací o mapě a trase ve směru jízdy. Pokud si tedy otočíte displej na výšku, zjistíte, že je to pravda. Displej na výšku ale na druhou stranu postrádá přehled o okolí trasy, který je často potřeba při jízdě městem.

Orientace na výšku se tedy hodí při dlouhých trasách a při jízdě po dálnici, orientaci na šířku je výhodnější volit ve městě a v místech, kde se pohybujete pomaleji a čeká vás větší množství manévrů na menším území.

Detailní mapy a funkce

Přepínání mezi silničními a topografickými mapami nebo satelitními snímky BirdsEye je naprosto jednoduché, takže vždy máte k dispozici mapu, kterou právě potřebujete.

Silniční mapa - řada Garmin zumo XT obsahuje předehranou podrobnou mapu 45 zemí Evropy s bezplatnou aktualizací, která je dostupná pomocí bezplatné aplikace Garmin Express. 

Topografická mapa - řada Garmin zumo XT obsahuje předehranou podrobnou topografickou mapu Evropy TopoActive Europe. Tato mapa vám poslouží při orientaci nebo jako reference při jakékoli venkovní nebo rekreační aktivitě v 47 evropských zemích. Vznikla s využitím databáze OpenStreetMap vytvořené komunitou.

Satelitní snímky BirdsEye - řada Garmin zumo XT umožňuje stažení satelitních snímků BirdsEye s možností přímého stažení do zařízení přes Wi-Fi®

Garmin Real Directions™ - technologie Garmin Real DirectionsTM je schopna za jízdy řidiči poskytovat jasnější navigační instrukce, například: "Za nádražím odbočte vpravo". Díky těmto jasnějším hlasovým pokynům se můžete více věnovat řízení vozidla aniž by bylo nutné příliš často sledovat displej navigace.

Náhledy křižovatek - navigace pomáhá řidiči na víceproudých komunikacích se správným zařazením do jízdního pruhu buď funkcí photoReal Junction View (fotonáhled křižovatky) nebo Active Lane Guidance (aktivní řazení do pruhů). Aktivní řazení do jízdních pruhů, narozdíl od fotografie, informuje řidiče pomocí živé simulace probíhající na displeji, ve kterém jízdním pruhu se má s automobilem držet.

Okružní trasy - jedná se o velmi praktickou funkci, která Vám na základě vstupních parametrů naplánuje dvě až tři odlišné trasy. Využívá se např. tehdy, kdy máte dvě hodiny čas na projížďku a nechcete se zabývat složitým plánováním. Nejdříve zvolíte výchozí bod (jedná se zároveň o místo kam se budete vracet) a poté vyberete parametr trasy (délku, čas, průjezdní bod).

Konektivita, multimédia

Bluetooth® umožňuje připojení jak s mobilním telefonem tak s BT audio sadou. Série zumo poté využívá bezdrátový přenos hlasových povelů do Vaší přilby. U většiny mobilních telefonů dochází k přenesení informace o volajícím, takže se na displeji navigace zobrazí jeho jméno a můžete dotykem hovor přijmout nebo odmítnout. Přes Bluetooth je možné načíst celou hudební knihovnu Vašeho iPodu nebo iPhonu a přes displej navigace ovládat přehrávač médií

Smartphone Link je zdarma stažitelná aplikace pro Váš iPhone® nebo Android™ , která Vám skrze internetové připojení telefonu umožní zobrazit například informace o "živé" dopravní situaci na trase nebo počasí v cílové destinaci. Aplikace umožňuje i přenos oblíbených míst, naposledy vyhledávaných položek nebo online hledání v databázi Foursquare. (Živé dopravní informace nemusí fungovat se všemi typy mobilních telefonů.)

Sdílení a záznam trasy - všechny navigace řady zumo umožňují podrobné zaznamenání Vámi projetých tras a následné sdílení s přáteli pomocí webu Garmin Connect . Pokud na tomto webu naleznete trasu která Vás zaujme, je možné jí stáhnout pomocí USB kabelu do Vašeho přístroje a nechat se po ní navigovat.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Garmin
Určení motocyklové
Výdrž baterie 6 hodin
Bluetooth ano
Flash Paměť 32768 MB
Hmotnost 262 g
Rozměry 148 x 88 x 24 mm
Rozlišení displeje 1280 x 720
Úhlopříčka displeje 5.5 palce
Wi-Fi ano
Asistent jízdních pruhů ano
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty