98 %
(5 hodnocení)
Godox 2.6 kg
Zobrazit další nabídky
98 %
(5 hodnocení)
Godox 2.6 kg
Zobrazit další nabídky

Popis

GODOX AD400Pro

Silný všestranný 400Ws bateriový blesk Godox AD400Pro je plnohodnotným parťákem na práci venku i ve studiu. S výkonem 400 Ws a 30W pilotní žárovkou v podobě LED čipu hravě zastane jakoukoli úlohu. Nabitý vydrží po dobu 380 záblesků na plný výkon a pokud se rozhodnete pro delší focení, výměna baterie za plně nabitou bude otázkou pár vteřin. 

Díky stroboskopickému režimu, TTL a HSS se můžete pustit do fotografování portrétů, fashion, glamour, produktové, reportážní i sportovní fotky. Se 400 Ws vysvítíte i větší softboxy. Pro jejich uchycení je součástí balení Bowens adaptér. Při cestách mimo studio blesk chrání polstrovaný kufr, ve kterém je dodávaný. 

 

Výkon a dobíjení

AD400Pro disponuje výkonem 400 Ws, je tedy o něco silnější než běžné externí blesky. Pod výbojkou je umístěný 30W LED čip pilotní žárovky, která má 10 úrovní nastavení výkonu a slouží pro přisvícení ve stinných místech, ale využít se dá i jako malé trvalé světlo na dosvícení detailů.. Prodleva při dobíjení mezi záblesky je v rozmezí 0,01 - 1 s, podle nastavené intenzity výkonu. 

 

Ovládání blesku a synchronizace s fotoaparátem

Přehledný displej, dedikovaná tlačítka a otočný volič pro nastavení hodnot jednotlivých funkcí přinášejí snadné a rychlé ovládání přímo na jeho těle. Blesk je také vybaven integrovaným přijímačem systému Godox X, díky kterému ho můžete přímo spárovat s jednou z řídících jednotek této značky a plně jej ovládat vzdáleně. Dosah signálu je 100 metrů.

Pro správné fungování si k blesku musíte vybrat řídící jednotku podporující vaši značku fotoaparátu. Na výběr máte mezi modely Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Pentax a Olympus.

 

Funkce blesku

Krom klasického manuálního režimu, ve kterém můžete nastavovat veškeré parametry dle vašich představ a požadavků, a to i vzdáleně přes řídící jednotku, vám blesk nabídne režim TTL, tedy plně automatické nastavení. K tomu abyste mohli zachytit rychlejší pohyb nebo s bleskem fotit i na hodně nízké clony, je tu systém HSS - vysokorychlostní synchronizace. Díky té vás blesk pustí i do krátkých časů závěrky a synchronizuje se až do 1/8000s.

Co jen tak u nějakého blesku nenajdete je režim multi-expozice s nastavením až 90 záblesků při frekvenci 99 Hz. 

 

Napájení blesku

O chod blesku se stará plug-in lithiová baterie s kapacitou 2 600 mAh. Ta zvládne až 380 záblesků na plný výkon. Pokud fotíte na menší intenzitu, počet záblesků na jedno nabití se zvyšuje. Stav baterie vidíte v reálném čase na displeji a pokud potřebujete fotit déle, než vám jedna baterie umožní, stačí jí z blesku vysunout a vyměnit za náhradní. 
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Godox
Hmotnost 2.6 kg
Zobrazit další nabídky

Podobné produkty