98 %
(7 hodnocení)
Godox
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
98 %
(7 hodnocení)
Godox
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

Godox Xpro-C Canon

Řídící jednotka XPro s označením “C” je TTL řídící jednotka pro bezdrátové ovládání a synchronizaci blesků Godox a fotoaparátů Canon. Tato jednotka plně podporuje režimy E-TTL a E-TTL II i přenos vysokorychlostní synchronizace HSS. 

Samozřejmostí je možnost ovládání spárovaných blesků v plně manuálním režimu, které je, díky tlačítkům na těle jednotky a většímu displeji ještě rychlejší a snadnější. Blesky můžete rozdělovat do skupin a ovládat jejich funkce stejně, jako byste je drželi v ruce.

 

XPro nebo X2T?

Zásadním rozdílem u obou jednotek je konstrukce. Modelová řada XPro dostala větší přehlednější displej, nicméně přišla o možnost do ní nasadit další blesk. Z funkcí má navíc možnost využívání protokolu TCM - TTL Conversion to Manual a zvládne ovládat 16 skupin blesků (oproti 5 u X2T). Kvůli absenci Bluetooth naopak přišla o možnost spárování se smartphonem. 

Řídící jednotka XPro cílí především na profesionální fotografy, kteří potřebují řídit více skupin záblesků a chtějí co nejpřehlednější a nejrychlejší ovládání. Po tomto modelu musíte sáhnout i ve chvíli, kdy plánujete využívat TCM bezdrátově. 

 

Tip: K řídícím jednotkám doporučujeme AA baterie Eneloop, které jsou navrženy přímo pro blesky, řídící jednotky a fotografické přístroje. 

Krom běžných režimů a výkonu můžete pomocí jednotky nastavovat také kompenzaci výkonu blesk (FEC), zámek expozice (FEL), i modelovací záblesk nebo HSS Pre-sync-delay. Touto funkcí nastavíte zpoždění záblesku v rozmezí 0 až 9,9 ms.  

U XPro oceníte také diodu pro AF přísvit, díky které vám fotoaparát lépe zaostří v tmavém prostředí. Aktualizaci firmwaru je možné udělat po připojení přes USB-C k počítači.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Godox
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky