100 %
(1 hodnocení)
Godox 0.524 kg
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
100 %
(1 hodnocení)
Godox 0.524 kg
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

Gogox AD100Pro 100Ws

Godox AD100Pro je opravdu malý kompaktní bateriový blesk, který díky absenci napájecích kabelů a pokročilým funkcím dá volnost vaší kreativitě jak ve studiu, tak mimo něj. Rozměry pouhých 12 x 7,6 x 7,6 cm se srovná v běžným objektivem a proto ho velmi snadno sbalíte do fotobatohu nebo přenesete v v ochranném pouzdru, ve kterém je dodávaný. 

Blesk může stát na studiovém i fotografickém stativu a protože váží jen 525 g, bez problému jej při focení dáte do ruky asistentovi nebo ho přidržíte v druhé ruce. Je tak ideální volbou na reportážní fotografii nebo fotografování portrétů a svateb. V základu lze "AD stovku" používat s fotografickým deštníkem, po dokoupení redukce s Bowens bajonetem můžete na blesk uchytit libovolný softbox nebo reflektor s tímto systémem. 

 

Výkon a dobíjení

AD100Pro disponuje výkonem 100 Ws, je tedy o něco silnější než běžné externí blesky. Pod výbojkou je umístěný 1,8W LED čip pilotní žárovky, která má 10 úrovní nastavení výkonu a slouží pro přisvícení ve stinných místech, ale využít se dá i jako malé trvalé světlo na dosvícení detailů. Prodleva při dobíjení mezi záblesky je v rozmezí 0,01 - 1,5 s, podle nastavené intenzity výkonu. 

 

Ovládání blesku a synchronizace s fotoaparátem

Přehledný displej, dedikovaná tlačítka a otočný volič pro nastavení hodnot jednotlivých funkcí přinášejí snadné a rychlé ovládání přímo na jeho těle. Blesk je také vybaven integrovaným přijímačem systému Godox X, díky kterému ho můžete přímo spárovat s jednou z řídících jednotek této značky a plně jej ovládat vzdáleně. Dosah signálu je 100 metrů.

Pro správné fungování si k blesku musíte vybrat řídící jednotku podporující vaši značku fotoaparátu. Na výběr máte mezi modely Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Pentax a Olympus.

 

Funkce blesku

Krom klasického manuálního režimu, ve kterém můžete nastavovat veškeré parametry dle vašich představ a požadavků, a to i vzdáleně přes řídící jednotku, vám blesk nabídne režim TTL, tedy plně automatické nastavení. K tomu abyste mohli zachytit rychlejší pohyb nebo s bleskem fotit i na hodně nízké clony, je tu systém HSS - vysokorychlostní synchronizace. Díky té vás blesk pustí i do krátkých časů závěrky a synchronizuje se až do 1/8000s.

 

Napájení blesku

O chod blesku se stará plug-in lithiová baterie s kapacitou 2 600 mAh. Ta zvládne až 360 záblesků na plný výkon. Pokud fotíte na menší intenzitu, počet záblesků na jedno nabití se zvyšuje. Stav baterie vidíte v reálném čase na displeji a pokud potřebujete fotit déle, než vám jedna baterie umožní, stačí jí z blesku vysunout a vyměnit za náhradní. 
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Godox
Hmotnost 0.524 kg
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky