0 %
(0 hodnocení)
Helios
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
0 %
(0 hodnocení)
Helios
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

Helios Quadrolight 120 x 120 cm

Helios Quadrolight je ideální řešení pro fotografování produktů. S jeho pomocí budou fotografované předměty rovnoměrně nasvětlené s příjemnými stíny. Výborně se hodí pro výrobky jako jsou porcelán, sklo, šperky a podobné předměty. Prosvětlovací box je vhodný pro analogovou i digitální fotografii
Fotografujete, nebo chcete fotografovat drobné předměty pro svou internetovou nabídku, pro web, katalog nebo brožuru svého sběratelského klubu, anebo i na základě komerční zakázky? Pak zejména produktů s lesklým povrchem oceníte cenově dostupné průsvitné fotografické stany, které změkčí, rozptýlí osvětlení, umožní vám bezstínové nasvícení, nezmění barevnou teplotu světla a umožní vám modulovat osvětlení podle potřeby a bez nežádoucích barevných štychů. QuadroLight je prostě jednoduché, nápadité řešení, navíc velice snadno přenosné. Spolu s osvětlovacími stany - kostkami, ale i samostatně, je vhodné použít pozadí - buďto čiré akrylátové, anebo „opálově" bílé se 45% propustností světla. Ale můžete mít i černé pozadí, plastové matně bílé a nebo různobarevnou sadu pozadí dle barvy fotografovaného modelu .
10 tipů k dokonalé produktové fotografii
Helios Quadrolight je samozřejmým vybavením profesionálních studií, protože rovněž i ty oceňují výhody světelné kostky, jak v jednoduchosti použití tak i v možnostech kreativní tvorby nových scén.
Tento průvodce ukazuje začátečníkům v produktové fotografii jak jednoduchými prostředky dosáhnete profesionálních výsledků. V příkladech je použito pouze setu Helios Quadrolight 80 Standard-Kit! Využijte tuto krátkou příručku jako vodítko pro vaši další práci a realizaci nepřeberného množství variant jeho využití.
Sklenky na vínoOsvětlení vhodné pro sklenice je obvykle v "sevření světel", jedna lampa vpravo a druhá vlevo s možností přestavování lamp dopředu a dozadu a s možností případné změny výšky, dle požadovaných odrazů na sklenkách. Helios Quadrolight poskytne elegantní a působivé odrazy na skle a na bílém pozadí zdůrazní čisté barvy nápoje.

 
 

PistolePředměty s převažujícími chromovanými částmi rozptýlené světlo kvalitně zpracované plochy zdůrazní. Polohováním světel v podobném rozestavění jako u fotografování sklenic docílíte polohy s příjemným nasvětlením a jemným dokreslením měkkými stíny. V této ukázce je využito plexisklo jako podložka pod pistolí pro efekt zrcadlení a modrý papír přichycen lepicí páskou na pozadí pro zvýšení kontrastu elegantně zpracovaných částí pistole.

 
 

Cínová číšeHelios Quadrolight doplníme přední stěnou s průzorem pro měkčí prosvětlení figurální plastiky poháru. Jedno ze světel směřujeme zpředu shora, tak aby došlo k prosvětlení vnitřku číše čímž zamezíme nehezkému podexponování. Jako hlavní světlo je světlo boční zvýrazňující plasticitu číše.

 
 

Keramická figurkaJedno světlo z boku a druhé shora simulující denní osvětlení. Figurka je tak prokreslena zcela přirozenými stíny. Ke zvýšení kontrastu figury a k barevné jednoduchosti slouží pozadí doplněné barevným kartonem žluté barvy. Fotoaparát je v úrovni očí figurky.

 
 

Mobilní telefonPro efekt lehce se vznášejícího se mobilu použijte studiovou plastelínu . Její zbytky rychle a snadno z povrchu telefonu odstraníte. K zjasnění zastíněných kontur bylo použito vytvořeno malých odrazných ploch z materiálu Kapafix, možno použít jiný dostatečně odrazivý bílý materiál. Lampy jsou umístěny tak aby zvýraznily lesklé plochy displeje od matného povrchu klávesnice.

 
 

LokomotivaMáte jedinečný model, který nikdo nikde nemůže vidět? Je potřeba něco rychle pro Váš internetový obchod vyfotografovat? Žádný problém s univerzálním rozestavěním světel z pozice pravé a levé strany. Pro dokreslení propracování kol můžete dále pracovat s malými odraznými plochami jako v případě fotografování mobilního telefonu.

 
 

NotebookOsvětleno jedinou lampou! Modrého povrchu je docíleno nasvětlením přes modrý karton, který zde slouží jako odrazná deska. Zdůraznění hlavního motivu je docíleno prací s hloubkou ostrosti při plně otevřené cloně, v tomto příkladu 2,8. Takový to postup potřebuje nějaký čas na odzkoušení vhodné hloubky ostrosti, ale vyzkoušejte to! v optimálním provedení bez rušivých odrazů se opět ukazuje jednoduchost a síla Helios Quadrolight.

 
 

PříboryJeden z nejobtížnějších problémů při fotografování vůbec. Často mají zlaté zdobení nebo reliéfy, které nejsou stejně odrazivé v celé své délce. V tomto případě bylo použito černé plexisklo pro zvýšení kontrastu stříbra. Kromě viditelného světla vlevo je druhé světlo umístěno zezadu osvětlovací kostky, ve vyobrazení není vidět. K lepšímu prokreslení kontur je použito odrazné desky Kapafix jako v příkladu "Mobilní telefon" nasvětlující příbory z podhledu.

 
 

Talíř s pokrmemPotraviny a pokrmy by měly být na pohled chutné. Zde je opět nejlepší opět osvětlovat s lampou za kostku jako podsvícení s odrazem v omáčkách pro vytvoření efektu "čerstvosti" servírovaného jídla. Boční lampa dotvoří plasticitu vytvořením stínů.

 
 

Lahve s vínemOsvětlení podobné jako pro fotografování sklenic v "sevření světel", jedna lampa vpravo a druhá vlevo, rozestavěné tak aby viněty se zlatým či stříbrným písmem byly rovnoměrně osvětlené. Ideální pro osvětlení průhledných nápojů jako je víno, šampaňské nebo pivo.

 
 

 
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Helios
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky