Popis
Ajax FireProtect 2 SB 63214
Ajax FireProtect 2 SB (Heat) - Pokročilá ochrana proti nejobávanější hrozbě – požáruAjax FireProtect 2 SB (Heat) Jeweller je bezdrátový teplotní detektor požáru vybavený vestavěnou sirénou pro signalizaci poplachu a nevyměnitelnou baterií s životností až 10 let. Může pracovat jako součást zabezpečovacího systému Ajax nebo zcela autonomně bez použití Hubu. Detektor je určen pro vnitřní instalaci.
Upozornění: Zařízení je dostupné ve dvou variantách – model s vyměnitelnými bateriemi má v názvu označení RB (replaceable battery) a s nevyměnitelnými bateriemi označení SB (sealed battery).
Chytrá detekce požáru
- Dva vestavěné termistory pro rychlou detekci nárůstu teploty.
- Reakce na překročení teploty 64 °C nebo zvýšení o více než 10 °C za minutu.
- Možnost spuštění poplachu i bez přítomnosti kouře v místnosti.
Pokročilý hardware a software
- Možnost vzájemného propojení s ostatními detektory požáru v objektu pro hromadnou signalizaci poplachu během 20 vteřin.
- Vestavěná siréna s hlasitostí 85 dB ve vzdálenosti 3 m od zařízení.
- Možnost autonomního provozu bez použití Hubu.
- Až 10 let provozu s napájením z nevyměnitelné baterie (verze SB).
Jednoduchá instalace na profesionální úrovni
- Instalace pomocí držáku SmartBracket bez nutnosti demontování krytu detektoru.
- Kvalitu připojení je možné vzdáleně otestovat prostřednictvím mobilní aplikace s centrální jednotkou.
- Jednoduché přidání do systému stisknutím jediného tlačítka a načtením QR kódu.
Princip fungování
Detekce prudkého nárůstu teploty
Dva vestavěné termistory jsou zodpovědné za reakci na nárůst teploty. Pro rychlejší detekci hrozby jsou umístěny mimo kryt detektoru.
Pokud teplota v místnosti překročí 64 °C nebo se zvýší o více než 10 °C za minutu, detektor situaci vyhodnotí a vyhlásí poplach. Poplach se tedy může spustit, i když v místnosti není žádný kouř.
Kompatibilita zařízení Ajax
Zařízení
Hub (2G)
Hub Plus
Hub 2 (2G)
Hub 2 (4G)
Hub 2 Plus
Hub BP
Hub Hybrid (2G)
Hub Hybrid (4G)
ReX
ReX 2
FireProtect 2 SB (Heat)
-
Parametry
| Výrobce | Ajax |
| Barva | bílé |
| Detekce | Teplota |