100 %
(1 hodnocení)
SQ LAB 134.8 mm
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
100 %
(1 hodnocení)
SQ LAB 134.8 mm
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

SQlab 711 Tech&Trail

Gripy pro MTB a trail

Kontaktní plocha na koncích gripů je zploštěná a přizvednutá, což vytváří ideální oporu pro vnější část dlaně. Díky tomu gripy částečně upravují i zakřivení řídítek směrem k jezdci pro pohodlnější a přirozenější polohu zápěstí. Díky propracovanému tvaru perfektně vyplní dlaň a tím pádem nabízí daleko lepší držení řídítek a ovladatelnost. Díky tomu lze řídítka pevně sevřít aniž by vzniklo mezi dlaní a gripem volné místo. Tlak je tedy perfektně rozložen a úchop řídítek je pohodlný a jistý. Na rozdíl od gripů s křídlem nic nezavazí a jsou tak vhodné i pro jízdu v náročnějším terénu, kde je potřeba méně komplikovaný tvar. Díky lepšímu úchopu také není potřeba tak velká síla pro dokonalé ovládání.

Rukojeti se vyrábí ve třech velikostech - S (malá), M (střední) a L (velká). Pro zjištění správné velikosti doporučujeme vytisknout šablonu a jednoduchým přiložením dlaně poté zjistíte vhodnou velikost pro vás. Kvůli svému specifickému tvaru nemají gripy otevřené konce, tudíž nejsou kompatibilní s klasickými rohy montovanými na konce řídítek. Ke gripům je možno domontovat rohy SQlab 411, které jsou umístěny na řídítkách mezi gripem a brzdovou pákou.

Šablona pro zjištění vhodné velikosti gripů ke stažení

Pevně na svém místě

Díky kovovým objímkám drží gripy přesně v takové poloze, v jaké je potřeba a nikdy se při jízdě nepohnou. Objímky navíc dokreslují elegantní a luxusní design.

Rozložení tlaku je klíčové
Klasický kulatý grip nabízí jen velmi malou styčnou plochu a tím pádem je na dlaň vyvíjen velký tlak na malé ploše.

Rukojeti s "křídlem" nabízí větší opěrnou plochu, ale pořád nedochází k dostatečnému rozložené tlaku.

The SQlab grip concept
Zploštěný nahoře a vytažený do stran pro maximální snížení tlaku a nejvyšší pohodlí. Povrch je vyladěn pro kvalitní podporu a správné obejmutí prsty.

Měření tlaku v laboratořích SQlab

Pomocí měření tlaku lze zjistit a dokázat, kde je kladen na ruce největší nápor a kde je tedy nutné toto zatížení co nejvíce snížit. K tomu slouží speciální potah, který takové zatížení umí změřit. Díky výsledkům měření je jasně vidět, že v nejproblematičtějších partiích mají gripy SQlab jasně navrch oproti klasickým rozšířeným gripům, které jsou standardně k dostání.

SQlab Gripy 711

Snížení tlaku díky větší opěrné ploše na vnější části dlani přináší novou úroveň komfortu a opory mezi MTB gripy.

Srovnání: Standardní MTB rovné gripy

Kvůli malé kontaktní ploše s dlaní a velmi slabé vrstvě gumy je zatížení extrémní a navíc je směřováno jen do jednoho místa, které je těsně u karpálního tunelu, což může při dlouhodobém ježdění způsobit zdravotní obtíže zápěstí.

Časté problémy při jízdě s nevhodnými gripy

Uvolnění karpálního tunelu
Opěrná plocha dlaně musí být umístěna co nejvíce ke konci řídítek aby zůstal karpální tunel co nejméně zatížený. Konstantní nadměrné zatěžování této oblasti může vest k různým problémům jako např. syndromu karpálního tunelu.

Uvolnění tlaku na ulnární nerv

Měření ukazují, že největší tlak se vyskytuje právě na vnější části dlaně, kde je zatížen ulnární nerv. Nadměrný tlak v této oblasti může vést k znecitlivění malíčku a prsteníčku.

Karpální tunel

Nepřirozené vyhnutí zápěstí je obvyklý problém při jízdě s řídítky s malým ohybem směrem k jezdci. Toto nepřirozené držení zápěstí způsobuje omezení funkcí nervů v ruce. Můžeme to přirovnat k zahradní hadici, kterou když nepřirozeně ohnete, se zbortí a pak skrz ni nemůže protéct voda.

Znecitlivění malíčku

Prsteníček, malíček

Důvodem je nadměrný tlak na vnější části, která blokuje ulnární nerv.

Palec, ukazovák a prostředník

1. Důvodem je nadměrné vytočení zápěstí, které je obvykle způsobeno malým zalomením řídítek směrem k jezdci.
2. Důvodem je nadměrný tlak na karpální tunel. Tento problém mohou paradoxně způsobovat gripy s "křídlem" pro odlehčení. Tlak na ulnární nerv se při jejich použití sníží, ale velká část tlaku se může přesunout na středový nerv, který ovládá právě palec, ukazovák a prostředník.

SQlab Ergobar

Členitý tvar

Řídítka a rukojeti jsou obvykle válcové, protože je to nejjednodušší řešení. Naše prsty ovšem při sevření dlaně nemají válcový tvar, ale spíše šestihran. Proto má dlaň tendenci sklouznout s kulatého povrchu a naopak dobře uchopit hranaté a členité předměty.

kulatý tvar = slabý úchop
členitý, hranatý tvar = perfektní úchop
Zobrazit více

Parametry

Výrobce SQ LAB
Délka 134.8 mm
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky