Popis
JBL STAGE 260F
JBL STAGE 2 je inovativní řada reproduktorů, navržená v prestižním centru akustického inženýrství JBL v Kalifornii. Tato řada byla optimalizována pro domácí audio systémy a nabízí univerzální řešení, které se přizpůsobí vašim potřebám, ať už jde o rozpočet, velikost místnosti nebo akustiku prostoru. Vývojáři kladli důraz na moderní designové trendy a přání nové generace uživatelů, čímž vytvořili systém s vysokým výkonem a nezaměnitelným zvukem JBL.Reproduktory jsou k dispozici v dvou elegantních variantách – ESPRESSO a LATTE, což z nich dělá skvělý doplněk do jakéhokoliv interiéru. Pokud chcete zažít skutečnou atmosféru živého koncertu nebo napětí z akčního filmu přímo u vás doma, řada STAGE 2 vám tento zážitek poskytne.
JBL STAGE 260F je menší, ale výkonný model z řady podlahových reproduktorů, navržený pro menší až středně velké místnosti. Díky výkonu 125 W RMS a citlivosti 90 dB zvládne reprodukovat jak dynamiku živých koncertů, tak explozivní filmové scény s precizností. S impedancí 6 Ω je kompatibilní s většinou zesilovačů a AV receiverů, což z něj dělá všestrannou volbu pro domácí kino i stereo systémy.
Technologie použitá v konstrukci 2½-pásmového reproduktoru byla inspirována profesionálními studiovými monitory JBL. Výškový reproduktor s kalotou z eloxovaného hliníku a zvukovodem HDI™ zajistí čisté a precizní přehrávání výšek, zatímco dva 6,5" basové reproduktory se postarají o hluboké a pevné basy od 40 Hz. Sofistikovaná výhybka pak rozdělí frekvenční spektrum tak, aby každý reproduktor zajišťoval optimální podání zvuku.
Robustní konstrukce z MDF materiálu je vybavena strategicky umístěnými výztuhami, které zvyšují tuhost a snižují vibrace, čímž přispívají k čistému zvuku. Dva zadní bassreflexové porty pak poskytují bohatý a vyvážený zvuk i při nižší hlasitosti. Díky magneticky uchyceným mřížkám a elegantnímu podstavci bude JBL STAGE 260F nejen skvěle znít, ale i vypadat.
Reproduktor JBL STAGE 260F je připraven i pro prostorový zvuk ATMOS bez nutnosti instalace stropních reproduktorů. Díky speciálním modulům, které lze snadno připojit na horní část reproduktoru, můžete snadno vytvořit domácí ATMOS kino bez složitých stavebních úprav. Kabeláž zůstává skrytá, což přispívá k čistému vzhledu vašeho prostoru.
Reproduktory JBL STAGE 260F vám přinesou radost z poslechu, ať už posloucháte hudbu, nebo sledujete filmy. Toto řešení představuje cenově dostupný přechod k výkonnému zvuku domácího kina s moderním designem, které uspokojí nejen Hi-Fi nadšence, ale také všechny milovníky hudby a filmu.
PŘEDNOSTI
- Skvělý zvukový výkon
- MDF reprobox s akustickým tlumením
- Čistý moderní design
- 6 Ohmový výstup pro naprostou většinu receiverů
- Dvojice 6,5" středobasových reproduktorů s celulózovou membránou
- 1" výškový reproduktor s hliníkovou kalotou a akustickou čočkou
- Podání spodních tónů již od 40 Hz
- Zvukovod s širokým rozptylem
- Kvalitní 2,5 pásmová výhybka
- Bohatý a vyvážený zvuk
- Dvojitý bassreflex port na zadní stěně
- Krycí mřížka na magnety
- Šroubovací reproterminál
TECHNICKÉ PARAMETRY
- 2 x 62 Watt RMS při 6 Ohmech
- Citlivost 90 dB
- Frekvenční rozsah 53 Hz až 25 kHz v pásmu 6dB
- Výhybka s dělením 1,3 a 1,7 kHz
- Rozměry 310 x 1036 x 362 mm (ŠxVxH)
- Hmotnost 19,5 kg / ks
CO JE OBSAHEM BALENÍ
- 1 pár JBL STAGE 260F reproboxů
- 1 pár odhmotňovacích hrotů
Produkty JBL nabízí své audio reproduktory již od začátku 20. století. Za tu dobu si produkty JBL získaly svou neochvějnou pozici na audio trhu. JBL sbírá spousty ocenění ve svém oboru. Mimo jiné značka JBL ozvučovala legendární Woodstock festival, Grammy Awards či Super Bowl. Produkty JBL nabízejí zajímavé a inovativní komponenty, které skládají do zajímavých celků. Výsledkem je pak pěkný a moderní design s vysokou kvalitou reprodukce.
JBL je zárukou zvukového zážitku za dobrý poměr ceny a kvality. Možná právě proto jsou produkty JBL tak vyhledávané v audio světě.
ČASTÉ DOTAZY NA REPROSOUSTAVY
CO JE TO PASIVNÍ A AKTIVNÍ REPROSOUSTAVA?
Základní rozdělení reprosoustav dle použitého zesilovače.
Pasivní reprosoustava potřebuje pro své vybuzení externí zesilovač, většinou pak například receiver. Ten musíte dále vybírat dle výkonnosti a impedance.
Aktivní reprosoustava má tento zesilovač zabudovaný v sobě a není potřeba žádného dalšího zesilovače či receiveru.
CO JE TO FREKVENČNÍ ROZSAH?
Frekvenční rozsah u reproduktorů udává, od jak hlubokých basů až po jak vysoké tóny dokáže reprosoustava zahrát. Těmi nejspodnějšími hranicemi jsou 20 – 100 Hz, což je doménou zejména pro subwoofery. Pokud požadujete hutný bas u běžné reprosoustavy, vhodná spodní frekvence by měla být alespoň 40 až 60 Hz. Frekvence do cca 150 Hz navíc nemusí být směřovány k posluchači, jelikož lidské ucho nerozezná, odkud tóny přichází.
Horní hranicí reprodukující výškové tóny je pak alespoň 20 000 Hz. Udává se, že tato hodnota je maximální slyšitelná pro běžného člověka. Vyšší hodnoty jsou spíše marketingovým tahem a nejsou příliš podstatné. Frekvence nad 150 Hz musí být směrovány k posluchači přímo.
Nejdůležitější u reprosoustav je pak průběh frekvence mezi 200 až 5000 Hz, v tomto pásmu probíhá běžná řeč a je pro lidské ucho nejcitlivější.
CO JE TO CITLIVOST?
Citlivost reprosoustavy by pro vás měla být důležitá především při výběru pasivních reprosoustav a při použití slabšího zesilovače. Čím vyšší vyberete citlivost audio sestavy, tím více nahlas budou reproduktory hrát při stejném vybuzení zesilovačem. Příkladově a laicky řečeno, při použitém zesilovači 50 Watt RMS bude reproduktor s 90dB hrát podstatně hlasitěji než s 85dB.
JAK SE VYZNAT V UVEDENÉM VÝKONU?
Většina nepoctivých prodejců používá magické hodnoty Watt uvedené v různých metodách měření. V audio světě by vás měla zajímat jen jedna hodnota, která je napříč všemi výrobci porovnatelná. Tou je udaný příkon Watt RMS. Této hodnoty je dosaženo dlouhodobě a konstantně a vychází ze stejného procesu měření. Dalším údajem Watt MAX je schopnost reproduktoru tento příkon přenést na velmi malou chvilku. V konečném důsledku tato hodnota není příliš důležitá a doporučujeme se řídit hodnotou Watt RMS.
JAKÁ KONSTRUKCE JE PRO MĚ NEJVHODNĚJŠÍ?
V zásadě se na trhu objevují jen dva typy konstrukcí reprosoustav – uzavřená a bassreflexová.
Uzavřená konstrukce se vyznačuje přesnou, více přirozenou a rychlou reprodukcí, která navíc potřebuje menší objem reproboxu. Nevýhodou je menší síla v basovém spektru, která musí být vybuzena jedině větším reproduktorem.
Bassreflexová je pak výrazně složitější, protože potřebuje mít přesně naladěný a vyměřený basový nátrubek v reproboxu. Před ani za tímto nátrubkem nesmí být překážka například v podobě zdi alespoň ve vzdálenosti průměru nátrubku. Výhodou je živý, úderný a hutný tón, který i z menších reproduktorů a ozvučnic dokáže dostat velmi solidní spodní tóny.
CO JE TO IMPEDANCE A JAK VYBRAT TU SPRÁVNOU?
Impedance je odpor použité reprosoustavy uvedený v Ohmech. To vás musí zajímat jen v případě nákupu pasivní reprosoustavy, kterou je potřeba připojit k externímu zesilovači či receiveru. Tato impedance se pak musí shodovat s impedancí použitého zesilovače či receiveru. Je možné použít na reprosoustavě také nižší impedanci jak na zesilovači, opačně se to ale spíše nedoporučuje (je běžné zapojit 6 Ohmový audio set na 8 Ohmový zesilovač).
CO TO JSOU FREKVENČNÍ PÁSMA?
Většinou platí, že každý reproduktor je určen k reprodukci jednoho pásma. V případě 2 pásmového reproboxu je pak obvyklé použití středobasového reproduktoru pro basové a středové pásmo a výškového reproduktoru pro středové a vysokotónové pásmo. Tyto pásma jsou výhybkou oddělena a nedovolují reproduktoru přehrávat ty tóny, které by neuměly efektivně reprodukovat.
Větší počet pásem pak většinou znamená lepší rozprostření výkonu na ty části měniče, ve kterých je nejefektivnější a naopak potlačuje ta pásma, ve kterých reproduktor ztrácí především na kvalitě reprodukce.
Parametry
Výrobce | JBL |
Citlivost | 90 dB |