90 %
(2 hodnocení)
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
90 %
(2 hodnocení)
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

Ještě to promysli

#1 Bestseller podle New York Times
Nominace na nejlepší non-fiction knihu 2021 podle The Washington Post

V českém prostředí máme ustálené rčení o tom, že jen hlupák neuzná svou chybu a nemění názor. Slabina spočívá v tom, že máme většinou na mysli ty druhé.
Co ale dělat, když zjistíme, že nám naše stará přesvědčení už neslouží? Jak změnit to, co dříve bylo součástí naší osobnosti, na čem jsme stavěli svůj světonázor a hodnoty?
Adam Grant radí: pojďme na to jako vědci hledající pravdu.

Inteligence je obvykle vnímána jako schopnost myslet a učit se, ale v rychle se měnícím světě je důležitější jiný soubor kognitivních dovedností: schopnost přehodnocovat a odnaučovat se. Dávat přednost nepohodlí pochybností před zažitým přesvědčením. Nenaslouchat pouze názorům, které nám dělají dobře, ale dát prostor myšlenkám, které nás nutí k zamyšlení. Nevnímat něčí nesouhlas jako útok na své ego.
Samotná inteligence však problém neřeší: čím jsme bystřejší, tím slepější můžeme být vůči svým vlastním omezením.
Organizační psycholog Adam Grant vás v této knize naučí, jak mít otevřenou mysl. Na základě provokativních myšlenek a pečlivých důkazů zkoumá, jak se radovat z toho, že se mýlíme. Jen tak se však můžeme stát celoživotním nadšeným studentem světa. Vždyť je osvobozující, že nemusíme věřit všemu, co si myslíme, ani přijímat vše, co zrovna cítíme! Vzdejme se názorů, které nám už neslouží, a dejme přednost mentální flexibilitě před hloupou důsledností.

Jestliže ve vědění je síla, pak v poznání toho, co nevíme, je moudrost.

Adam Grant (1981) je organizační psycholog na Whartonské univerzitě, bakalářský titul získal na Harvardu a doktorát na Michiganské univerzitě. Jeho průkopnický výzkum inspiruje k přehodnocení základních předpokladů o motivaci, štědrosti a kreativitě. Je autorem několika bestsellerů a jedním z nejoblíbenějších řečníků na TEDu, podcast WorkLife with Adam Grant se umisťuje na předních příčkách žebříčků. Je také držitelem ocenění jeden z deseti nejvlivnějších myslitelů v oblasti managementu na světě v žebříčku Fortune 40 pod 40 let, od Americké psychologické asociace získal ocenění za vynikající vědecké výsledky. Se svou ženou a třemi dětmi žije ve Filadelfii.
Zobrazit více
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky