100 %
(1 hodnocení)
Jinbei
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
100 %
(1 hodnocení)
Jinbei
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

Jinbei TR-Q7 MKII-S

SET obsahuje tyto produkty:

1 ks

Sony adaptér pro TR-Q7 a HD2

1 ks

Multibrandový odpalovač TR-Q7 MKII s TTL a HSS

Dokonalý set multibrandového odpalovače TR-Q7 II s MI-Shoe adaptérem pro Sony umožní odpalovat Jinbei blesky se prakticky se všemi značkami dostupnými fotoaparátů.

 

Jinbei TR-Q7 II

Druhá generace TTL a HSS řídící jednotky Jinbei TR Q7 přináší intuitivnější rychlejší ovládání díky přepracovanému menu i ovládacím prvkům. Novinkou je také vyjímatelná vyměnitelná baterie a propracovanější displej, který je na slunci ještě lépe čitelný. 

Kompatibilita s fotoaparáty

Odpalovač je osazen multi-brandovou hot-shoe paticí, díky které je možné jej použít s fotoaparáty značek Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus a Panasonic Lumix a to jak v manuálním, tak v TTL a HSS režimu. V případě použití se Sony stačí dokoupit redukci na MI-Shoe patici, nebo vybrat jednotku se Sony paticí. 

S řídící jednotkou TR-Q7 II můžete ovládat a odpalovat libovolná záblesková světla z řady SPARK, DPX, MSN, HD, externí blesky Canon, Yongnuo s RT systémem a LED světla z řady EF.

Základní funkce a vlastnosti

TR-Q7 je nejmodernější typ odpalovače s velkým, podsvíceným a přehledným displejem a multibrandovou paticí s možností naklopení. 

Odpalovač disponuje 6 skupinami pro nastavení blesků a dává vám tak naprostou svobodu v jejich řízení.  Při použití více blesků tak lze každý ovládat samostatně (při nastavení jiné skupiny pro každý blesk), nebo společně (při nastavení stejné skupiny všem bleskům). Dosah 300 metrů zajistí, že blesky budete mít pod kontrolou opravdu v každé situaci. 

Odpalovač je vybaven funkcí Bluetooth, díky které je možné jej spárovat s chytrým telefonem a aplikací pro ovládání studia (Jinbei). Aplikace zrcadlí nastavení odpalovače. Především v ateliéru pak toto řešení přináší přehlednější a rychlejší ovládání.

Řídící jednotka TR-Q7 je nově vybavena Lithiovou baterií, která prodlužuje dobu používání jednotky na jedno nabití bez nutnosti s sebou nosit náhradní baterie. Jednotku je možné nabít přes USB | USB-C kabel z jakéhokoliv notebooku, tabletu nebo power banky, což oceníte především na cestách. Doma lze jednotku nabíjet z el. sítě, stejně jako mobilní telefon. 

TTL, HSS

Odpalovač podporuje tyto funkce se všemi fotoaparáty podporovaných značek - Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix. Díky jednotce je možné volit mezi automatickým režimem TTL s korekcí expozice a manuálním režimem. Vysokorychlostní synchronizace je podporována do časů 1/8000s. Tyto funkce jsou podporovány s blesky MSN a HD. Ostatní modely blesků SPARK a DPX je s jednotkou možné synchronizovat také. Tyto modely blesků TTL a HSS nepodporují, s jednotkou budou fungovat v manuálním režimu. I tak je ale možné blesky používat napříč řadami společně. 

 

Co vše mohu na blesku nebo na světle ovládat?

TR-Q7 s sebou přináší i nový firmware pro záblesková světla, kterým přibyl mód "TTL ALL". Nastavením tohoto módu bude blesk komunikovat s jakýmkoliv fotoaparátem doplněným o řídící jednotku TR-Q7. Na té pouze vyberete značku používaného fotoaparátu. Díky tomuto systému je možné střídat různé značky fotoaparátů bez nutnosti měnit nastavení módu na světle.

Otočný volič výrazně urychlil ovládání světel a nastavování jednotlivých parametrů. Kromě změny výkonu vám u blesků umožní změnu režimu (TTL, Manuál), zapnutí/vypnutí pilotní žárovky a zvukové signalizace u každého zařízení zvlášť. V neposlední řadě lze provést testovací záblesk. Pomocí multifunkčních tlačítek je možné přepínat do HSS módu, režimu první a druhé lamely. Po aktivaci funkce Bluetooth TR-Q7 umožňuje ovládání nastavování režimu blesků a světel i na dálku přes chytrý telefon nebo tablet.

Tato jednotka lze nově spárovat s LED světly z řady EF, které je možné řadit do skupin stejně jako záblesková světla a následně ovládat jejich výkon dle nastavených skupin hromadně, nebo pro každé světlo zvlášť. 

  

 
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Jinbei
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky