Popis

Jura Claris Pro Smart

Inteligentní vodní filtry JURA CLARIS Pro Smart
Filtry CLARIS Pro Smart vyžadují výměnu za nový filtr až podle skutečného opotřebení (použití) filtru. Filtry Pro Smart mají řádově 3× až 6× větší kapacitu něž klasické Smart filtry pro menší kávovary Jura.

Kvalitní voda je rozhodující pro chuť připravované kávy, neboť káva je z 98% voda. Voda však obsahuje i chlór, často jsou v ní stopy těžkých kovů a jiných nežádoucích látek. Filtr CLARIS Pro Smart umístěný přímo ve vodní nádržce, filtruje při každé přípravě pouze požadovanou porci vody. Ve vodní nádržce nikdy nezůstává stát předběžně filtrovaná voda. Filtr absorbuje škodlivé nežádoucí látky, zatímco důležité fluoridy zůstávají zachovány.
Díky filtrům CLARIS Pro SMART není třeba odvápňovat 

Při ohřívání vody dochází k usazování vodního kamene, což zpomaluje proces ohřevu, zvyšuje náklady na energii a z dlouhodobého hlediska může způsobit poruchu kávovaru. Vodní kámen nepříznivě ovlivňuje i kvalitu samotné kávy. Větší množství uhličitanu vápenatého dodává nápoji nepříjemnou pachuť a ubírá na síle aroma kávy. Filtr CLARIS poskytuje optimální ochranu proti usazování vodního kamene. Pokud tedy používáte do Vašeho kávovaru filtry CLARIS, nemusíte kávovar odvápňovat. 
Automatická detekce filtru

Pomocí moderní technologie RFID (RFID = Radio-frequency Identification), která zajišťuje komunikaci s filtrem, automaticky detekuje přítomnost filtru i stav jeho využití. Zajišťuje tak využití plné kapacity filtru i předání informace o nutnosti výměny. Použití filtru je díky moderní technologii naprosto jednoduché.
Filtrační patrona JURA CLARIS Pro Smart je určena pro kávovary 

JURA WE6
JURA WE8
JURA X6
JURA X8
JURA GIGA X3 Professional
JURA GIGA X3c Professional
JURA GIGA X8 Professional
JURA GIGA X8c Professional

 
Filtr Pro Smart lze použít i jako náhradu filtru Claris Pro Blue. Uchycení, cena i funkčnost je stejná, kávovar pouze nevyužije čip uvnitř filtru. 
Jaký typ filtru je vhodný pro Váš kávovar naleznete přímo na nádobce na vodu. Nejčastěji bývá tento údaj uvedený na uchycení filtru nebo patici nádoby.
Pokud si nejste jisti, jaký filtr použít, obraťte se na našeho prodejce. Rádi Vám poradíme.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Jura
Typ vodní