99 %
(21 hodnocení)
2014 LP folk Warner Music Led Zeppelin

Popis

Led Zeppelin: II LP

Formát: Vinyl, LP, Album, Reissue, Remastered, 180 Gram
Původní vydání: 1969
Žánr: Rock
Styl: Blues Rock, Classic Rock
"Led Zeppelin II" je druhé album anglické rockové skupiny Led Zeppelin vydané v roce 1969. Je všeobecně považováno za jedno z nejlepších hardrockových alb vůbec. Bylo nahráno během hektického období, kdy skupina hodně cestovala na koncertních šňůrách.
Druhé album Led Zeppelin bylo nahráno během jejich prvního amerického turné, což se podepsalo na jeho obsahu. Jelikož skupina neměla dostatek času na práci ve studiu, objevují se na něm převážně přepracované bluesové a rockové skladby, které kapela hrála na svých koncertech. Potřeba rychlého nahrání se odrazila také na přímočařejším zvuku nového materiálu, který zní daleko tvrději a syrověji než skladby na debutové desce.
Platí to zejména o písních "Whole Lotta Love", "The Lemon Song" nebo "Heartbreaker". Výjimku tvoří pouze dvě akustické skladby "Thank You" a "Ramble On". Ačkoli je „dvojka“ stylově méně různorodá a více hard-rockově a heavy-metalově orientovaná než předchozí LP, řadí se mezi nejvlivnější alba všech dob, které inspirovalo stovky hudebních následovníků.
Engineer – Andrew Johns, Chris Huston, George Chkiantz
Engineer, Mixed By, Directed By [Engineering & Mixing] – Eddie Kramer
Executive-Producer – Peter Grant
Illustration, Artwork [Cover & Inside Spread], Sleeve – David Juniper
Producer, Remastered By – Jimmy Page
Zobrazit více

Parametry

Rok vydání 2014
Typ nosiče LP
Žánr folk
Vydavatelství Warner Music
Interpret Led Zeppelin