Výlety do přírody

Zobrazit více kategorií

Chcete využít hezkého počasí a vydat se sami, s přáteli či s rodinou načerpat energii do přírody? Možností na výlety máme v naší krásné zemi mnoho. Podniknete pouze kratší jednodenní výlet na nedalekou vyhlídku nebo sbalíte stan, karimatky, spacáky a vydáte se kempovat?

Kvalitní outdoorové vybavení

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, nezapomeňte si před výletem obstarat všechno potřebné outdoorové vybavení. Pokud se chystáte na delší túry, tak zvažte pořízení trekingových holí, které podpoří stabilitu na nerovnoměrném povrchu a ulehčí vašim kloubům od nadměrné zátěže.

Tipy na trekingové hole

V neposlední řadě je důležité myslet i na kvalitní trekingovou obuv. Pokud si pořizujete nové outdoorové boty, je dobré s nimi nejprve podniknout pouze kratší výlet, aby se více přizpůsobily tvaru vašeho chodidla a nevznikaly vám z nich na nohou puchýře.

Co si sbalit do přírody?

Zobrazit více kategorií

Co byste určitě neměli nechat doma, když se chystáte do přírody?

Základem úspěchu je mapa. Můžete využít GPS navigaci v mobilu, chytré hodinky nebo si dopřát nerušený čas offline s klasickou papírovou mapou či průvodcem, kterou můžete doplnit ještě o kompas či buzolu. Nezapomeňte si s sebou také vzít láhev s vodou a alespoň malou svačinu, například v podobě energetické tyčinky.

Ve slunečných dnech se bude hodit krém na opalování, kšiltovka či klobouk a sluneční brýle. Pro případy, kdy vás uprostřed stezky například po hřebenech hor či podél jezer přepadne dešťová přeháňka, se vyplatí mít s sebou raději sbalenou i pláštěnku.