90 %
(2 hodnocení)
Mar-Pol 13 ks ruční
Zobrazit další nabídky
90 %
(2 hodnocení)
Mar-Pol 13 ks ruční
Zobrazit další nabídky

Popis

MAR-POL M57690A

Stlačovák brzdových pístů, sada 13ks MAR-POL
Univerzální sada v plastovém kufru slouží pro montáž/zpětné vracení pístů/třmenů kotoučových brzd a obsahuje šroubový přípravek a 10 adaptérů. U vozidel s třmeny kotoučových brzd a s integrovanou jednotkou ruční brzdy se zpětné vracení brzdových pístů provádí zpětným otáčením, u ostatních vozidel zpětným stlačením těchto pístů. 
Specifikace

Umožňuje stlačení i zatočení brzdových pístů na levé i pravé straně auta.
13 ks sada

Sada obsahuje

10 x adaptér
1 x doraz
1 x tlačný šroub
1 x plastový kufr

S touto univerzální sadou se stane výměna brzd jednoduchou operací.
 
Skřípou nebo drhnou brzdy u vozidla při brzdění?
Výrazné a pronikavé skřípění, drhnutí brzd v některém z kol vozidla je příčinou opotřebení brzdových destiček, až na kovovou plochu na níž je třecí vrstva upevněna a hrozí rychlé poškození kotouče brzdy nebo brzdového bubnu. Závadu je nutné odstranit ihned a současně uskutečnit kontrolu třecích obložení všech brzd. Třecí obložení vyměňujte vždy na obou brzdách jedné nápravy současně a nahraďte je jen originálními díly. Je-li poškozena třecí plocha kotouče nebo bubnu, je nutné součástku dát opravit v odborné dílně přetočením na soustruhu nebo vyměnit za nový originální díl.
Zahřívá se vám kolo vozu aniž by jste brzdili?
Když je brzdová destička přirezlá k držáku, tak jí obvykle brzdový píst zvládne přitlačit ke kotouči, ale už se nemá jak vrátit zpět. Trvalým mírným přitisknutím se zahřívá a z obložení se vypařuje pojivo - následně se začne drolit. Nejdříve v hranách, pak i v ploše - výsledkem může být odpadnutí obložení od plechu. Zarezlé brzdy můžou mít vliv i na spotřebu paliva vašeho vozu a zhorušují brzdný účinek a brzdnou dráhu vozu. Doporučujeme okamžitou opravu a vyčištění, odstranění rzi nebo výměnu brzdového obložení za nový originální díl.
Našlapat brzdy!
Po výměně brzd je potřeba před rozjetím vozidla brzdový pedál několikrát sešlápnout! Pokud tak neučíníte může se vám stát že auto nezabrzdí. Je potřeba celý systém aktivovat několikanásobným sešlápnutím brzdového pedálu.
 
Žádný jiný systém auta však v případě selhání neohrožuje posádku víc než brzdy - proto bychom k nim měli vždy přistupovat maximálně zodpovědně.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Mar-Pol
Počet dílů v sadě 13 ks
Pohon ruční
Zobrazit další nabídky