0 %
(0 hodnocení)
kuchařky 2022 Metafora Herman Pontzer 296
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
0 %
(0 hodnocení)
kuchařky 2022 Metafora Herman Pontzer 296
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

Metabolický motor - Herman Pontzer

Každý den spálím 2 000 kalorií. A když k tomu budu ještě cvičit a omezím sacharidy, určitě zhubnu ještě víc! Také si to říkáte? Tak pozor - nic z toho neplatí!

Herman Pontzer ve své knize boří ustálené mýty a odhaluje, jak doopravdy funguje lidský metabolismus a jak na to, abychom jednou provždy ovládli svoji hmotnost a podpořili zdraví. Průkopnické studie a výzkumy prováděné s laskavou pomocí tradičních afrických kmenů nám názorně ukážou, že samotný pohyb náš metabolismus nezrychluje. Ve skutečnosti dokážeme velmi jednoduše denně spálit 3 000 kalorií bez ohledu náročnost činností, jimž se věnujeme. Právě tato dokonalá evoluční strategie nám v minulosti dovolila přečkat například období hladomoru. V moderním světě nás však paradoxně odsuzuje k obezitě.

A teď ta dobrá zpráva: zhubnout dokážeme, podmínkou je však omezení příjmu kalorií. Pontzer ve své knize vyvrací takové dietní trháky, jakými jsou paleo, keto či bezlepková dieta, dieta „bez zrní“ nebo dokonce veganství a vysvětluje, jak a proč někdy dokonale uspějí, ale jindy zcela zklamou.

Nezapomíná ani na důležitost pohybu, který hraje nezbytnou roli pro dlouhodobé optimální fungování našeho těla, a to bez ohledu na to, jestli díky němu hubneme nebo ne.

Pro někoho snad příliš rebelská a nerespektující dávná tabu, v každém případě však zábavná a poučná – taková je kniha Hermana Pontzera. Kniha, která změní váš přístup k jídlu, pohybu i životu.
Zobrazit více

Parametry

Žánr kuchařky
Rok vydání 2022
Nakladatelství Metafora
Autor Herman Pontzer
Počet stran 296
Výrobce Metafora
Vazba vázaná
Jazyk české
Váha 698 gramů
ISBN 978-80-7625-104-5
Zobrazit více parametrů
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky