97 %
(13 hodnocení)
Optický stabilizátor obrazu 102400 1 / 8000 s 60 s Manuální ostření

Popis

Olympus OM-1

OM SYSTEM OM-1 v sobě skrývá nejmodernějších digitálních technologie, které poskytují vysokou kvalitu obrazu. Je vybaven automatickým zaostřováním a sekvenčním snímáním. Již v minulosti jsme začali využívat výpočetní fotografické technologie, které umožňují fotografovi používat takové funkce, jako je Live Composite nebo režim pro focení s vysokým rozlišení High Res Shot, bez potřeby speciálních pokročilých fotografických technik nebo zvláštního vybavení či dovedností. 
Nejmodernější funkce
OM SYSTEM OM-1 nabízí hned několik funkcí, usnadňující fotografování a pořízení skvělých záběrů. Díky skvělé mobilitě systému micro 4/3 lze OM SYSTEM OM-1 vzít kamkoli a kdykoli sebou. Jeho vysokého výkonu tak dokáže využít prakticky kdokoliv, kdo má potřebu ztvárnit svoji fotografickou představu.
Vysoká obrazová kvalita 
OM-1 se vyznačuje vysoce kompaktním, lehkým tělem jedinečným pro OM SYSTEM. Je osazen novým 20 MPix vrstveným (Stacked) BSI Live MOS snímačem a nejnovějším obrazovým procesorem TruePic X, který je třikrát rychlejší než procesory předešlých modelů. Plně využívá výkonu objektivů M.Zuiko Digital s vysokou rozlišovací schopností. Nová technologie zpracování šumu zvyšuje maximální automatickou citlivost na ISO 25 600 a rozšířenou maximální citlivost pak až na ISO 102 400. 
Velký dynamický rozsah a výkonný stabilizátor
Dynamický rozsah byl vylepšen o 1 EV, a to díky nejnovější technologii pro zpracování obrazu. Toto vylepšení poskytuje záznam širší škály tónů. Praktická výhoda fotoaparátů OM SYSTEM se skrývá ve výkonné 5-osé stabilizaci obrazu, která zde poskytuje výkon až 8,0 EV ve spojení s optickou stabilizací v objektivu (a až 7,0 EV v těle samotném). Nová stabilizační funkce asistenta, tzv. Handheld Assist, usnadňuje focení s velmi dlouhými expozičními časy, které by běžně vyžadovaly stativ. 
Pokročilé funkce:

- High res shot: Fotografování z ruky s vysokým rozlišením, až 50MP, je funkce využívaná často zejména krajináři. Snímek vzniká automatickým pořízením série záběrů v těsném sledu, které jsou následně spojeny do jednoho výsledného záběru s vysokým rozlišením. Nově se významně zkrátil čas pro zpracování takovéto fotografie a to na max. 5 sekund. Vysoké rozlišení ze stativu pořizuje záběry s rozlišením až 80MP. Technologie skládání snímků snižuje šum přibližně o 2 kroky.
- Live ND: Efekt rozpohybovaných objektů pomocí dlouhých expozičních časů, jako je například tekoucí vodopád, dosáhnete použitím ND filtru. V případě OM-1 stačí zapnout funkci Live ND, která stejný výsledek simuluje složením série záběrů. Zvolit můžete SW filtry od ND2 po ND64. Když je aktivována funkce simulace LV, je vidět na displeji i v hledáčku simulaci výsledného efektu ještě před vyfocením.
- Live Composite: V režimu Live Composite dochází k přičítání pouze světlejších míst do původně tmavého záběru. Díky tomuto skládání nemůže nikdy dojít k přeexpozici stále svítících ploch v záběru, kupříkladu k přeexpozici v noci nasvíceného města. Nově lze tuto funkci pro malování světlem využít i při fotografování z ruky spolu se zapnutým stabilizátorem.
- Focus Stacking: Tato funkce umožňuje pořídit sérii kompozičně stejných snímků s postupně se měnící rovinou zaostření. Výsledkem je pak složený záběr s velikou hloubkou ostrosti. Využívá se při fotografování makro záběrů, ale i větších subjektů, architektury, krajiny apod. Nově se dramaticky zkrátila doba zpracování finálního záběru ve fotoaparátu.
- HDR Shooting: Více snímků s různou expozicí se spojí dohromady do jednoho s vysokým dynamickým rozsahem. Absolutní kreativní volnost
OM SYSTEM OM-1 nabízí fotografické možnosti, které doposud vyžadovaly speciální vybavení nebo počítač ke skládání snímků. Díky výpočetní fotografii (pokročilé digitální zpracování obrazu) má pokročilé možnosti OM SYSTÉM OM-1 coby standardní funkce. Fotoaparát využívá kombinaci nového obrazového procesoru TruePic X, nového vrstveného obrazového snímače a nejnovějších digitálních technologií, pro lepší, rychlejší a snadnější použití rozmanitých funkcí výpočetní fotografie. Spolu s vysoce výkonnými objektivy M.Zuiko PRO zachytí OM-1 neomezenou škálu fotografických žánrů a motivů. Menu fotoaparátu OM SYSTEM OM-1 bylo zcela přepracováno. Jednotlivé položky byly sloučeny do tematických celků, překlasifikovány zjednodušily se i jejich popisy. Celkové ovládání i menu je nyní rychlejší, přehlednější a pohodlnější. 
Super rychlý AF systém
Systém čtyřdílné fotodiody (foto pixel rozdělený na snímači na 4 samostatné sub-pixely) umožňuje fázovou detekci na čipu ve vertikálním i horizontálním směru. Funkce Cross Quad Pixel AF s 1053 zaostřovacími body křížového typu se používá k zaostřování rozličných tvarů subjektů napříč všemi pixely a po celém obrazovém poli. Extrémně vysoká rychlost nového procesoru TruePic X spolu s novým zaostřovacím algoritmem AF umožňují vysokorychlostní a zejména přesné zaostření na objekt bez ohledu na to, kde se v záběru právě nachází. Navíc je tento model vybaven systémem AI Detect
Inteligentní funkce AF
Kromě rychlejšího a přesnějšího rozpoznání a sledování subjektů, dokáže tento model rozeznat automobily, motorky, letadla, vrtulníky, vlaky a ptáky. Nově pak přibyl režim pro rozpoznávání zvířat (např. psi a kočky). Kromě kontinuálního C-AF je tato funkce podporována také v režimu single S-AF. Výrazně se zlepšila také přesnost detekce, výkon sledování a odezva AF s prioritou obličeje/prioritou očí.
Ultra-rychlé sekvenční snímání
Došlo také k exponenciálnímu vylepšení výkonu sekvenčního snímání, kdy je dosaženo kadence až 50 sn./sek. s průběžným přeostřováním a změnou expozice s rozlišením 20,37 MPix. S uzamčeným ostřením pak fotoaparát dokáže snímat sekvencí až 120 sn./sek. v plném rozlišení v RAW formátu. Při použití funkce Pro Capture, která je navržena pro zachycení velmi rychlých okamžiků, které není možné zachytit běžnými způsoby, si můžete užít sekvenční snímání také s rychlostí až 50 sn./sek. (s přeostřováním) a až 120 sn./sek. (s aretací ostření).

ion AF (automatické nalezení, zaostřování a sledování konkrétních subjektů). 
Vysoce odolné tělo fotoaparátu
Prachutěsnost a odolnost proti stříkající vodě zaručuje použití těsnících materiálů na mnoha místech robustního těla vyrobeného z hořčíkové slitiny. Celkově je tak zajištěna odolnost proti prachu a stříkající vodě třídy IP53 a mrazuvzdornost do -10 °C. Protože je tento model kompaktní, lehký a vyznačuje se prachutěsností a odolností proti stříkající vodě, je vynikajícím společníkem při fotografování i v těch nejnáročnějších situacích.
Vestavěný hledáček s ultra vysokým rozlišením
Při volbě hledáčku šlo především o zajištění jeho optimálního výkonu, protože jeho kvalita významně ovlivňuje komfort při fotografování. Vysoce výkonný EVF hledáček je vybaven rozlišením 5,76 milionu bodů, nabízí zvětšení až 1,65×, zpoždění jen 0,005 sekundy a obnovovací frekvenci až 120 sn./s. Nejenže poskytuje všechny důležité aspekty optického hledáčku, ale nabízí také výhody digitálního hledáčku, díky kterému je možné sledovat objekty a kontrolovat expozici i v tmavém prostředí. 
Video funkce (10bit 4K 60p, Full HD 240p)
Plynulé, neroztřesené video záběry jsou možné díky kompaktnímu, lehkému tělu a špičkové vestavěné stabilizaci obrazu. Nově lze zaznamenávat 4K frekvencí 60p nebo vysokorychlostní záběry ve Full HD s maximální frekvencí 240p. Kamera také podporuje H.264 (8bit), H.265 (10bit) a Multi Frame Rate pro nahrávání videoklipů delších než 30 minut. Kromě výstupu ProRes RAW až do 12 bitů 4:4:4 na externí zařízení pro pokročilé postprodukční úlohy podporuje OM SYSTEM OM-1 také OM-Log pro větší svobodu při color gradingu, který umožňuje uživatelům zachytit širokou škálu tónů bez přeexponovaných nebo podexponovaných míst. Pro snadnější záznam HDR videa byl přidán nový obrazový režim videa HLG (Hybrid Log Gamma).

Specifikační body:

- Olympus OM-1 formát senzoru micro 4/3
- BSI Quad Pixel vrstvený Bayer pattern CMOS senzor
- Kompaktní, lehké odolné tělo
- Nový procesor TruePic X / až 3x rychlejší
- AI detection AF (vylepšená a zrychlená detekce subjektů)
- Vysokorychlostní sekvenční snímání (až 50 sn./s. při C-AF, a 120 sn./s. při S-AF)
- 1053 křížových zaostřovacích bodů s fázovou detekcí systému Cross Quad Pixel AF
- Až 8EV výkon stabilizátoru
- EVF s 5,76M bodů, s nulovým blackoutem
- Vylepšené video funkce (4K 60p, Full HD 240p
- Prachutěsnost a voděodolnost standardu IP53.
- Mrazuvzdornost do -10°C
Zobrazit více

Parametry

Optický stabilizátor obrazu ano
Maximální citlivost (ISO) 102400
Nejkratší čas 1 / 8000 s
Nejdelší čas 60 s
Manuální ostření ano
Rozlišení videa 3840 x 2160
Videosekvence ano
Formát videa MOV
Frekvence snímků videa 60 fps
HD Video ano
Full HD video ano
4K video ano
Otočný ano
Typ hledáčku elektronický
Velikost displeje 3 palce
Výklopný ano
Samospoušť ano
České menu ano
Závit na stativ ano
Dotykové ovládání ano
NFC ne
Hledáček ano
Napájení Akumulátor
Výrobce Olympus
Rozlišení 20.4 Mpix
Typ fotoaparátu bezzrcadlovky
Formát snímače 4/3
Typ snímače Live MOS
Výška 91.6 mm
Šířka 138.8 mm
Hloubka 72.7 mm
Hmotnost 511 g
Materiál těla slitina
Vodotěsný ano
Formát snímku JPEG, RAW
Maximální rozlišení snímků 10368 x 7776 pixelů
Externí blesk ano
USB ano
Bluetooth ano
WiFi ano
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty