99 %
(50 hodnocení)
2011 LP rock Hudobné albumy Pink Floyd

Popis

Pink Floyd: Dark Side Of The Moon LP

Medium:LP - Formát: Vinyl, LP, Album, Reissue, Remastered, 180 gram
Původní vydání: 1973
Žánr: Rock, Prog Rock

Skupina Pink Floyd vydává v rámci projektu Why Pink Floyd? dosud nezveřejněné archivní nahrávky, unikátní sběratelské edice a kompletní zremasterovanou diskografii. Nejpodstatnější položkou první vlny kampaně, která odstartovala 26.9.2011, je legendární album Dark Side Of The Moon.

Koncepční deska původně vydaná v březnu 1973 je komerčně nejúspěšnějším titulem Pink Floyd. Celosvětově se jí prodalo přes 45 milionů kopií. Album, jehož tématem jsou problémy současného světa, je dodnes živé a oslovuje další a další generace posluchačů.

V rámci akce Why Pink Floyd? vycházejí dvě reedice slavného alba. Dvoudisková Experience Edition obsahuje vedle zremasterované originální nahrávky také dosud nevydaný koncert z londýnského Wembley, jenž se uskutečnil v roce 1974.

Šestidisková Immersion Edition slavného alba zájemcům navíc nabídne spoustu raritního audio-vizuálního materiálu – koncertní záznamy na DVD, extra audio nahrávky na CD, blu-ray disk s pětikanálovým surround mixem a koncertní vizuály Pink Floyd pro turné v roce 1974. Součástí jsou i 36-tistránková publikace od Storma Thorgersona a 20-tistránková knižka s fotografiemi, které pořídil respektovaný fotograf Jill Furmanovsky.

Vedle toho se zájemci také dočkají reedice všech čtrnácti řadových desek, které jsou zremasterované, tedy zvukově ošetřené, a nabízejí dokonalý poslech. Příznivci kapely si alba mohou pořídit jednotlivě nebo v tzv. Discovery Boxu, kde vedle čtrnácti CD navíc najdou jedinečnou 60-tistránkovou knížku obsahující například různé verze návrhů obalů jednotlivých desek, grafické práce v různém stádiu rozpracovanosti apod. Extrémně zajímavou publikaci dal dohromady Storm Thorgerson, dlouholetý umělecký šéf skupiny.

Zároveň s fyzickými nosiči je pochopitelně k dispozici kompletní diskografie v digitálním formáru, řada různých aplikací pro mobilní telefony apod.

Artwork [Sleeve Art, Stickers Art] – George Hardie N.T.A.
Backing Vocals – Barry St John, Doris Troy, Leslie Duncan, Liza Strike
Bass Guitar – Roger Waters
Design [Sleeve Design], Photography By – Hipgnosis (2)
Effects [Tape Effects] – Nick Mason, Roger Waters
Engineer – Alan Parsons
Engineer [Assistant] – Peter James
Guitar [Guitars] – David Gilmour
Keyboards – Richard Wright
Lacquer Cut By – Doug Sax
Lyrics By – Roger Waters
Mastered By – James Guthrie
Mixed By [Mixing Supervised By] – Chris Thomas
Music By, Producer – Pink Floyd
Percussion – Nick Mason
Synthesizer [VCS3] – David Gilmour, Richard Wright, Roger Waters
Vocals – David Gilmour, Richard Wright, Roger Waters
Zobrazit více

Parametry

Rok vydání 2011
Typ nosiče LP
Žánr rock
Vydavatelství Hudobné albumy
Interpret Pink Floyd