Popis

Pink Floyd: Dark Side Of The Moon =Remastered= CD

Medium:CD - Formát: CD, Album, Reissue, Remastered, Gatefold Cardboard Sleeve
Původní vydání: 1973
Žánr: Rock, Psychedelic Rock, Prog Rock, Classic Rock

Skupina Pink Floyd vydává v rámci projektu Why Pink Floyd? dosud nezveřejněné archivní nahrávky, unikátní sběratelské edice a kompletní zremasterovanou diskografii. Nejpodstatnější položkou první vlny kampaně, která odstartovala 26.9.2011, je legendární album Dark Side Of The Moon.

Koncepční deska původně vydaná v březnu 1973 je komerčně nejúspěšnějším titulem Pink Floyd. Celosvětově se jí prodalo přes 45 milionů kopií. Album, jehož tématem jsou problémy současného světa, je dodnes živé a oslovuje další a další generace posluchačů.

V rámci akce Why Pink Floyd? vycházejí dvě reedice slavného alba. Dvoudisková Experience Edition obsahuje vedle zremasterované originální nahrávky také dosud nevydaný koncert z londýnského Wembley, jenž se uskutečnil v roce 1974.

Šestidisková Immersion Edition slavného alba zájemcům navíc nabídne spoustu raritního audio-vizuálního materiálu – koncertní záznamy na DVD, extra audio nahrávky na CD, blu-ray disk s pětikanálovým surround mixem a koncertní vizuály Pink Floyd pro turné v roce 1974. Součástí jsou i 36-tistránková publikace od Storma Thorgersona a 20-tistránková knižka s fotografiemi, které pořídil respektovaný fotograf Jill Furmanovsky.

Vedle toho se zájemci také dočkají reedice všech čtrnácti řadových desek, které jsou zremasterované, tedy zvukově ošetřené, a nabízejí dokonalý poslech. Příznivci kapely si alba mohou pořídit jednotlivě nebo v tzv. Discovery Boxu, kde vedle čtrnácti CD navíc najdou jedinečnou 60-tistránkovou knížku obsahující například různé verze návrhů obalů jednotlivých desek, grafické práce v různém stádiu rozpracovanosti apod. Extrémně zajímavou publikaci dal dohromady Storm Thorgerson, dlouholetý umělecký šéf skupiny.

Zároveň s fyzickými nosiči je pochopitelně k dispozici kompletní diskografie v digitálním formáru, řada různých aplikací pro mobilní telefony apod.

Artwork [Rayograms] – Chris Craske, Stylorouge
Backing Vocals – Barry St. John, Doris Troy, Lesley Duncan, Liza Strike
Bass Guitar, Vocals, Synthesizer [VCS3], Effects [Tape] – Roger Waters
Design [Discovery] – StormStudios
Design [Original Cover], Photography By [Original] – Hipgnosis (2)
Engineer – Alan Parsons
Engineer [Assistant] – Peter James
Graphics [Heartbeat, From An Idea By] – Roger Waters
Graphics, Artwork – George Hardie N.T.A.
Keyboards, Vocals, Synthesizer [VCS3] – Richard Wright
Lyrics By – Roger Waters
Mastered By – James Guthrie, Joel Plante
Mixed By [Supervisor] – Chris Thomas
Percussion, Effects [Tape] – Nick Mason
Photography By [Prism] – Storm Thorgerson, Tony May (4)
Photography By [Pyramid] – Hipgnosis (2)
Producer – Pink Floyd
Vocals, Guitar, Synthesizer [VCS3] – David Gilmour
Zobrazit více

Parametry

Rok vydání 2011
Typ nosiče CD
Žánr rock
Vydavatelství Warner Music
Interpret Pink Floyd

Podobné produkty