Popis

Pink Floyd : Division Bell 2LP

Pink Floyd jsou nepochybně jednou z nejzásadnějších skupin hudební historie. Jejich experimentální rocková muzika ovlivnila miliony posluchačů a inspirovala několik generací hudebníků. Vždy je zdobil progresivní přístup při hledání nových možností, kladli důraz na koncepční propojení zvuku s obrazem.

Měli jedinečné nápady a pořádali originální výpravné koncerty. Od roku 1964, kdy vznikli, natočili čtrnáct studiových alb.

Deska The Division Bell z roku 1994 je poslední položkou v diskografii. Zároveň se jedná o druhou studiovku, kterou kapela natočila po odchodu Rogera Waterse. Album se ihned po vydání dostalo na první místo prodejních žebříčků v Anglii i Spojených státech, což se předtím Pink Floyd podařilo jen s nahrávkou Wish You Were Here.

Deska je mnohonásobně platinová, celosvětově se jí prodalo přes 12 milionů kopií. Původní vinylové vydání obsahovalo zkrácené verze skladeb, aby se nahrávka vešla na jedno LP, nyní bude k dispozici 2LP s plnými verzemi písní, navíc v remasterované podobě. Zvuk z původních analogových pásů ošetřil Doug Sax z The Master-ing Lab, jenž s Pink Floyd spolupracuje dlouhodobě.

Skladby:

1LP
A1. Cluster One 5:58
A2. What Do You Want From Me 4:21
A3. Poles Apart 7:04
B1. Marooned 5:29
B2. A Great Day For Freedom 4:17
B3. Wearing The Inside Out 6:49

2LP
C1. Take It Back 6:12
C2. Coming Back To Life 6:19
C3. Keep Talking 6:11
D1. Lost For Words 5:14
D2. High Hopes 8:31
Zobrazit více

Parametry

Rok vydání 2019
Typ nosiče LP
Žánr rock
Vydavatelství Parlophone
Interpret Pink Floyd