0 %
(0 hodnocení)
Revell lodě 1 : 400
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
0 %
(0 hodnocení)
Revell lodě 1 : 400
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

Revell Technik RMS Titanic 1:400

Obsah balení

Plastikový model lodě (není sestaven), ilustrovaný, vícejazyčný montážní návod, obtisky, elektronické součástky.
Charakteristika

Plastikový model Revell 00458 - loď R.M.S. TITANIC v měřítku 1:400 ke slepení. Stavebnice obsahuje 262 dílků, délka 670 mm, obtížnost 5.

Informace o předloze:

Kýl Titanicu byl položen 31. března 1909, zhruba patnáct týdnů po jeho sesterské lodi Olympic. Oba parníky se stavěly souběžně a byly vybaveny na nejvyšší míru elegance a luxusu své doby. Společnost White Star Line je chtěla využívat pro své prestižní transatlantické plavby. O dva roky později, 31. května 1911, byl v loděnici Harland & Wolff v Severním Irsku předán do rukou jeho nových majitelů dokončený Olympic, Titanic byl spuštěn na vodu v ten samý den asi patnáct minut po poledni. S jeho délkou 269,04 m, šířkou 28,19 m a tonáží 46 329 BRT byl větší než kterákoliv do té doby postavená loď a do roku 1912 byl uznáván jako největší loď na světě. Kapitán Edward John Smith původně převzal velení na lodi Olympic, později ale přešel na Titanic při jeho první plavbě, která započala ve středu 10. dubna 1912, kdy loď vyrazila ze Southamptonu. Jako by jim osud nevěstil nic dobrého, minuli již při vyplouvání z přístavu o vlásek loď New York, která zde kotvila. Titanic pak ještě předtím, než vyrazil na širé moře směrem na New York (USA), udělal plánované zastávky v Cherbourgu (Francie) a poté v Queenstownu (Irsko). Plavba pokračovala bez mimořádných událostí až do neděle 14. dubna, kdy asi ve 23 hodin a 40 minut (lodního času) hlídkový zvonec zvonil na poplach kvůli blížícímu se ledovci. Loď se však pravobokem o kru otřela a po dvou hodinách a čtyřiceti minutách od srážky se potopila do ledových vod Atlantského oceánu. Katastrofu přežilo pouze 712 cestujících a kapitán Smith klesl ke dnu i se svou lodí.

Detaily předlohy:

- Typ: Osobní parník

- Rok/období: 1912

- Rychlost: 24 uzlů

- Délka: 267 m

- Šířka: 28 m

- Váha: 46.329 BRT

Informace o modelu:

Elektronické komponenty, které jsou individuálně přizpůsobeny sadě a lze je instalovat přímo pomocí praktických zásuvných připojení.

- LED pro osvětlení trupu, navigace a pozičních světel.

- Předprogramovaná řídicí jednotka pro zobrazení realistických scénářů.

- Zvukový modul s autentickými zvuky lodi.

- Box na baterie (4x 1,5 V AA baterie, nejsou součástí balení).

- Detailní trup se strukturovaným prknem.

- Záchranné čluny a davits.

- Schodiště.

- Detailní obtisky s ozdobnými pruhy.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Revell
Druh lodě
Měřítko 1 : 400
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky