95 %
(37 hodnocení)
naučná 2021 Jota Miroslav Bárta 312
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
95 %
(37 hodnocení)
naučná 2021 Jota Miroslav Bárta 312
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

Sedm zákonů - Miroslav Bárta

Jak se civilizace rodí, rostou a upadají.

Český bestseller 2021 v kategorii Odborná a populárně naučná literatura.

Žijeme v epoše, která nemá obdoby? Je náš svět tak unikátní, jak si myslíme? A budeme první civilizací, která poroste věčně? Nebo je vše prostě jinak a jsme jen dalším kamínkem do mozaiky příběhů člověka na tomto světě? Správná odpověď je pravděpodobně ano i ne.

Naše civilizace, úroveň technologií a znalostí obecně, vyspělost komunikací a lékařské péče i míra blahobytu mluví samy za sebe. Stejně tak ovšem můžeme pozorovat, že podobně jako v minulosti i dnes čelíme dobře známým výzvám, jakými jsou nárůst byrokracie, fungování či selhávání elit, role společenské smlouvy i lídrů, nadbytek nebo naopak chybějící zdroje energie, ekonomické krize nebo (ne)schopnost přizpůsobit se proměnám přírodního prostředí. Objevují se i zcela nové výzvy jako například svět zahalený do globální komunikace, sociální sítě, zetabyte informací, rozpor mezi nashromážděnými poznatky a skutečným poznáním, lidská schopnost masivně měnit své přírodní prostředí, epidemie a mnohé jiné.

Kniha Sedm zákonů nabízí možnost podívat se na dnešní svět jako součást dlouhé časové řady dějin, procesů i dílčích událostí, jejichž charakteristiky prozrazují, že existuje sedm univerzálních zákonů, kterým podléhají všechny civilizace. I my.

Ukázku z knihy si můžete prohlédnout ZDE.
 
Zobrazit více

Parametry

Žánr naučná
Rok vydání 2021
Nakladatelství Jota
Autor Miroslav Bárta
Počet stran 312
Výrobce Jota
Vazba vázaná
Jazyk české
Váha 752 gramů
ISBN 978-80-7565-640-7
Zobrazit více parametrů
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky