Selvo 31000 gelová baterie

0 %
(0 hodnocení)
Selvo 90 kg

Selvo 31000 gelová baterie

0 %
(0 hodnocení)
Selvo 90 kg

Popis

Selvo 31000 gelová baterie

Tříkolový elektrický skútr Selvo 31000 je stabilní a snadno ovladatelný, hodí se i pro méně obratné osoby jako jsou senioři, osoby se zdravotním postižením apod. Využijete ho k návratu do aktivního života i k dojíždění do práce, na nákup, na procházku se psem atd. Na strojích si však plno zábavy užijí i čistě volnočasoví nadšenci. Tříkolky Selvo se nabízejí v různých variantách motoru, baterie a brzdy pro různě zdatné uživatele a různou životnost baterií. Vždy však s výjimečným silovým převodem, který hbitě a plynule reaguje na otočení rukojeti s ovladačem výkonu a to i ve velmi kopcovitém terénu nebo při rozjezdu z křižovatky. Pro méně zdatné osoby lze jednoduše snížit maximální rychlost a stroj se tak stává bezpečným i pro ty, kteří se jinak bojí jízdy na jakémkoliv vozidle. Nevadí, že neumíte jezdit na kole, nemusíte držet rovnováhu. Stabilitu zajišťuje široký rozchod zadních kol, kvalitní odpružení a pneumatiky. I tak ale bez problému projedete běžnými dveřmi o šířce 80cm. Díky designu připomínajícímu motocykl si budete připadat důstojně a stylově i v provozu. Vozidlo je certifikováno jako jízdní kolo a v provozu se tak pohybujete jako cyklista se všemi povinnostmi a náležitostmi, které pro cyklisty platí. Výbava jako je zamykatelný úložný box a odkládací prostor na drobnosti jistě také přijdou vhod každému uživateli, ať už na nákup nebo výlet.

Selvo 31000

Základní model se soustavou 5 speciálních trakčních gelových baterií bez balancéru. Pro jízdu delší než jednotky kilometrů je doporučeno přikoupit balancer k prodloužení životnosti baterií. Dojezd na jedno nabití až 55 km ( v závislosti na fyzikálních vlivech). Brzdy se aktivují ručně brzdovými pákami na řídítkách podobně jako u běžných skútrů. Tento model nemá automatickou brzdu. Baterii pro nabíjení nelze vyjmout, dobíjí se připojením nabíječky přímo na skútr.

Selvo 31000Li "lithium"

Varianta s kvalitní lithiovou baterií (LiFePO4), která nabízí až 10x delší životnost ( 3000 - 5000 nabíjecích cyklů) a je možné ji vyjmout ze stroje a nabíjet zvlášť v domácnosti. Pokud plánujete cestování v desítkách kilometrů nebo chcete ušetřit na výměně baterií, volte tuto variantu. Dojezd na jedno nabití až 55 km ( v závislosti na fyzikálních vlivech). Brzdy se aktivují ručně brzdovými pákami na řídítkách podobně jako u běžných skútrů. Tento model nemá automatickou brzdu. Tato varianta je navíc osazena velmi účinnými LED světly. 

Selvo 31000EB "el.brzda"

Varianta s automatickou (elektromagnetickou) brzdou a se soustavou 5 speciálních trakčních gelových olověných baterií bez balancéru. Baterii pro nabíjení nelze vyjmout, dobíjí se přímo na skútru. Brzdy jsou u tohoto modely 3 nezávislé z nichž jedna je automatická (elektromagnetická) brzda, která vozík zastaví při puštění akcelerátoru (plynu). Výjimečně ladně a bez couvnutí se rozjedete také v kopci, kde vás tato brzda doslova "podrží" než přidáte "plyn" a rozjedete se. Vozík je ale vybaven i dvěma dalšími brzdami, které se ovládají pákami na řídítkách. Umožní vám tak zastavit s mnohem kratší brzdnou drahou díky možnosti okamžitě kola zablokovat. Všechny tyto 3 brzdy jsou nezávislé, proto je i v případě závady zachována maximální bezpečnost. Dojezd na jedno nabití až 50 km ( v závislosti na fyzikálních vlivech).

 Selvo 31000Li-EB

Nejvyšší výbava a kombinace předchozích variant. 1000W motor se silovým převodem, lithiová vyjímatelná baterie (lze vyjmout a nabíjet zvlášť) a automatická (elektromagnetická) brzda. Ideální pokud potřebujete cestovat v desítkách kilometrů a zároveň si užívat komfort automatické brzdy. Tato varianta je navíc osazena velmi účinnými LED světly.

Proč použít balancér?

Dojezd na nabití je orientační hodnota úplného maxima při nové baterii a ideálních podmínkách. Mezi všemi výrobci je zvykem uvádět tuto maximální hodnotu, reálný dojezd je však kratší vlivem kopcovitosti terénu, zatížení, akcelerací, teploty a také kondice baterie. Baterie je potřeba chápat jako spotřební materiál výrobku, který je nutné po spotřebování vyměnit. Doba spotřebování přitom vždy závisí na údržbě a zacházení s baterií. Zejména platí, že čím méně se baterie vybijí, tím mají delší životnost v počtu cyklů. Olověná baterie tak může mít 1000 cyklů ale třeba i jen 100 nebo méně. Nejdůležitější rady k olověným bateriím jsou: 1.) nabíjet ihned po sebemenším vybití do plna 2.) co nejméně vybíjet, nikdy víc než 80% 3.) balancovat baterie vždy po větším vybití (rozhodně pokud je pod 50%), tedy vyrovnávat hladiny jednotlivých baterií uvnitř stroje. K tomuto je ideální automatický balancér, který vyrovnává baterie automaticky a stále.

 Hmotnost
 90 až 110 kg dle varianty

 Rozměry 
 150 x 70 x 105 cm

 Maximální rychlost
 25 km/h

 Dojezd
 až 55 km

 Motor
 1000W (bezkartáčkový motor, silový převod)

 Baterie
 60V 20AH (5*12V 20Ah)(1200Wh)

Čas dobíjení
6 - 8 hodin

Brzdy
2 nezávislé bubnové brzdy

 Nosnost
150 kg
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Selvo
Hmotnost 90 kg