98 %
(351 hodnocení)
beletrie 2021 Bílá vrána Karin Lednická 608
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
98 %
(351 hodnocení)
beletrie 2021 Bílá vrána Karin Lednická 608
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

Šikmý kostel 2 - Karin Lednická

románová kronika ztraceného města, léta 1921–1945

S Barkou, Ludwikem, Julkou a dalšími hrdiny trilogie Šikmý kostel se setkáváme vzápětí poté, co jsme je v závěru prvního dílu opustili. Zatímco ve zbytku nově vzniklého Československa nastávají zlaté časy, v Karvinné - jak se nyní město jmenuje - se stále velmi silně projevují důsledky předešlého dramatického dění. Prosakují do všech oblastí života. Ne vždy v dobrém.

I přesto lze říct, že dvacátá léta jsou pro obyvatele města relativní selankou, dobou významných společenských změn a hospodářského rozmachu. Nastupující generace se může těšit výsadám, které byly v nedávné minulosti nedosažitelné, a začínají se před ní rozprostírat dříve netušené možnosti.

Klíčící naděje však rázně ukončí hospodářská krize a vzápětí po ní opětovný vzestup nacionalistických nálad. Napětí ve společnosti stoupá a rodiny našich hrdinů rozštěpují rozdílné názory: zatímco jedni se nadcházející hrozby obávají nebo mezi prvními nesou její ničivé důsledky, jiní probíhající změny vítají jako šanci k odčinění utrpěných křivd. Smršť událostí po nástupu německé okupace však nakonec smete všechny, protože v tomto regionu i druhá světová válka probíhala dosti jinak než ledaskde jinde.

Příběh je také tentokrát vystavěn na skutečných událostech a čtenář s překvapením zjišťuje, že mnohé z toho, co se ve druhém díle Šikmého kostela odehrává, zůstávalo po dlouhá desetiletí skryto ve třinácté komnatě dějin.

Kniha Šikmý kostel 2 získala Cenu čtenářů v rámci udílení knižních cen Český bestseller 2021.

 

 

 
Zobrazit více

Parametry

Žánr beletrie
Rok vydání 2021
Nakladatelství Bílá vrána
Autor Karin Lednická
Počet stran 608
Výrobce Karin Lednická - Bílá vrána
Vazba vázaná
Jazyk české
Váha 865 gramů
ISBN 978-80-88362-04-3
Zobrazit více parametrů
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky