100 %
(1 hodnocení)
sixfab
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
100 %
(1 hodnocení)
sixfab
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

Sixfab Tinylab IoT

Přenosná Arduino laboratoř
Desky Arduino značně zjednodušují počáteční fázi prototypování nových zařízení, protože není potřeba zapojovat procesor a přídavné periferie. Propojení komponent v Arduino projektu už ale potřeba řešit je. Místo Arduino programování pak člověk tráví čas propojováním s Arduino shieldy, breakout deskou a dalšími elektro součástkami.
Tyto problém řeší vývojový kit Tinylab, založený na Arduinu v kombinaci s nejpoužívanějšími obvody, součástkami a moduly. Všechno je umístěno přehledně na jedné desce a k dispozici pro okamžité použití!
S touto Arduino laboratoří stačí jen zapojit USB, nahrát kód pro svůj Arduino projekt, a prototyp je na světě! Všechen potřebný hardware je již obsažen na plošném spoji Tinylab. Pokud Tinylab potřebné součástky neobsahuje, stačí vzít přiložené kontaktní pole a zapojit na něm vlastní elektronický obvod. Všechny Arduino signály je možné od periferií na desce Tinylab odpojit přepínači a využít je pro vlastní řešení na propojovacím poli.
Tinylab je vhodný pro každého, kdo chce začít s programováním, naučit se základy elektroniky nebo rychle vytvořit Arduino projekt.
 

Grafické programování v mBlock 5!
Tinylab je vhodný i pro úplné začátečníky, protože se dá jednoduše programovat v grafickém editoru mBlock 5! Tento editor se vyznačuje tím, že není potřeba ovládat syntaxi programovacího jazyka. Samotné programování probíhá tak, že skládáte program z funkčních bloků, které na sebe graficky navazují a tak je programování snadné. Stačí k tomu zvládnout základy práce na PC a můžete začít programovat.
V programu mBlock 5 stačí přidat rozšíření pro Tinylab.

Na obrázku je příklad Tinylab programu vytvořeného v mBlock 5. Program funguje tak, že na 7segmentovém displeji zobrací úroveň okolního osvětlení a na LCD displeji zaznamenanou teplotu. Jednoduché, že?

Základem je Arduino
Základem kitu Tinylab je platforma Arduino. Konkrétně Arduino Leonardo. Tinylab je tak možné programovat ve všech prostředích, které podporují Arduino samotné.

Rovnou Programujte!
Systém je navržen modulárně a je možné ho přizpůsobit podle potřeby. V základu deska Tinylab obsahuje výběr těch nejpoužívanějších Arduino obvodů a zbytek je řešen pomocí konektorů pro rozšiřující moduly. Každý modul má své místo, stačí ho jen připojit a můžete začít programovat. 

Tinylab je open-source
Všechna zdrojové soubory jsou volně dostupné. K dispozici jsou Arduino příklady a knihovny pro jednotlivé obvody a funkce a názorné blokové schéma Tinylab, podle kterého je možné vše zapojit.

Arduino sbalené na cesty
Díky malým rozměrům (20cm x 12cm) si můžete prototypovací kit Tinylab vzít takřka kamkoliv a pokračovat v práci na svém projektu.

Varianty ARDUINO kitu
Je možné si vybrat ze 3 variant kitu Tinylab, které se liší v počtu obsažených modulů a příslušenství. 

Tinylab Maker Kit
Set Maker Kit obsahuje to hlavní, tedy desku Tinylab. Dále jsou v balení USB kabel, napájecí adaptér a propojovací kablík na 9 V baterii. K dispozici jsou všechny obvody a funkce, které jsou třeba pro realizaci běžných Arduino projektů.
Tinylab IoT Kit
Tato varianta kitu obsahuje navíc WiFi modul ESP8266, rádiový modul nRf24I01 a Bluetooth modul HC-06. Kit je vhodný pro aplikace, kde se bude využívat bezdrátová komunikace. Například je možné připojit kit k domácí WiFi síti, ovládat Tinylab z mobilního telefonu pomocí Bluetooth nebo komunikovat bezdrátově s dalším kitem Tinylab.
Tinylab Exclusive Kit
Exclusive Kit je ze všech nejvybavenější. Ke všemu, co obsahuje IoT Kit, má navíc ještě 2 x komunikační XBee modul, modul pro připojení XBee k počítači XBee Explorer, Micro SD kartu a další propojovací kabely. Kit je vhodný pro komplexnější Arduino projekty, kde se budou například naměřená data ukládat na SD kartu a pak bezdrátově přenášet do počítače. 
Vlastnosti kitu:

Tinylab odkazy

Tinylab nezbytný základ - jak začít programovat
Tutoriály k jednotlivým periferiím Tinylab
Ukázkové programy a knihovny
Youtube kanál s příklady použití TinyLab
Zobrazit více

Parametry

Výrobce sixfab
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Podobné produkty