Popis

Sony FE 16-35mm f/2.8 GM

Rychlé a vysoké rozlišení F2,8 se zoomem 16–35 mm

První širokoúhlý objektiv G Master se zoomem dokáže pro co nejlepší výsledek plně využít vysokého rozlišení, které nabízejí nejnovější i budoucí fotoaparáty. Spojuje v sobě nejmodernější optické i mechanické technologie společnosti Sony a přináší tak vynikající vykreslení a zřetelnost.

Vysoké rozlišení celého snímku

Nekompromisní optický design zajišťuje neuvěřitelně vysoké rozlišení a kontrast. Krajiny, architektura, interiéry i další rozsáhlé objekty zachytíte s vynikající ostrostí na celé ploše snímku. Asférické členy minimalizují zkreslení a členy ze skla ED (s extra nízkým rozptylem) účinně potlačují chromatickou vadu.

Jasnost a kontrast v jakémkoli světle

Originální antireflexní nanovrstva od společnosti Sony potlačuje falešné odrazy, které mohou způsobovat odlesky a vícenásobný obraz v protisvětle a dalších náročných světelných podmínkách. Výsledkem je jednotně vysoký kontrast a čistý obraz. Nepřítomnost odlesků v širokém spektru úhlů dopadu světla nabízí větší flexibilitu při komponování záběru, zejména u širokoúhlých ohniskových vzdáleností. (1. Antireflexní nanovrstva / 2. Sklo / 3. Pronikající světlo)

Fantastický efekt bokeh na pozadí

Při snímání zblízka s použitím clony F2.8 dosáhnete nádherného efektu bokeh na pozadí. Tuto funkci můžete použít například při snímání portrétů: na dynamickém uměleckém pozadí, který vytváří výrazný efekt bokeh, s plynulými přechody váš objekt skutečně vynikne.

Rozlišení a efekt bokeh dosáhly nových výšin

Tento objektiv používá dva členy Sony XA (extrémně asférické) s povrchovou úpravou přesnou na 0,01 mikronu. Zkreslení, které se u širokoúhlých objektivů se zoomem objevuje, je pečlivě minimalizováno, stejně jako astigmatismus a zakřivení pole. Nehezký efekt bookeh ve tvaru cibulových kroužků efektivně potlačují extrémně asférické členy (XA), na nezaostřených oblastech tak vynikne krásný efekt bokeh s plynulými přechody.

Optimální rozlišení při jakékoli ohniskové vzdálenosti

Vysoké rozlišení je stále stejně kvalitní od nekonečna až po nejkratší zaostřovací vzdálenosti. Tento objektiv používá systém plovoucího zaostření se dvěma samostatně poháněnými skupinami objektivu. Tento systém pomáhá udržet všechny typy aberace na minimu, a zajistit tak ostrý obraz s vysokým rozlišením od zaostření na nekonečno, třeba při fotografování krajin, až po ostření zblízka u portrétů a podobných objektů.

Rychlé a přesné automatické ostření

Dvojí systém pohonu zaostření DDSSM (Direct Drive SSM), využívající originální piezoelektrické motory od společnosti Sony, přímo pohání dvě skupiny ostřicích členů v plovoucí konfiguraci ostření. Umístění skupin ostřicích členů je mimořádně přesné, aby bylo možné dosáhnout co nejpřesnějšího zaostření. Systém DDSSM je navíc tichý, takže je ideální nejen k pořizování fotografií, ale i k natáčení filmů.

Lehký, kompaktní a velmi snadno přenosný

Snížení velikosti a hmotnosti – nejlepší ve své třídě – jde ruku v ruce se stále vynikajícím optickým výkonem. Tento objektiv je ideální pro kompaktní modely s bajonetem E: jejich zkombinováním získáte mimořádně přenosný a skladný systém, který si s sebou snadno sbalíte na turistické nebo horolezecké fotografické výpravy.

11 lamel zvyšuje působivost efektu bokeh

Originální kruhová clona Sony s 11 lamelami přispívá k ještě kvalitnějšímu efektu bokeh. Přepracovaná konstrukce i použité materiály zajišťují kruhový tvar clony a přísné standardy okrouhlosti objektivu umožňují dosáhnout nekompromisního efektu bokeh v celé jeho kráse.

Plynulý a všestranný provoz

Tlačítko aretace zaostření, kroužek pro manuální ostření, tlačítko AF/MF a další ovládací prvky zajišťují všestranné ovládání pouhým dotykem prstu. Tlačítko aretace zaostření je možné přizpůsobit a prostřednictvím nabídky fotoaparátu mu přiřadit řadu funkcí podle potřeb uživatele.

Přední člen s fluorovou vrstvou

Přední člen objektivu disponuje fluorovou vrstvou, která pomáhá chránit před ulpíváním prachu a otisků prstů a usnadňuje jejich setření v případě, že na povrchu objektivu přece jen ulpí.

Vysoká spolehlivost v drsném prostředí

Celková konstrukce tohoto objektivu je odolná vůči prachu a vlhkosti, což zajišťuje lepší ochranu a spolehlivost při snímání v náročném prostředí. Můžete směle fotografovat v mírném dešti nebo za větrného počasí.3

Specifikace objektivu

Bajonet
Bajonet E společnosti Sony
FormátFull-Frame, 35 mm
Ohnisková vzdálenost (mm)16–35
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)24–52,5
Členy a povrch13–16
Zorný úhel (35 mm)107st.-63 st.
Zorný úhel (APS-C)83st.-44st.
Světelnost (F) 2,8
Světelnost (F) 22
Čepele clony 11
Kruhová clona Ano
Minimální vzdálenost pro zaostření0,28 m (0,92 stopy)
Maximální poměr zvětšení (x)0,19
Průměr filtru (mm)82
Stabilizace obrazu (SteadyShot)– (integrováno v těle
)Systém zoomu
Příručka
Kompatibilní s telekonvertorem (1,4x)–
Kompatibilní s telekonvertorem (2,0x)–
Typ sluneční clony
Destičková, typ bajonet

Velikost a hmotnost

Rozměry (Š x V x H)88,5 x 121,6 mm (3 1/2 x 4 7/8 palce)
Hmotnost 680 g (24 oz)

Obsah balení

Sluneční clona (model): ALC-SH149
Přední krytka objektivu: ALC-F82S

Zadní krytka objektivu: ALC-R1EM
Zobrazit více

Parametry

Typ objektivu s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Výrobce Sony
Určen pro Sony
Rozdělení podle zorného úhlu širokoúhlé
Maximální ohnisková vzdálenost 35 mm
Minimální ohnisková vzdálenost 16 mm
Minimální zaostřovací vzdálenost 28 cm
Průměr filtru 82 mm
Hmotnost 680 g
Světelnost objektivu na nejdelší ohnisko (F) 2.8
Světelnost objektivu na nejkratší ohnisko (F) 2.8
Pro formát snímače Full Frame
Světelnost f/2.8
Optický stabilizátor ne
Makro režim ano
Rybí oko ne
Odolnost vůči prachu/vlhku ano
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty