97 %
(12 hodnocení)
2012 CD Supraphon Pavlíček, Michal
Zobrazit další nabídky
97 %
(12 hodnocení)
2012 CD Supraphon Pavlíček, Michal
Zobrazit další nabídky

Popis

STROMBOLI - Jubilejní edice 1987 - 2012 - 2 CD

Medium:2CD - Formát: 2 × CD, Album
Původní vydání: 1987
Žánr: Jazz, Pop, Rock, New Wave, Jazz-Rock, Pop Rock, Art Rock

Reedice 2LP z roku 1987, jedné ze základních nahrávek českého rocku! Po zákazu Pražského výběru sestavil kytarista a skladatel Michal Pavlíček příležitostné trio (+ basista Guma Kulhánek a bubeník Klaudius Kryšpín) pro koncertní přehlídku Jazz Praha ´85. Ukázalo se, že to mimořádně funguje a po rozšíření o klávesistku Vendulu Kašpárkovou, zpěvačku Báru Basikovou, stálého hosta Vildu Čoka a střídajícího basistu Jiřího Veselého vznikl nový hudební fenomén.

Toto 2CD nabízí původní kombinaci živých a studiových záznamů + 3 bonusy, dokazující účinnost spojení dozvuků jazzrockové fúze, mohutně doplněné dravými kytarovými prvky, sférickými i skoro metalovými pasážemi pro nástroje a hlasy, klávesovými i kytarovými syntezéry plus přeloženými Morgensternovými a nově napsanými texty. Aladin, Já ti dávám, dávám, Carmen, Veliké lalula, Košilela, Ivanhoe nebo Ó hory, ó hory jsou jen několika příklady za všechny ostatní.

Bonusovým překvapením jsou tři nově objevené nahrávky z roku 1987. Koncertní podoby skladeb Villa Ada, Houpací židle na opuštěné terase a Dvě lahve jsou pak zajímavým srovnáním studiové a pódiové práce kapely. Čtvrtstoletí po originálním vydání se všem nahrávkám dostalo remasterovací péče v aktuálních studiových podmínkách.

Originální fotografie a nově získané dobové záběry vyniknou v digipaku, rozšiřujícím strohou výpravu dvojalba i dlouho nedostupného dvojcédé z roku 1995. Tato první položka v diskografii Stromboli je už navždy důkazem šance pro jasně českou, ale mezinárodně srovnatelnou, formálně složitou, a přece posluchačsky srozumitelnou muziku, plnou instrumentální a vokální ekvilibristiky, ale také trvalé intenzity oslovení.

Stromboli: rocková erupce z roku 1987, jejíž hudební žhavost nevystydla!
Zobrazit více

Parametry

Rok vydání 2012
Typ nosiče CD
Vydavatelství Supraphon
Interpret Pavlíček, Michal
Zobrazit další nabídky