Popis

Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III VXD G2 Sony FE

Objektiv Tamron 28-75 mm F/2,8 Di III VXD G2 je rychlý standardní objektiv se zoomem pro bezzrcadlové plnoformátové fotoaparáty Sony a nástupce oblíbeného objektivu 28-75 mm F/2,8 Di III RXD (model A036). Mezi jeho nejdůležitější inovace patří vysoké rozlišení a vynikající kvalita obrazu. Nový objektiv má přepracovanou optickou soustavu, ale je stejně kompaktní jako předchozí model. Optická konstrukce zahrnuje LD a GM členy, které minimalizují aberace. Zobrazovací výkon je velmi vysoký při každé ohniskové vzdálenosti a v celé ploše obrazu. Při otevřené cloně vzniká krásný efekt bokeh. Díky těmto a mnoha dalším inovacím je 28-75 mm F/2,8 G2 první volbou pro každého, kdo chce maximalizovat svou kreativitu.

Ocenění:

EISA Awards 2022-2023 - BEST PRODUCT - STANDARD ZOOM LENS

Hlavní přednosti

- Univerzální použití

- Stálá světelnost

- Rychlé ostření

- Rozměry a váha objektivu

- Tamron Lens Utility

Di III - Bezzrcadlové systémy

Tyto objektivy jsou určeny výhradně pro mirrorless fotoaparáty (neboli bezzrcadlovky) a nemohou být použity s digitálními zrcadlovkami.

Automatické ostření VXD

Automatické zaostřování VXD je světovou premiérou: Je to první motor s lineárním zaostřováním, vyvinutý společností Tamron pro vynikající automatické zaostřování. Dva moduly VXD, které pracují v plovoucím systému a jsou ovládány elektronickými impulsy, zajišťují rychlé a přesné zaostření na blízké i vzdálené objekty. Nový motor také zaručuje vylepšené sledování AF, například při fotografování sportů. Automatické zaostřování funguje tak tiše, že můžete fotografovat i v situacích, které vyžadují naprostý klid a pohodu.

MR - Ochrana proti stříkající vodě

Objektivy Tamron mají plášť odolný proti povětrnostním vlivům, které optimálně chrání citlivý interiér před větrem a počasím. Robustní vnější plášť je účinně utěsněn proti vnikání vlhkosti ve všech kritických bodech (např. mezi zaostřovacím kroužkem a bajonetovým spojením). To zaručuje spolehlivý provoz i v těch nejnepříznivějších venkovních podmínkách fotografování.

Speciální optické členy XLD

Podobně jako LD zabraňuje chromatické aberaci a dalším vadám. XLD je však mnohem propracovanější systém, který je většinou používán u telezoomů.

Speciální optické členy LD

Barevná vada je častou vadou optiky, projevující se mnoha způsoby. Často hovoříme o takzvané chromatické aberaci, která se vyskytuje častěji u širokoúhlých objektivů. LD členy jsou vyrobeny ze speciálních optických skel s extrémně nízkým rozptylem světla, která efektivně kompenzují barevnou vadu, obzvláště patrnou při používání teleobjektivů v krajní poloze.

IF - Vnitřní zaostřování

U objektivů s vnitřním zaostřováním se délka objektivu při zaostřování nemění a filtrační kroužek s ním neotáčí. To usnadňuje manipulaci, zejména s delšími objektivy s telezoomem, a také fotografování s polarizačními a gradačními filtry. Mezi další výhody patří kratší zaostřovací vzdálenost v celé oblasti zaostření a nižší ztráty světla v rozích obrazu (vinětace) a menší aberace, související s ostřením.

Antireflexní a high-tech vrstvy - FLR

Fluoridový povlak trvale chrání přední čočku před kontaminací. Kapky oleje a vody nepřilnou k povrchu, který se proto velmi snadno čistí.

Tamron Lens Utility

Nový software "TAMRON Lens Utility" byl vyvinut speciálně pro konfiguraci kompatibilních objektivů. TAMRON Lens Utility lze ovládat pomocí počítače připojením objektivu z jeho konektorového portu prostřednictvím USB-C kabelu TAMRON. Uživatelé mohou prostřednictvím objektivu přizpůsobovat funkce a aktualizovat firmware. Pomocí individuálního nastavení lze objektiv optimálně přizpůsobit příslušné situaci snímání, například fotografování nebo natáčení videa.

Specifikace

- Značka: Tamron

- Číslo produktu: A063S

- Typ bajonetu: Sony FE

- Optický zoom: 2,67x

- Minimální ohnisková vzdálenost: 28 mm

- Maximální ohnisková vzdálenost: 75 mm

- Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 28-75 mm

- Světelnost objektivu zoom: 2,8

- Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F): 2,8

- Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F): 2,8

- Maximální clona (F): 22

- Konstrukce objektivu: 17 členů / 15 skupin

- Stabilizátor optický: Ne

- Typ sluneční clony: HA063

- Délka objektivu: 118 mm

- Počet lamel clony: 9

- Vhodný pro žánr: Krajina, Reportáže, Street foto, Koncerty, Svatební fotografie, Video

- Rozdělení podle ohniska: Univerzální

- Vhodný pro formát snímače: Full Frame

- Typ objektivu: Zoom

- Minimální zaostřovací vzdálenost: 18 cm

- Hmotnost: 550 g

- Utěsnění (prach/vlhkost): Ano

- Průměr filtru: 67 mm

Obsah balení

- Objektiv

- Clona ve tvaru květu

- Krytka objektivu

Záruka 5 let

Společnost Tamron nabízí svým zákazníkům program s prodlouženou zárukou 2 + 3 roky. K obdržení speciálního záručního certifikátu musí být objektiv zakoupen prostřednictvím oficiálního prodejce společnosti Tamron. Pro uplatnění rozšířené záruky na 5 let je nezbytné doložení dokladu spolu s certifikátem o registraci.
Zobrazit více

Parametry

Typ objektivu s proměnlivým ohniskem (ZOOM)
Výrobce Tamron
Určen pro Sony
Rozdělení podle zorného úhlu teleobjektivy
Maximální ohnisková vzdálenost 75 mm
Minimální ohnisková vzdálenost 28 mm
Minimální zaostřovací vzdálenost 18 cm
Maximální clona 22
Průměr filtru 67 mm
Hmotnost 550 g
Světelnost objektivu na nejdelší ohnisko (F) 2.8
Světelnost objektivu na nejkratší ohnisko (F) 2.8
Pro formát snímače Full Frame
Světelnost f/2.8
Optický stabilizátor ne
Makro režim ne
Odolnost vůči prachu/vlhku ano
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty