87 %
(20 hodnocení)
Vyplašto 600 m2 odpuzovače do automobilu Ultrazvukové
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
87 %
(20 hodnocení)
Vyplašto 600 m2 odpuzovače do automobilu Ultrazvukové
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

Vyplašto Plašič kun a myší šedá

Plašic Vyplašto je elektronické zařízení, které generuje ultrazvukový signál za účelem odehnání škůdců, v tomto případě kun, myší, krys, potkanů, lasiček apod. z Vašeho domu, bytu, chaty, chalupy, prostě odkud je potřeba. Unikátní generátor ultrazvukového signálu byl vyvinut v České republice na Západočeské univerzitě v Plzni týmem vědců z výzkumného centra NTIS. Základem je elektronický obvod s mikropočítačem, který generuje speciální modulovaný sinusový ultrazvukový akustický signál se stupňovitě proměnlivou frekvencí a náhodnými skoky v rozsahu 24-30 kHz.

Vědci z univerzity vyhodnotili, že tento signál je efektivní pro plašení požadovaných škůdců, jak z hlediska hladiny akustického tlaku, tak z hlediska frekvenční charakteristiky signálu, který je generován ve slyšitelném pásmu škůdců, nikoliv však ve slyšitelném pásmu člověka či jiných domácích mazlíčků či hospodářských zvířat (v tomto případě kromě chovu myší, potkanů, křečků, morčat atd.), u kterých se nedoporučuje plašič používat. Provozování plašiče Vyplašto je tedy při dodržení doporučených pokynů zcela bezpečné a nemá žádné nežádoucí účinky. Z důvodu garantování bezpečnosti výrobku byla maximální hladina akustického tlaku vyzářená plašičem ověřena nezávislou zkušebnou TÜV SÜD. Druhou důležitou vlastností signálu je jeho téměř nekonečná proměnnost v čase, takže se nestane, že by si zvíře na generovaný signál zvyklo a přestal mu vadit. Plašič Vyplašto tedy nechtěného škůdce neustále obtěžuje pro něj velice nepříjemným zvukem, který poté po velice krátké době dobrovolně opouští plašený prostor. Škůdce tedy není nijak trvale poškozen, jen se přesouvá do jiné lokality.

Díky chytrému řízení je plašič Vyplašto schopen pracovat hned v několika režimech v závislosti na vstupním napájení. Prvním základním režimem je provoz na čtyři alkalické baterie typu AA, se kterými funguje zhruba 2-3 měsíce. Již v tomto režimu je plašič Vyplašto schopen generovat velice intenzivní vysokofrekvenční signál při minimální spotřebě elektrické energie, který škůdci jistě nedá spát. Za úsporu energie vděčíme unikátnímu vysoce efektivnímu rezonančnímu zesilovači, který zajišťuje vysoký akustický výkon při minimální spotřebě elektrické energie. Tento zesilovač je 2x účinnější než zesilovače v běžných řešeních u konkurence. V případě vybití baterií se plašič přepne do úsporného režimu, kde je stále funkční, avšak pracuje s minimální spotřebou elektrické energie. Pro dosažení maximálního akustického výkonu je možné plašič připojit k síťovému adaptéru 12V (Je nutné dokoupit doplňkové příslušenství – síťový adaptér), kdy je generován trvalý proměnlivý ultrazvukový signál s maximální intenzitou. Plašič vyplašto je také možné provozovat v automobilech pomocí 4x baterií AA. Pro snadné umístění plašičky v automobilu doporučujeme dokoupit doplňkové příslušenství – držák pro plašičku.

Nemalý čas jsme věnovali designu a požadavkům na odolnost a praktičnost na tělo plašiče. Plašič je dobře umístitelný jak v interiéru tak v exteriéru. Pro upevnění na zeď, sloupek či strom je možné využít kotvícího dílu, který jistě dobře poslouží ke stabilnímu přichycení (Je nutné dokoupit doplňkové příslušenství – držák pro plašičku). Tělo plašiče je vyrobené z plastu s příměsí pro použití ve venkovním prostředí, takže dobře odolává nepříznivým povětrnostním vlivům (nežloutne, nekřehne). Zároveň je dobře chráněn před vniknutím prachu, vody a vlhkosti, takže Vám bez problémů bude sloužit mnoho let. V exteriéru generuje plašič signál dostatečné intenzity až do vzdálenosti cca 25m pod aktivním úhlem záběru 180°. V případě potřeby zvětšení plašené oblasti je možné využít více plašičů najednou. Platí pravidlo čím více plašičů = tím větší intenzita signálu = tím větší plašená oblast = tím menší šance pro škůdce. Při umístění v interiéru je maximální doporučená plocha prostoru pro jeden plašič Vyplašto v rozmezí 200-600m2 (velmi záleží na členitosti a obsazenosti hlídaného prostoru).
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Vyplašto
Účinná plocha 600 m2
Typ odpuzovače
Umístění do automobilu
Ultrazvukové ano
Určení proti kunám
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky