Popis

Xiaomi Mi 4K

Xiaomi Mi 4k Laser Projector 150”

Podrobnou projektoru Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150’’ si můžete přečíst na našem blogu.

Chcete si při sledování filmů a videí užívat ten nejlepší možný obraz, kterými svými rozměry překoná i největší televize na trhu? Laserový projektor Xiaomi Mi 4k Laser Projector 150” je zařízení pro opravdové fajnšmekry, kterým poskytne spojení technologie používané v kinech s kvalitním zvukem a chytrými funkcemi.

Podrobnou recenzi laserového projektoru Xiaomi Mi Laser Projector 150” si můžete přčíst na našem blogu.

Nechoďme kolem horké kaše a pojďme se podívat na hlavní přednosti tohoto zařízení:

Rozlišení 4K zobrazí i ty nejjemnější detaily
Úhlopříčka obrazu až 150 palců, tedy 381 centimetrů
Velmi krátká projekční vzdálenost - projektor stačí umístit jen pár centimetrů od plátna
Technologie laserového zdroje světla ALPD 3.0 využívaná v kinech
Skvělý obraz díky světelnému toku 1600 ANSI lumenů a kontrastu 3000:1
Věrný a kvalitní zvuk se sytými basy díky čtyřem reproduktorům
Inteligentní chlazení ventilátorem s regulací teploty
Chytré řešení díky systému Android TV 9.0 a Asistentu Google

Kvalita obrazu na prvním místě

Díky moderní technologii ALPD 3.0 společnosti Appotronics nabízí Xiaomi Mi 4k Laser Projector 150” mimořádně kvalitní a ostrý obraz s bohatými barvami, výtečným kontrastem a neuvěřitelně realistickým zobrazením.

S ohledem na možnosti a požadavky lze umístěním projektoru volit mezi úhlopříčkou obrazu od 80 do 150 palců, tedy od 203 do 381 centimetrů. Díky vynikajícímu projekčnímu poměru 0,233 stačí umístit projektor pouhých 14 až 50 centimetrů od plátna. Xiaomi Mi 4k Laser Projector 150” tak můžete například umístit na televizní stolek a nebudete muset řešit složitou instalaci a tažení kabeláže.

Jasný obraz i za světelných podmínek, které nelze označit jako optimální, zajišťuje zdroj světla se světelným tokem 5000 lumenů. Samotný obraz pak vykazuje vysoký světelný tok až 1600 ANSI lumenů (v jasném režimu). I v částečně zatemněné místnosti tak lze dosáhnout velmi pěkného obrazu.

Vynikající zvuk

V zadní části projektoru (tj. té, jež během projekce míří k divákům) jsou pod mřížkou ukryté čtyři reproduktory, z toho dva výškové a dva basové. Zvukový systém si Xiaomi nechalo vyrobit na zakázku a jeho silnou devizou je věrné podání zvuku s podporou standardů Dolby Audio a DTS-HD.

Zvuk je vyvážený a zřetelný – projektor nabízí čisté výšky, pěkně prokreslené středy i příjemně dunivé basy. S ohledem na vzdálenost reproduktorů od sebe lze počítat s realistickým stereo efektem. Pozitivní skutečností je, že zvuk nenarušuje běh ventilátorů chlazení.

Pokud patříte k náročnějším konzumentům zvukového obsahu, pak vás jistě potěší možnost připojení externích reproduktorů. To lze realizovat buď drátově přes zvukový výstup („audio output“), nebo bezdrátově prostřednictvím Bluetooth.

Chytrý projektor

Operačním systémem projektoru Xiaomi Mi 4k Laser Projector 150” je Android TV ve verzi 9.0. Největší výhodou tohoto řešení je možnost instalovat další aplikace z Obchodu Google Play. Můžete si tak nainstalovat software, který potřebujete.

Projektor je díky tomu schopen fungovat zcela nezávisle, bez nutnosti připojení k nějakému zdroji obrazu. Přímo z něj můžete například přehrávat videa z YouTube, internetových televizí Mall.tv či Televize Seznam nebo filmy uložené na síťovém úložišti.

Součástí základní softwarové výbavy je také Asistent Google, kterého můžete vyvolat stisknutím dedikovaného tlačítka na dálkovém ovladači. Pomocí hlasových příkazů pak lze například zjišťovat předpověď počasí, vyhledávat informace na internetu nebo ovládat další spotřebiče chytré domácnosti.

Široká konektivita

Projektor má nebývale široké možnosti konektivity. V první řadě musíme zmínit podporu Wi-Fi standardů 802.11 b/g/n/ac na frekvencích 2,4 i 5,0 GHz. Díky tomu ho můžete připojit k internetu. Toto nastavení je součástí úvodní konfigurace a probíhá jednoduše přes mobilní telefon.

Stranou nemůžeme nechat ani podporu bezdrátového připojení přes Bluetooth 4.0. Tímto způsobem projektor komunikuje s přiloženým dálkovým ovladačem, kterým díky tomu nemusíte mířit na zařízení. Přes Bluetooth můžete připojit další periferie, jako jsou sluchátka, klávesnice, myš, nebo herní ovladače.

Na přední straně pak najdete sadu konektorů. V první řadě to jsou tři porty HDMI, jeden port USB 3.0, Audio Output pro připojení sluchátek či reproduktorů, AV Input a S/PDIF. Nechybí ani konektor RJ-45 pro připojení LAN.

Kompaktní provedení

Tělo projektoru je vyrobeno z matného šedočerného plastu, díky čemuž dokonale zapadne do jakéhokoli prostředí. Rozměry přístroje jsou 410 milimetrů na šířku, 291 milimetrů do hloubky a jen 88 milimetrů na výšku. Hmotnost je 7,2 kilogramů, takže zařízení lze snadno přenášet.

Zdroj světla se promítá a odráží na stěnu nebo promítací plátno, což účinně snižuje zatížení a únavu zraku a chrání oči vás i vaší rodiny. Součástí jsou senzory proti přímému pohledu, které zabraňují oslnění, pokud se kdokoli ocitne v blízkosti.

V závěru musíme zmínit propracovaný systém monitorování teploty s automatickým nastavením výkonu ventilátoru, díky kterému je i provoz v jasném režimu neuvěřitelně tichý. Každá komponenta byla navržena tak, aby bylo proudění vzduchu optimalizované a účinně a efektivně odvádělo teplo, čímž prodlužuje životnost celého zařízení.

Podrobnou recenzi laserového projektoru Xiaomi Mi Laser Projector 150” si můžete přčíst na našem blogu.

Technické parametry Xiaomi Mi 4k Laser Projector 150”

Název produktu: Xiaomi Mi 4k Laser Projector 150”
Typ produktu: laserový projektor
Číslo produktu: MJJGTYDS03FM
Rozměry: 410 × 291 × 88 milimetrů
Hmotnost: 7,2 kilogramů
Barva: černá
Zaostření objektivu: elektronické
Spotřeba energie:
Zobrazit více

Parametry

HDMI ano
Dálkové ovládání ne
Reproduktor ano
WI-FI ano
LAN ano
Hlučnost 32 dB
Výrobce Xiaomi
Kontrast 3000 : 1
Životnost lampy v ECO provozu 20 000 hodin
Technologie projekce DLP
Nativní rozlišení 3840 x 2160
Svítivost 1300 ANSI
Hmotnost 7 kg
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty