100 %
(1 hodnocení)
Britax Römer 15 - 36 kg ISOFIX Polohování 3,5-12 let
Zobrazit další nabídky
100 %
(1 hodnocení)
Britax Römer 15 - 36 kg ISOFIX Polohování 3,5-12 let
Zobrazit další nabídky

Popis

Britax Römer Kidfix III S 2021 Cosmos Black

Dnes je firma Britax Römer hrdá na to, jakou roli hraje více než 40 let při účinném zvyšování bezpečnosti dětí - účastníky silničního provozu. Společnost Britax Römer byla založena v roce 1978 sloučením britské společnosti Britax a německé společnosti Römer. Britax s sídlem v Andover (Hampshire) a byl založen ve 30. letech 20. století a zaměřoval se na výrobu bezpečnostních pásů pro dospělé. V 80. a 90. letech společnost významně rozšířila své aktivity na trzích USA, Austrálie a Nového Zélandu, stejně jako ve Skandinávii a Asii.

Britax Romer Kidfix III S je nová verze autosedačky váhové kategorie 15–36 kg odvozená od verze  III M. Má stejnou skořepinovou. Najdeme zde všechny ochranné systémy - Secureguard a SICT. Tento model má také upevnění ISOFIX.
Novinkou v této verzi je použití dodatečného krytu bezpečnostního pásu - XP-Pad. Kryt byl vyroben z pěny spotřebovávající energii a jeho úkolem je chránit krk dítěte v případě čelního nárazu. Zabraňuje nárazům spodní čelisti do hrudníku dítěte a současně absorbuje až 30% energie nárazu (podle interních Britax-Romerových testů). V případě kolize je pohyb hlavy snížen, což chrání krk.
Autosedačka KIDFIX III S není revolucí, ale vývojem modelu z řady KIDFIX, takže zde najdeme všechny jedinečné systémy, které zvyšují bezpečnost dětí. Prvním je SecureGuard - systém, který umožňuje udržovat bederní pás v optimální poloze - na pánevních kostech dítěte. Druhý systém SICT - Technologie tlumení bočních nárazů, zvyšuje ochranu při bočním nárazu. Celek je doplněn skořepinou autosedačky, boční kryty poskytují dítěti úplnou ochranu. Upevnění ISOFIX stabilizuje autosedačku a má pozitivní vliv na zvýšení úrovně bezpečnosti dítěte při čelním nárazu.
Kidfix III S se může líbit díky svému modernímu designu. Černá skořepina autosedačky dodává eleganci, která v kombinaci se zajímavým prošíváním čalounických materiálů dodává sportovní pocit. Autosedačka byla vyvinuta, navržena a vyrobena v Německu.
 
Opěrka ve tvaru písmene "V"
Dokonale navržené a správně profilované opěradlo umožňuje získat optimální velikosti prostoru pro ramena a záda vašeho dítěte. Automatické nastavení sklonu opěradla zajišťuje nejpohodlnější polohu a nejvyšší úroveň bezpečnosti.
Nastavitelná opěrka hlavy s ergonomickým tvarem
Opěrka hlavy u těchto modelů byla navržena tak, aby zajistila bezpečnou cestu pro dítě upevněné pomocí tříbodového bezpečnostního pásu automobilu. Je výškově nastavitelná. Umožňuje nastavení optimální polohy vzhledem k výšce dítěte. Nastavení jednou rukou. Je navržena tak, aby zajistila ergonomickou polohu hlavy při spánku na cestách.
 
Boční ochrana SICT
Technologie SICT poskytuje zvýšenou ochranu v případě bočních nárazů. Snižuje rázové síly absorbováním energie před tím, než dorazí k dítěti. Pro maximální ochranu jednoduše upravte SICT na boku sedadla co nejblíže ke dveřím. Pohodlné, hluboké boční chrániče sedadla poskytují dodatečnou ochranu hlavy dítěte, ramen a boků.
Vodítka bezpečnostních pásů SecureGuard
Dolní vodítko bezpečnostního pásu SecureGuard je čtvrtým upevňovacím bodem pro standardní tříbodový bezpečnostní pás. Pomáhá chránit měkké tkáně břicha dítěte. Jejím úkolem je udržovat bederní pás v optimální poloze (nad kyčelními kostmi dítěte). Pomáhá snižovat síly působící na toto místo při čelní srážce přibližně o 35% (interní testy Britax-Romer, manekýn Q6, což odpovídá tělesné struktuře šestiletého dítěte).
 
Pěnová podložka XP-Pad
Potah na bezpečnostní pás vyrobený z pěny spotřebovávající energii. Jejím úkolem je chránit krk dítěte v případě čelního nárazu. Zabraňuje nárazům spodní čelisti do hrudníku dítěte a současně absorbuje až 30% energie nárazu (podle interních Britax-Romerových testů). V případě kolize je pohyb hlavy snížen, což chrání krk. Zlepšuje také pohodlí během cestování, protože poskytuje měkké polstrování na okrajích pasu.
 
Nové, ergonomické, zvětšené sedadlo
Aby byla zajištěna nejvyšší úroveň pohodlí pro děti, byla sedačka ve srovnání s podobnými modely zvýšena přibližně o 20%. Vylepšený tvar a měkké čalounění zajišťují vysokou úroveň pohodlí a ergonomickou polohu neustále rostoucího dítěte, a to i při delších cestách.
Odnímatelné čalounění
Potah sedadla je odolný proti opotřebení, dá se snadno čistit a prát. Perfektní řešení, které umožňuje udržovat sedadlo v dokonalé čistotě po každé jízdě.
 
Technické parametry:
váha: 7,5 kg
délka: 430 mm 
šířka: 540 mm
výška: 670 - 850 mm
ECE R-44/04

  
 
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Britax Römer
Váhová kategorie 15 - 36 kg
ISOFIX ano
Polohování ano
Věková kategorie 3,5-12 let
Barva černé
Odpovídá normě ECE R44/04
Orientace po směru jízdy
Ochrana proti bočnímu nárazu ano
Otočná o 360° ne
Zabezpečení dítěte bezpečnostní pás automobilu
Výškově nastavitelné chrániče ramen ne
Nastavitelná výška opěrky hlavy ano
Snímatelný a pratelný potah ano
Hmotnost sedačky 7.5 kg
Zobrazit více parametrů
Zobrazit další nabídky