97 %
(9 hodnocení)
8 Samospoušť České menu Závit na stativ Podpora přímého tisku
97 %
(9 hodnocení)
8 Samospoušť České menu Závit na stativ Podpora přímého tisku

Popis

Canon EOS R6 Mark II

Canon EOS R6 Mark II, spojující špičkový fotografický výkon s pokročilými možnostmi videa, je všestranná bezzrcadlovka pro všechny kreativní tvůrce. Jádrem fotoaparátu je 24,2 Mpx snímač CMOS, který v kombinaci s procesorem DIGIC X nabízí vylepšený výkon AF, působivé 6K RAW a 4K 60p 10bitové video a mimo jiné si poradí se sériovým snímáním rychlostí až 40 sn./s. Aktualizace se dočkalo i samotné tělo fotoaparátu, které nyní nabízí intuitivnější ovládání, včetně přepracované horní desky pro snadnější přístup k různým režimům fotografování. Součástí zvýhodněného setu je makro objektiv RF 100 mm f/2,8 L Macro IS USM. Výkonný procesor DIGIC X a vylepšený CMOS snímač
R6 Mark II je po vzoru R5, R6 a 1D X Mark III osazen procesorem DIGIC X, který je schopen zpracovávat vysokorychlostní série snímků i 4K video s vysokým rozlišením. Podporuje sériové snímání rychlostí až 40 sn./s s využitím elektronické závěrky nebo 12 sn./s s mechanickou závěrkou, s načítáním AF a AE před každým snímkem. Vylepšený procesor také zajišťuje lepší výkon při slabém osvětlení, přičemž rozsah citlivosti je rozšířen od ISO 100-102400 a lze jej dále rozšířit na ISO 204800 pro práci ve velmi obtížných světelných podmínkách. Výkon procesoru doplňuje snímač typu CMOS s rozlišením 24,1 milionu bodů, společně s novou generací technologie automatického ostření se zdvojenými body Dual Pixel CMOS AF II pro rychlejší a spolehlivější výkon AF.

Vysokorychlostní sekvenční fotografování
Vůbec poprvé mezi plnoformátovými fotoaparáty Canon EOS představuje EOS R6 Mark II režim RAW Burst Mode s frekvencí až 30 snímků za sekundu. Zapnutím předsnímání v režimu série RAW může fotografování začít o něco dříve (přibližně o 0,5 sekundy) domáčknutím tlačítka spouště. Ve spojení s vysokorychlostním kontinuálním snímáním rychlostí až 12 snímků za sekundu s mechanickou závěrkou a až 40 snímků za sekundu pomocí elektronické (tiché) závěrky dokáže fotoaparát zachytit klíčové zlomky sekundy mezi pohyby objektu. To ocení zejména fotografové dynamických scén, jako jsou sportovní události, wildlife nebo vozidla v pohybu.

Bleskově rychlé automatické ostření
Pokročilý systém Dual Pixel CMOS AF II obsahuje 1053 automatických AF bodů, které pokrývají celou plochu snímače a poskytují pozoruhodně rychlé, citlivé a přesné ostření. Tento ostřící systém s fázovou detekcí nabízí také vylepšenou detekci a sledování objektu se schopností inteligentně rozpoznávat lidi, zvířata a vozidla a sledování se automaticky zaměří na tyto objekty a udržuje je ostré zaostření během sériového snímání. Technologie Dual Pixel AF II je navíc schopna zaostřit až do působivých -6,5 EV pro přesné ostření i v podmínkách s nízkou hladinou osvětlení.

Profesionální video záznam
R6 Mark II je nejen mimořádně schopný fotoaparát, ale také kamera, která si poradí s interním záznamem špičkového UHD 4K/60p videa s využitím celé šířky snímače a možností pracovat s 10bitovým vzorkováním s Canon Log 3. Oblast záznamu 6K lze použít pro převzorkování 4K při 30p pro lepší ostrost, snížení nežádoucího efektu moaré a nižší šum. A pro slowmotion záběry je podporován záznam 180p až do rozlišení Full HD. Pomocí portu micro-HDMI je v kombinaci s kompatibilním externím rekordérem možný záznam RAW videa. Podporován je i ProRes RAW až do 6K/60p s využitím celé šířky snímače a 3,7K RAW záznam s ořezem. Limit 29 minut 59 sekund maximální délky záznamu předchůdců byl odstraněn, videotvůrci si tedy mohou vychutnat neomezené doby nahrávání. R6 Mark II je vybaven jak porty pro mikrofon a sluchátka, tak i multifunkční paticí pro kompatibilitu s širokou nabídkou příslušenství.

Vestavěná stabilizace obrazu
EOS R6 Mark II disponuje vestavěnou 5osou stabilizací obrazu, která je schopna kompenzovat až 7 EV nežádoucího chvění fotoaparátu a až 8 EV v kombinaci s kompatibilním stabilizovaným objektivem díky funkci Coordinated IS. Pomáhá tak fotografovat z ruky za špatných světelných podmínek a snižuje otřesy při nahrávání videa. Nechybí ani elektronický Movie Digital IS, který lze nezávisle aktivovat.

Intuitivní ovládání a ergonomie
EOS R6 Mark II, zkonstruovaný pro každodenní použití, se pyšní konstrukcí těla utěsněnou vůči prachu a vlhkosti, díky čemuž je fotoaparát vhodný i pro práci v nepříznivých podmínkách. Inovovaný design horní desky umožnil přemístit volič On/Off a volič režimu Photo/Video pro intuitivnější ovládání. Propracovaný design těla zahrnuje čtyři odlišné ovládací prvky pro intuitivní dotykové ovládání a joystick na zadní straně fotoaparátu pro rychlý a intuitivní výběr zaostřovacích bodů a navigaci v menu. Dva sloty pro paměťové karty SD nabízejí flexibilitu při ukládání souborů a oba jsou dimenzovány na rychlost karty UHS-II, aby podporovaly plynulé nahrávání 4K videa a vysokorychlostní sériové snímání. 0,5" elektronický hledáček s vysokým rozlišením a 3,69 m bodů poskytuje jasný a detailní obraz s rychlou obnovovací frekvencí 120 sn./s pro přirozené vykreslení pohybu. Zadní 3,0" dotykový LCD displej s 1,62 Mpx disponuje otočným designem, který je lze využít při nahrávání zepředu, například při vlogování, a také pro práci z vysokých i nízkých úhlů snímání.

Konektivita
K dispozici jsou možnosti kabelového a bezdrátového připojení, které umožňují několik způsobů přenosu fotografií a videí a také dálkové ovládání fotoaparátu. Mezi porty nalezneme USB-C 3.2 Gen 2 pro nabíjení ve fotoaparátu a přenos souborů, 3,5mm porty pro sluchátka a externí mikrofon a Micro-HDMI port pro práci s externím rekordérem. Nechybí Bluetooth a 5/2,4 GHz Wi-Fi pro bezdrátové přenosy a dálkové ovládání fotoaparátu z mobilních zařízení.
Canon RF 100 mm f/2,8 L Macro IS USM
Canon RF 100 mm f/2,8 L Macro IS USM je prvním makro objektivem pro full frame bezzrcadlovky Canon a přináší s sebou hned několik prvenství. Například se jedná o zatím jediný 100 mm objektiv se zvětšením až 1,4x pro ještě více detailů na fotografii. Dále přináší individuální otočný volič na ovládání sférické aberace pro individuální nastavení bokeh ve scéně. Optická stabilizace a opravdu rychlé ostření však umožňují mnohem širší použití, než jen makro a tak jej uvítají například i portrétní fotografové.
Zobrazit více

Parametry

Počet přednastavených scén 8
Samospoušť ano
České menu ano
Závit na stativ ano
Podpora přímého tisku ano
Dotykové ovládání ano
Digitální kompas ne
Režim 3D fotografie ne
Hledáček ano
Dětský ne
Nejkratší čas 1 / 16000 s
Nejdelší čas 30 s
Manuální ostření ano
Pomocné světlo AF ano
Bodové měření ano
Rozlišení videa 3840 x 2160
Videosekvence ano
Formát videa MP4
Full HD video ano
4K video ano
Otočný ano
Typ hledáčku elektronický
Velikost displeje 3 palce
Výklopný ano
Napájení Dobíjecí baterie (LP-E6NH)
Výrobce Canon
Rozlišení 24.2 Mpix
Typ fotoaparátu bezzrcadlovky
Typ snímače CMOS
Výška 98.4 mm
Šířka 138.4 mm
Hloubka 88.4 mm
Hmotnost 588 g
Dálkové ovládání ano
HDMI výstup ano
USB ano
Bluetooth ano
GPS ano
WiFi ano
Formát snímku JPEG, RAW
Maximální rozlišení snímků 6000 x 4000 pixelů
Maximální citlivost (ISO) 100
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty