0 %
(0 hodnocení)
Crussis horská pánská 2024 200 km
Zobrazit další nabídky
0 %
(0 hodnocení)
Crussis horská pánská 2024 200 km
Zobrazit další nabídky

Popis

Crussis e-Atland 9.9-L 2024

Klíčové vlastnosti Motor: Panasonic GX Ultimate (95Nm)  Baterie: LG 900Wh Vidlice: Rock Shox  (vzduchová) Velikost kol: 27,5" Počet převodů: 1 x 12 Dojezd: 140 - 200 km

Elektrokolo CRUSSIS e-Atland 9.9-L pro rok 2024 je vrcholem inovace a výkonu pro horskou cyklistiku. S motorem PANASONIC GX Ultimate o výkonu 95 Nm a kapacitou baterie 900 Wh dosahuje dojezdu až 200 km, což zaručuje dlouhé hodiny jízdy bez nutnosti dobíjení. Vzduchová vidlice ROCKSHOX FS zajišťuje plynulou jízdu i v náročném terénu. SRAM SX Eagle přehazovačka s 12 rychlostmi nabízí široký rozsah převodů pro každý stoupání i sjezd. Elektrokolo je navíc vybaveno barevným LCD displejem PANASONIC, který poskytuje veškeré potřebné informace o jízdě.

Motor Panasonic GX Ultimate
Středový motor Panasonic GX Ultimate je špičkový elektromotor za příznivou pořizovací cenu. Panasonic se v posledních letech výrazně prosadil ve vyšší střední třídě elektrokol. 

Poskytuje vysoký konstantní výkon 95Nm při zachování nízké hmotnosti 2,9kg. Bravurně zvládá i nízkou kadenci. Při odpojování přípomoci motoru při 25km/h nedochází k "cukání" (přechod mezi pomocí a bez pomoci) a citelnému vypnutí jako u jiných značek. U Panasonic motorů pocitově přestává zabírat až cca při 27km/h. Navíc nabízí jedinečný AUTO režim, který monitoruje parametry jízdy a přizpůsobuje úroveň asistence stylu jízdy a aktuálním podmínkám, díky čemuž poskytuje přirozenější pocit z jízdy a zároveň zvyšuje energetickou efektivitu. 

- kroutící moment 95Nm
- 2,9kg
- plynulý přechod při překročení 25km/h limitu

Baterie LG 900Wh
Jednou z hlavních součástí elektrokola je baterie. LG 900Wh (25Ah) je plně integrovaná vysokokapacitní baterie. Takto extrémně silná baterie je schopna elektrokolo dovézt až do vzdálenosti 200km na jedno jediné nabití (narozdíl od katalogů uvádíme námi odzkoušenou vzdálenost). Samozřejmě velmi závisí na profilu trati, váze jezdce, využití úrovně asistence a dalších proměnných.

Baterie se skládá z článků Li-Ion. Její mírnou nevýhodou je hmotnost, což je způsobeno větším počtem článků, aby bylo dosaženo tak vysoké kapacity. Nabíjení baterie je možné v kole nebo v pohodlí domova  (sundání baterie z kola je snadné a rychlé).

- extrémní dojezd na jedno nabití až 200km
- hmotnost: 4,3 kg

Displej Panasonic LCD - barevný
Panasonic LCD displej je umístěn na levé straně řídítek. Slouží současně jako displej a zároveň ovladač elektrokola. Můžete si zvolit z režimů HIGH, STANDART nebo ECO případně můžete využít intuitivní režim AUTO, který poskytuje výkon automaticky na základě síly šlapání jezdce (úplný automat). 

U kol Crussis displej podporuje ČEŠTINU! 

Displej je vybaven USB portem pro nabíjení telefonu případně jiných zařízení. Displej je možno přes Bluetooth spárovat s telefonem a aplikacemi Kammot / Wahoo a používat navigaci.

- barevný
- subtilní, elegantní
- možnost jednoduché navigace
- podpora češtiny

Co všechno ovlivňuje dojezd elektrokola?
Dojezdy elektrokol jsou veličinou, ve které se výrobci rádi předhání. Jelikož neexistuje žádná sjednocená technika měření, tak vlastně není možné tato čísla srovnat bez pomoci odborníků se zkušenostmi. Každý výrobce totiž uvádí pověstné slůvko "AŽ". Chápeme však, že je to pro zákazníka klíčová věc, kterou si chce porovnat. My se při komunikaci se zákazníkem snažíme používat roky zkušeností a pravdivé srovnání jednotlivých výrobců motorů a baterií abychom vám co nejvíce ulehčili pátrání po vašem novém kole. Pojďme se společně podívat na klíčové body, které ovlivňují dojezd elektrokola:

- hmotnost jezdce 

- fyzická kondice
- využívání asistence motoru
- síla větru a jeho směr
- povrch tratě

- profil trasy
- rychlost (průměrná rychlost)
- používání přehazovačky
- frekvence šlapání
- tlak v pláštích a jejich vzorek 

Z výše uvedeného je zřejmé, že do dojezdu vstupuje opravdu velmi mnoho proměnných. Vlastně při každé jízdě se potenciální dojezd stejného elektrokola může lišit. Nehleďte tedy na přehnaná čísla z katalogů výrobců a neváhejte se poradit s naším týmem odborníků, který vám rád doporučí kolo s kapacitou baterie, která pro vás dává smysl a která je už třeba zbytečná. U všech kol uvádíme dojezdy reálné dle naší 10ti leté zkušenosti a tisíců prodaných kol ročně.

Přehazovačka SRAM SX Eagle
Přehazovačka SX Eagle je 12ti rychlostní komponent od amerického giganta Sram. Nejmodernějšíma nejlepším systémem řazení jsou 12ti rychlostní sady. Jedná se o sportovní komponenty s vysokým rozsahem převodů (11 - 51 zubů). Nebudou Vám chybět převody ani ve stoupání, ani na rovině.

Sram SX Eagle je srovnatelný s přehazovačkou Deore od japonského Shimana. Velkou výhodou Sramu je tužší a přesný chod, který však může mít při řazení slyšitelně výraznější projev než Shimano. 

Vzduchová vidlice Rock Shox Judy
Na tomto kole je použita vzduchová vidlice Rock Shox Judy Silver TK, která je navíc vybavena uzamykáním, je tedy možné pružení vypnout pohodlně. Uchycení předního kola zajišťuje pevná osa.

Na kolech se vyskytují dva typy vidlic. Vidlice pružinové s minimálním nebo žádným nastavováním pružení. A vidlice vzduchové, které se dají nafoukat (nastavit) přímo na váhu jezdce a tím chod maximálně přizpůsobit potřebám jezdce. Vzduchové vidlice se montují u všech výrobců jen na kvalitní modely kol v jejich nabídce. Vzduchová vidlice Rock Shox Judy  je dalším střípkem v perfektním osazením tohoto modelu.

CRUSSIS - český výrobce elektrokol
Česká značka elektrokol Crussis se během posledních let dostala mezi naprostou špičku mezi výrobci elektrokol ve střední Evropě. 

Firma Crussis byla zpočátku známá jako výrobce sportovních koloběžek. V současné době vyrábí téměř 100 000 elektrokol ročně. Firma BIKEMAX patří mezi největší prodejce v ČR. Proto nabízíme kompletní nabídku elektrokol Crussis:

- horská + celoodpružená
- trekingová
- městská
- nízkonástupová (bez horní trubky)

V naší nabídce najdete všechny motory,  které používá firma Crussis - Bosch, Panasonic, Bafang a Oli. Na našich prodejnách také poskytujeme veškerý servis a prodej náhradních dílů k elektrokolům Crussis.

Kompletní nabídka elektrokol CRUSSIS

Sestavení kola u Vás doma je velmi jednoduché, přesvědčte se sami v našem videu: 

- kolo k vám dorazí seřízené
- kolo je vyzkoušené
- perfektně zabalené
- snadno  a rychle sestavitelné (zvládne úplně každý)

Skladování a údržba elektrokolaSkladování
Často se nás ptáte na skladování kola během zimy. V zásadě se dá říct, že je důležité kolo nabít na 60% a více. Baterii uschovat v suchém prostředí. Cca 20 stupňů (přibližně pokojovou teplotu).

Rady a typy pro skladování elektrokola
Údržba Elektrokola
Jak elektrokolo umývat? Jak ho převážet? Jak mazat a čistit řetězovou linku? V článku se dozvíte odpovědi na všechny tyto tyto otázky a mnoho dalšího

Rady a typy pro údržbu elektrokola

Jak převážet elektrokolo?

Návody a náhradní díly
Jak kolo ovládat? Jak si přepínat tachometr, nebo jak smazat ujeté kilometry? Ztratily jste už návod? Nevadí, v odkaze máme návody ke všem našim elektrokolům:

Chci návod k mému elektrokolu
Náhradní díly:
Zajímá nás prodej kol, ale samozřejmě i servis. Proto nabízíme celou řadu náhradních dílů. 

Náhradní díly pro elektrokola
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Crussis
Typ horská
Určení pánská
Modelový rok 2024
Maximální dojezd 200 km
Umístění motoru středové
Umístění baterie Integrovaná v rámu
Výrobce motoru Panasonic
Odpružení odpružená vidlice
Přední zdvih 100 mm
Brzdy kotoučové
Materiál rámu hliníkové
Typ motoru Panasonic GX Ultimate
Kroutící moment 95 Nm
Zobrazit více parametrů
Zobrazit další nabídky

Podobné produkty