85 %
(242 hodnocení)
Deramax 150 m2 1000 g odpuzovače vnitřní i venkovní
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
85 %
(242 hodnocení)
Deramax 150 m2 1000 g odpuzovače vnitřní i venkovní
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

Deramax-Klasik 0400 Odpuzovač hlodavců a kun

Kvalitní české plašiče škůdců Deramax®. Tradice již od r. 2001.

Ultrazvukový plašič (odpuzovač) Deramax-Klasik

Verze produktu: 04/2022 (v prodeji od 15.5.2022). Změna oproti předchozí verzi: Rozšíření dosahu plašiče.

 

 

 
Plašič Deramax-Klasik slouží k ochraně vnitřních i venkovních prostor před kunami, hlodavci a rejsky. Přístroj je pro člověka zcela bezpečný a bezhlučný. Škůdci jsou trvale obtěžováni ultrazvukovými signály plašiče a v krátkém čase chráněný prostor opouští. Provoz přístroje je ekologický bez využití chemických prostředků.
 
Plašič Deramax-Klasik je produktem české společnosti Deramax.cz s.r.o. se sídlem ve Valašském Meziříčí. Naše společnost se zabývá vývojem a výrobou profesionálních ultrazvukových plašičů škůdců od r. 2001. Již přes 20 let tedy zdokonalujeme naše produkty na základě aktuálních vědeckých poznatků, našich zkušeností a zkušeností našich zákazníků. Dlouhodobě jsme největším výrobcem elektronických plašičů škůdců v ČR i SR.
 
 
Vlastnosti plašiče Deramax-Klasik
 
Pulzní provoz bateriového plašiče:
Jednou ze zásadních výhod bateriového plašiče Deramax-Klasik je optimalizovaný pulzní provoz, který umožňuje vygenerovat ultrazvukové signály s velmi vysokou hladinou akustického tlaku při minimální spotřebě energie. Optimalizovaný pulzní provoz plašiče a tím i pulzní odběr energie z baterie znamená několikanásobně vyšší efektivitu využití kapacity baterie oproti běžným typům bateriových plašičů. A to znamená několikanásobné prodloužení doby výdrže baterie.
 
 
Rezonanční zesílení ultrazvukového signálu:
Plašič Deramax-Klasik využívá rezonančního zesílení signálu, které je důležité pro dosažení nejvyššího možného výkonu při co nejnižší spotřebě energie. Kalibraci kmitočtů, které generují elektronické obvody plašiče s rezonančními kmitočty použitých piezoměničů (ultrazvukových "zářičů") provádíme v rámci každé výrobní série.

 
Napájení plašiče Deramax-Klasik:
Deramax-Klasik je plašič s bateriovým napájením pomocí běžné 9 V baterie. 9 V lithiová baterie udrží přístroj v chodu 12 měsíců. 9 V alkalická baterie udrží plašič v chodu 6 měsíců.
 
 
Cílová skupina škůdců:
Kuny, myši, potkani, krysy, rejsci, lasice, veverky.
 
 
Odolnost plašiče:
Vnitřní i venkovní použití. Plašič je odolný vodě, sněhu, vlhkosti, prachu, vysoké teplotě i mrazu (- 25°C až + 80°C).
 
 
Bezpečnost plašiče Deramax-Klasik:
Z hlediska vlivu na člověka plašič Deramax-Klasik neruší své okolí nepříjemným hlukem, je zcela tichý a bezpečný. Splňuje zákonné limity stanovené pro max. hladinu ultrazvuku. Naše interní pravidla jdou pak nad rámec platných zákonů a berou v potaz i současné lékařské vědecké práce a doporučení WHO pro ultrazvukový signál šířený vzduchem. Současně nemá tato plašička na kuny a hlodavce žádný negativní vliv na běžná domácí nebo hospodářská zvířata, jako jsou např. psi, kočky, koně, drůbež, exotické ptactvo apod.
 
 
Komfort provozu:
Přístroj není nutné nijak nastavovat, pracuje zcela automaticky. Stačí osadit baterii a zapnout vestavěný vypínač.
 
 
Umístění plašiče:
Běžným řešením umístění plašiče a obvykle také nejpraktičtějším řešením, zejména v případě využití ve vnitřních prostorách, je jeho položení na zem do jednoho z rohů chráněného prostoru s nasměrováním přední části do středu chráněné plochy. Je ale možné i upevnění plašiče pomocí vrutů nebo oboustranné samolepící pásky na plot, zeď, sloupek, okno, dveře apod., což je nejvhodnější při využití ve venkovních prostorách. I v tomto případě doporučujeme směrovat přední část plašiče do středu chráněné plochy. 
 
 
Rozsah účinnosti plašiče Deramax-Klasik:
Nejvyšší účinná vzdálenost před plašičem je do 26 metrů. Rozsah účinné plochy je do 300 m². Účinný úhel záběru je 120 stupňů. Plašič tedy disponuje nejen vysokým výkonem, ale speciální konstrukce přístroje zajištuje dosažení velmi širokého účinného úhlu záběru 120 stupňů, přičemž i na hranici deklarovaného úhlu záběru (tedy mimo hlavní směr vyzařování signálu) generuje plašič stále minimálně 82 % deklarované hladiny akustického tlaku. Ultrazvukový signál se samozřejmě šíří i nad uvedený úhel záběru 120 stupňů, ale účinnost je zde již menší, a proto v rámci objektivity udáváme účinný úhel záběru "pouze" 120 stupňů.
 
 
Počet plašičů v jednom prostoru:
V jednom místě může být umístěno libovolné množství ultrazvukových plašičů a jejich signály se nijak negativně neovlivňují. Naopak, běžně se pro ochranu zejména větších, nebo více členitých prostor využívá více plašičů, protože větší množství plašičů (odpuzovačů) instalovaných v jednom místě znamená výrazně vyšší penetraci chráněného prostoru ultrazvukovým signálem a zvyšuje se celková účinnost.
 
 
Oficiální měření:
Hladina akustického tlaku plašiče Deramax-Klasik: 93 dB. Hodnota LAmax. Efektivní (TrueRMS) hodnota hladiny akustického tlaku. Měření bylo řešeno v rámci zkušebny TÜV SÜD.
 

 
 
 
Shrnutí základních vlastnosti plašiče Deramax-Klasik, které jej odlišují od obdobných produktů:
Vysoký výkon • Efektivní pulzní provoz • Rezonanční zesílení signálu • Široký účinný úhel záběru díky speciální konstrukci • Bezpečnost • Vysoká odolnost povětrnosti • Průběžná kontrola a kalibrace produktů
 
 
Technické údaje:
 
Typ plašiče: Pulzní ultrazvukový plašič. Bezhlučný pro člověka.
 
Napájení: 9 V baterie (6LR61). Jedná se o 1ks běžné 9 V baterie, tzv. "devítka". Baterie není součástí dodávky. Vhodná baterie se zobrazuje jako "Související zboží" v dolní části této stránky.
 
Výdrž baterie: 1 rok při použití lithiové baterie, 6 měsíců při použití alkalické baterie.
 
Umístění: Vnitřní i venkovní použití. Plašič je odolný vodě, sněhu, vlhkosti, prachu, vysoké teplotě i mrazu.
 
Účinná vzdálenost: do 26 metrů.
 
Účinná plocha: do 300 m².
 
Účinný úhel záběru: 120 stupňů.
 
Hladina akustického tlaku: 93 dB. LAmax, efektivní hodnota (TrueRMS).
 
Vestavěný vypínač: Ano.
 
Vliv na člověka: Žádný.
 
Vliv na domácí zvířata: Žádný, s výjimkou chovných myší, křečků, morčat apod., pokud se nacházejí přímo v prostoru s plašičem.
 
Pracovní teplota: - 25°C až + 80°C
 
Rozměry: 105 mm x 60 mm x 40 mm (s montážními úchyty).
 
Hmotnost: 0,072 kg. 
 
Země původu: Česká republika.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Deramax
Účinná plocha 150 m2
Hmotnost 1000 g
Typ odpuzovače
Umístění vnitřní i venkovní
Ultrazvukové ano
Určení proti kunám
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky