96 %
(42 hodnocení)
Djeco 2 - 4 5 let Djeco
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
96 %
(42 hodnocení)
Djeco 2 - 4 5 let Djeco
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

Djeco Čarodějky

DJECO Čarodějky - kupujte a vyměňujte ty díly hradu, které Vám chybí a chraňte se před útoky ostatních čarodějek.

Hráči a čas:

- Věk: 5+

- Počet hráčů: 3 - 5

- Doba hry: 10 min

Obsah balení:

- 32 karet

Další parametry:

- Rozměry balení: 8,5 x 11,7 x 2,8 cm.

Návod hry DJECO Čarodějky:

Karty se zamíchají a umístí do středu stolu, na hromádku lícem dolů. Nejmladší hráč začíná a hra pokračuje ve směru hodinových ručiček.

Hráč, který je na řadě, si vezme kartu z prostředku a ukáže ji ostatním hráčům. Hráč si musí líznout vždy minimálně jednu kartu a pak se rozhodne, zda bude chtít další (riskuje, že narazí na kartu s čarodějkou) nebo mu karta stačí a nechá hrát dalšího hráče.

Existují 4 možné druhy karet:

- Karty se zámkem - Každý zámek se skládá ze 6 karet. Pokud hráč doposud nezačal sestavovat vlastní zámek, musí začít sestavovat zámek v barvě karty, kterou si právě líznul (pokud už někdo jiný tuto barvu neskládá). Karta je položena lícem nahoru před hráčem. Hráč může sestavovat zámek pouze jedné barvy. Když hráč dokáže sestavit zámek ze 6 karet jedné barvy dřív než kdokoli jiný, vyhrává. Když si lízne kartu zámku s jinou barvou než sbírá, dá si ji lícem nahoru vedle sebe. Bude mít možnost ji prodat nebo ji použít později během hry. Když si hráč vezme kartu se zámkem, může pokračovat ve hře a vzít si další kartu. Nebo se rozhodne, že nebude riskovat, aby nenarazil na kartu s čarodějkou a nechá hrát dalšího hráče.

- Karty s diamanty – Jakmile hráč nasbírá 3 diamanty, může si koupit kousek zámku od ostatních hráčů. Může kupovat pouze karty se zámkem stejné barvy, kterou sbírá. Může koupit jen jednu kartu za kolo a jakmile kartu koupí, hraje další hráč. Hráč musí požadovanou kartu prodat, když je požádán. Když si hráč vezme kartu s diamantem, smí pokračovat ve hře a bere si další kartu, pokud chce.

- Karty s čarodějkou – smůla! Když si hráč vezme kartu s čarodějkou, musí ji vrátit a spolu s ní další tři karty (buď s diamantem, se zámkem v jiné barvě, než sbírá nebo, pokud jinou nemá, i kartu s částí svého zámku) vrátí doprostřed herního pole, lícem nahoru, vedle hlavní hromádky karet. Když má hráč méně než tři karty, musí vrátit vše co má. Ve hře pokračuje další hráč.

- Karty s vílou – když si hráč lízne kartu s vílou, dá si jí stranou a použije ji, když se rozhodne. Může ji například vyměnit za tři karty, kterých by se musel vzdát, když si lízne kartu s čarodějkou. Když si hráč lízne kartu s vílou, může pokračovat dál ve hře a bere další kartu.

Když se vybere hlavní balíček karet vprostřed herního pole, použijí se nasbírané karty od ostatních hráčů,které jsou umístěny lícem nahoru. Zamíchají se a dají opět lícem dolů místo hlavního balíčku.

Konec hry:

Vyhrává hráč, který sestaví svůj zámek první (6 karet stejné barvy).
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Djeco
Počet hráčů 2 - 4
Věk od 5 let
Značka Djeco
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky