Popis

Djeco Piou Piou

DJECO Karetní hra Piou Piou - získejte určitou kombinací vajíčko, vylíhněte ho nebo ho ochraňte před liškou pomocí kohoutů! Svižná karetní hra pro starší hráče od 5 let.

Strategická hra, kde vyhrává hráč, který jako první získá 3 kuřátka. Chcete-li snést vejce a vylíhnout se, potřebujete jednoho kohouta, jednu slepici a hnízdo. Buďte opatrní: lišky jsou na lovu a ukradnou vejce. Pouze kohouti je mohou zastavit! Návyková hra s jednoduchým předpokladem. Sada obsahuje 47 karet (6 lišek, 15 kohoutků, 15 slepic, 11 hnízd) a 18 vajec/kuřátek.

Hráči a čas:

- Věk: 5+

- Počet hráčů: 2 - 5

- Doba hry: 10 min

Obsah balení:

- 47 karet (6 lišek, 15 kohoutků, 15 slepic, 11 hnízd) a 18 vajec / kuřátek

Další parametry:

- Rozměry balení: 11,7 x 8,5 x 2,8 cm.

Návod hry DJECO Karetní hra Piou Piou / DJECO PIOU PIOU:

Umístěte hromadu karet s vejcem doprostřed, obrázkem vejce nahoru. Zamíchejte karty a rozdejte 4 karty každému hráči. Ze zbylých karet utvořte hromádku a umístěte vedle karet s vejci. Nejmladší hráč začíná. Hraje se po směru hodinových ručiček.

Hráč, který je na řadě se rozhodne, jestli bude kartou táhnout nebo ji odhodí na hromádku. Na konci tahu si hráč dobere karty tak, aby měl vždy 4 v ruce.

Tahy jsou následující:

- Získá vejce - pokud je hráč na tahu a má v ruce tři karty ( hnízdo, kohouta a slepici ), může si vzít jednu kartu s vejcem a položí před sebe vejcem nahoru.

- Narodí se kuře - pokud má hráč 2 karty se slepičkami,napodobí slepičí kdákání a otáčí svou kartu s vajíčkem dolů, aby se mohlo vylíhnout kuře.

- Získá vejce od jiného hráče – Hráč ukáže protivníkovi kartu s liškou a řekne si o kartu s vejcem (nemůže vzít kuře). Protivník nemusí kartu vydat, pokud má v ruce 2karty s kohoutem. Ty odhodí na hromádku a dolízne si karty z balíčku, aby měl 4 v ruce. Když balíček dojde, zamíchá se a hraje znovu.

Konec hry:

Vyhrává hráč, který jako první získá 3 kuřátka.

Poznámka: Kartu s vejcem nebo vylíhnutým kuřetem nemůžete předložit bezprostředně potom, co si líznete z balíčku, musíte počkat na další hru.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Djeco
Počet hráčů 2 - 5
Věk od 5 let
Přibližná doba hraní 10 min
Počet karet 47 ks
Značka Djeco