100 %
(2 hodnocení)
40.5 mm 40.5 mm 51200 18
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
100 %
(2 hodnocení)
40.5 mm 40.5 mm 51200 18
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

Fujifilm X-E4

26,1Mpx APS-C X-Trans CMOS 4 BSI senzor a X-Processor 4

X-E4 využívá nejmodernější 26,1 Mpx snímač X-Trans™ CMOS 4 a vysokorychlostní procesor pro zpracování obrazu X-Processor 4, který poskytuje neuvěřitelně rychlé automatické ostření. Využívá 425 bodů automatického ostření s fázovou detekcí umístěné na téměř 100% plochy snímače. Výsledkem je rychlost ostření 0,02 sekundy a citlivost dosahující hodnoty až -7EV.

Tento AF systém je schopen také sledovat pohybující se objekty pomocí pokročilého algoritmu, včetně tváře a oka, takže fotoaparát je vždy připraven pořizovat snímky ve správný okamžik.

Aktualizovaný procesor X-Processor 4 má čtyřjádrový CPU a poskytuje rychlejší a citlivější výkon v celém systému fotoaparátu, včetně rychlosti snímání v plném rozlišení 8 snímků za sekundu s mechanickou závěrkou, 20 fps s elektronickou závěrkou nebo 30 fps s elektronickou závěrkou a 1,25x oříznutím.

Nejmenší a nejlehčí tělo řady X

Design X-E4 ztělesňuje podstatu všeho, co dělá fotoaparáty X-E výjimečnými. Nadčasový styl a tenké tělo znamenají, že tento fotoaparát můžete nosit kamkoli. Kovové voliče nejen vyvolávají tradiční potěšení z používání analogového fotoaparátu, ale také vám pomohou nastavit fotoaparát, i když je vypnutý.

Kamera má tloušťku menší než 33 mm a díky plochému designu se snadno vejde do malé tašky nebo kapsy bundy. Vrchní kryt je vyroben z hořčíkové slitiny, která přispívá k její odolnosti a robustnosti při zachování nízké hmotnosti.

Snadné ovládání

X-E4 je vybaven výklopným 3,0“ LCD displejem s rozlišením 1,62 mil bodů, který vám umožňuje pohodlněji kontrolovat kompozici z jakéhokoli úhlu, nízkého nebo vysokého. Pro focení selfie jej lze dokonce otočit o celých 180°.

Na volič rychlosti závěrky na horním panelu, byla poprvé přidána nová pozice „Program (P)“, která vám umožňuje přepnout na naprogramované automatické fotografování pro rychlé zachycení fotografické příležitosti a dočasně vás zbaví potřeby starat se o jakékoli nastavení.

Hledáček ve stylu dálkoměru, umístěný na levé straně, vám umožňuje levým okem sledovat pohyby, ke kterým dochází mimo záběr, a předvídat, co se může v záběru stát. Je to technika, kterou dokumentární fotografové používají léta. Vaše pravé oko se dívá přes elektronický hledáček s vysokým rozlišením o 2,36 mil bodů. Barevný tón a expozici lze tak zkontrolovat naživo, což vám umožní přesně určit, co fotoaparát zachytí a doladit výstup blíže tomu, co máte na mysli.

18 typů filmové simulace

Filmové simulace společnosti Fujifilm, vyvinuté na základě znalostí a technologií nashromážděných za 85 let, produkují vynikající hloubku, sytost a tonalitu, které vyžadují malé až žádné vylepšení.

K dispozici je například Velvia, která je charakteristická svou saturací, nebo velmi oblíbená ETERNA Bleach Bypass, která reprodukuje tradiční techniku zpracování v temné komoře a vytváří tak jedinečný obraz s nízkou sytostí a vysokým kontrastem.

Rozsáhlé funkce nahrávání videa

4K/30p 4:2:0 8-bit video výstup je převzorkován z čistých 6K dat a ukládán na SD kartu. Port micro-HDMI také umožňuje 10bitové nahrávání 4:2:2 do externího rekordéru.

FUJIFILM X-E4 vám umožní nahrávat krásně detailní a přirozeně vypadající záběry a vytvářet vysoce kvalitní profesionální filmy. Můžete dokonce přepnout do režimu Full HD a nahrávat rychlostí 240 snímků za sekundu, abyste dosáhli 10násobného zpomaleného efektu.

 

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI:

- 26.1Mpx APS-C X-Trans BSI CMOS 4

- X-Processor 4

- 425 bodový hybridní Autofocus

- elektronický OLED hledáček velikosti 0,39“

- 3.0“ dotykový display s rozlišením 1.62 mil bodů

- ISO 160-12800, sériové snímání až 30 sn/s

- DCI/UHD 4k/30 fps, Full HD 240 fps

- port USB-C (USB3.2 Gen 1)

- konektivita Bluetooth a Wi-Fi

- 18 režimů simulace filmu

 
Zobrazit více

Parametry

Min. ohnisková vzdálenost 40.5 mm
Max. ohnisková vzdálenost 40.5 mm
Optický stabilizátor obrazu ne
Maximální citlivost (ISO) 51200
Počet přednastavených scén 18
Zvukové poznámky ano
Samospoušť ano
České menu ano
Dotykové ovládání ano
Hledáček ano
Rozlišení videa 4096 x 2160
Videosekvence ano
Formát videa H.264, MPEG-4
Frekvence snímků videa 240 fps
HD Video ano
Full HD video ano
4K video ano
Napájení Akumulátor
Výrobce Fujifilm
Rozlišení 26.1 Mpix
Typ fotoaparátu kompakty s výměnným objektivem
Formát snímače APS-C
Typ snímače CMOS
Výška 72.9 mm
Šířka 121 mm
Hloubka 32.7 mm
Hmotnost 364 g
Materiál těla Kov
Manuální ostření ano
Pomocné světlo AF ano
Typ hledáčku elektronický
Velikost displeje 3 palce
Výklopný ano
Dálkové ovládání ano
Externí blesk ano
HDMI výstup ano
USB ano
Bluetooth ano
WiFi ano
Formát snímku JPEG, RAW
Zobrazit více parametrů
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Podobné produkty