96 %
(17 hodnocení)
24 mm 122 mm Optický stabilizátor obrazu 35 cm 80

Popis

Fujifilm X-S10

26,1Mpx APS-C X-Trans BSI CMOS 4 snímač a X-procesor 4

Kompaktní CSC fotoaparát od společnosti Fujifilm je vybaven 26,1Mpx snímačem X-Trans CMOS 4 formátu APS-C, který má design se zadním osvětlením pro dosažení plynulého vykreslení tónů a barev, lepší výkon při slabém osvětlení a široký rozsah přirozené citlivosti ISO 160-12800. Snímač poskytuje vysoký stupeň kvality obrazu a ostrosti díky vynechání optického low-pass filtru. Design pixelů u  X-Trans více napodobuje organickou povahu filmu, aby produkoval jemné barvy a tonální přechody a zároveň redukoval moaré a aliasing.

Konstrukce snímače také zahrnuje rozšířený systém automatického ostření s fázovou detekcí, který má 425 volitelných bodů, které pokrývají téměř celou plochu snímače. Tento AF systém poskytuje rychlejší a přesnější ostření v různých světelných podmínkách až do -6 EV.

Schopnosti zobrazování a ostření doplňuje procesor X-Processor 4, který má čtyřjádrový CPU a poskytuje větší a rychlejší výkon v celém systému fotoaparátu, včetně rychlosti snímání v plném rozlišení 8 snímků za sekundu s mechanickou závěrkou, 20 sn/s s elektronickou závěrkou, nebo rychlost 30 sn/s s elektronickou závěrkou a 1,25x ořezem.

Stabilizace obrazu v kompaktním těle

Stabilizační systém (IBIS) je ve srovnání s předchůdcem menší co do rozměru i hmotnosti (zhruba o 30 %). Vestavěná 5osá stabilizace obrazu s posunem snímače pomáhá minimalizovat projevy chvění fotoaparátu až o 6,0 EV.

X-S10 je prvním fotoaparátem střední třídy řady X, který využívá tento mechanismus uchycení snímače, pro ostřejší fotografie a plynulé video. Funguje jako tlumič nárazů a chrání před mírnými vibracemi, které mohou pocházet od mechanické závěrky. Robustní ergonomická rukojeť ze slitiny hořčíku a výztuže na přední a horní straně fotoaparátu zlepšují odolnost přístroje a pomáhají pevné a stabilní manipulaci při celodenním používání.

Během natáčení videa lze navíc použít 4osou digitální stabilizaci obrazu (DIS), která dále pomáhá při stabilizaci záběrů, zejména při natáčení z ruky.

Rychlý AF a Face/Eye AF

Pokročilé automatické ostření X-S10 využívá hustě uspořádané pixely fázové detekce a pokročilé algoritmy k dosažení nejlepšího automatického ostření ve své třídě. Díky snímači X-Trans CMOS 4 a procesoru 4 generace autofokus funguje skvěle s detekcí obličeje nebo při kontinuálním sledováním objektů.

Nabízí také rychlost AF ekvivalentní rychlosti jiných vysoce výkonných fotoaparátů řady X (X-T4, X-Pro3) a dosahuje neuvěřitelných 0,02 sekundy. S citlivostí až -7EV lze autofokus použít i v nočních podmínkách, kde by jiné fotoaparáty mohly mít potíže. 

Při fotografování pohybujících se objektů nebo při použití malé hloubky ostrosti se můžete s jistotou spolehnout na to, že X-S10 udrží obličej nebo oči objektu zaostřené a přesně je sleduje. Algoritmus AF detekuje tvary a barvy, aby identifikoval objekty a udržoval je zaostřené pomocí vysokorychlostního sledování.

Vylepšený algoritmus AE/AF pro AUTO/SP

Od ubíhajících krajin až po letmé portréty, při použití režimu AUTO nebo SP s aktivovaným Pre-AF, nový algoritmus autofokusu X-S10 automaticky rozpozná různé objekty a scény a poskytuje vyšší rychlost ostření, přesnost a výkon.

MF Assist

Mnohokrát je potřeba ostřit ručně a X-S10 nabízí tři skvělé funkce MF Assist, které vám pomohou. Focus Peak zdůrazňuje zaostřené oblasti na obrazovce, zatímco Digital Split Image a Digital Microprism vytvářejí nástroje vizuálního zaostřování z klasických fotoaparátů a umožňují vám je použít jako vodítko pro úpravu ostrosti.

Tichá závěrka

Elektronická závěrka (ES) X-S10 není jen o rychlosti, umožňuje vám také vytvářet fotografie v naprosté tichosti. Režim ES je ideální pro chvíle kdy potřebujete být diskrétní. Umožní vám pořizovat snímky v muzeích, galeriích, svatbách a dokonce i na koncertech vašich dětí, aniž byste se museli starat o zvuk závěrky. Funguje také ruku v ruce s nastavením Continuous-Low a Continuous-High Drive, takže vám žádné scéna neunikne.

 

Všestranný vyskakovací blesk

Abyste měli více možností osvětlení, je X-S10 vybaven vysoce výkonným bleskem Super i-Flash, který vám umožní vytvářet nádherné fotografie přesně tak, jak je vidíte. Fotoaparát automaticky řídí výkon blesku, aby poskytoval rovnoměrné a přirozeně vypadající fotky plné kontrastu a detailů.

LCD displej a hledáček

Elektronický hledáček s vysokým rozlišením 2,36 milionu bodů a 0,62násobným zvětšením poskytuje jasný a detailní pohled na focenou scénu s okamžitou zpětnou vazbou o expozici a dalších nastaveních. Pomocí režimu Boost lze také zvýšit snímkovou frekvenci EVF na maximum 100 snímků za sekundu, což vám umožní bez námahy sledovat rychle se pohybující objekty.

Při „Live View“ je elektronický hledáček vybaven třemi Boost režimy: Low Light Priority (zaměření na nízkou hladinu osvětlení), Resolution Priority (zaměření na rozlišení) a Frame Rate Priority (zaměření na snímkovou frekvenci).

Fujifilm X-S10 disponuje výklopným, dotekovým 3“ LCD displejem s rozlišením 1.04 mil obrazových bodů pro intuitivní ovládání a přehrávání snímků. Kloubový mechanismus umožňuje otočení o 180°, což využijete při pořizování selfie fotografií, ale i při standardním fotografování a natáčení videa, kdy se s fotoaparátem dostanete i do náročnějších pozic.

 

Nahrávání videa

Kromě fotografií nabízí X-S10 také všestrannou řadu video funkcí, včetně interního záznamu DCI/UHD 4K rychlostí až 30 snímků za sekundu a záznamu Full HD při 240 sn/s pro ultra zpomalené přehrávání.

Port micro-HDMI také umožňuje 10bitové nahrávání 4:2:2 do externího rekordéru a kamera je vybavena 3,5mm konektorem pro mikrofon.

Ergonomie těla a ovládání

- Horní deska obsahuje řadu fyzických ovládacích prvků, včetně vyhrazeného voliče expozičních režimů a dvou dalších horních voličů pro rychlé a intuitivní ovládání fotoaparátu a nastavení expozice.

- Zadní joystick je k dispozici pro intuitivní výběr a přepínání AF bodů, stejně jako navigaci v menu a přehrávání snímků.

- Integrovaná konektivita Bluetooth a Wi-Fi umožňuje bezdrátové sdílení snímků do mobilního zařízení nebo použití zařízení ke vzdálenému ovládání fotoaparátu.

- Jeden slot pro paměťovou kartu SD podporuje standard UHS-I pro rychlé a flexibilní ukládání souborů.

- Baterie NP-W126S poskytuje přibližně 325 snímků na jedno nabití.

 

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI:

- 26.1Mpx APS-C X-Trans BSI CMOS 4

- X-Processor 4

- stabilizace IBIS v těle v 5 osách

- DCI/UHD 4k/30 fps, Full HD při 240 fps

- 425 bodový hybridní Autofocus

- 2.36 mil EVF hledáček se zvětšením 0.62x

- 3.0" dotykový display s rozlišením 1.04 mil bodů, otočný o 180°

- ISO 160-12800

- 8 sn/s při mechanické závěrce

- Bluetooth a Wi-Fi Connectivity

 
Zobrazit více

Parametry

Min. ohnisková vzdálenost 24 mm
Max. ohnisková vzdálenost 122 mm
Optický stabilizátor obrazu ano
Min. vzdálenost v Makro režimu 35 cm
Citlivost (ISO) 80
Nejkratší čas 1 / 32000 s
Pomocné světlo AF ano
Vyvážení bílé automatické; manuální; s výběrem světelného zdroje
Zonální měření ano
Bodové měření ano
Zvukové poznámky ano
Samospoušť ano
České menu ano
Podpora přímého tisku ano
Dotykové ovládání ano
NFC ne
Otočný ano
Typ hledáčku elektronický
Velikost displeje 3 palce
Výklopný ano
Napájení Akumulátor
Výrobce Fujifilm
Rozlišení 26.1 Mpix
Typ fotoaparátu kompakty s výměnným objektivem
Formát snímače APS-C
Typ snímače CMOS
Výška 85.1 mm
Šířka 126 mm
Hloubka 65.4 mm
Hmotnost 465 g
Materiál těla kov, plast
Videosekvence ano
Formát videa H.264, MOV 4
HD Video ano
Full HD video ano
4K video ano
Dálkové ovládání ano
Externí blesk ano
HDMI výstup ano
USB ano
Bluetooth ano
GPS ne
WiFi ano
Formát snímku JPEG, RAW
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty