100 %
(1 hodnocení)
Jinbei
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
100 %
(1 hodnocení)
Jinbei
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

Jinbei HD 400 PRO

SET obsahuje tyto produkty:

1 ks

Jinbei HD 400 PRO TTL, HSS bateriový blesk, 400 Ws + reflektor a kufr

1 ks

Odpalovač TR-Q7 MKII-S s TTL a HSS pro Sony

 

Jinbei HD 400 PRO + Jinbei TR-Q7 II-S

Sada obsahuje kompaktní, ale přesto výkonný model bateriového blesku s TTL + HSS a odpalovač fotoaparáty SONY.

K dokonalosti vám bude stačit jen stativ. Pro ještě lepší světlo doporučujeme koupit rozkládací KH octabox nebo KS octabox.

Kompletní popisy jednotlivých produktů, včetně parametrů, najdete po jejich rozkliknutí.

 

O blesku Jinbei HD 400 PRO

Bateriový blesk Jinbei HD 400 PRO je perfektní světlo pro fotografy, kteří vyžadují maximální kompaktnost, nízkou váhu a zároveň dostatečný výkon 400 Ws (GN 66) spolu s pokročilými funkcemi. Tento model vychází z PRO modelu HD-610, ze kterého převzal veškeré funkce i systém ovládání. Je tak konstruován pro náročné profesionální fotografy, kterým nabídne pokročilé funkce TTL, HSS a FREEZE pro Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus, Panasonic Lumix a to i mimo studio. Na cestách jej chrání pevná přepravní taška. 

 

- 400 Ws, GN 66

- HSS režim pro synchronizaci do 1/8000s

- TTL režim pro automatické nastavení blesku

- kompaktní tělo pro jednodušší přenášení

- vestavěný přijímač pro radiový systém Jinbei Universal Sync

- interval mezi záblesky 0,05 - 0,9 s

- nastavení výkonu 1/1 - 1/256 s korekcí expozice +- 3EV

- krátká doba hoření výbojky 1/8 500 - 1/1000s (t=0,5)

- režim FREEZE pro zkrácení doby hoření výbojky na 1/20 000 - 1/1000s

- podpora funkce Easy Cap pro tvorbu automatické ořezové masky

- 20W LED modelační světlo pro osvětlení scény

 

 

Oproti klasické verzi HD 400 má verze PRO podstatně rychlejší nabíjení 0,05 - 0,9s a zkrácenou dobu hoření výbojky v rozmezí od 1/1000 do 1/20000s. Konstrukčně je tento blesk osazen větším pasivním chladičem který se, v kombinaci s aktivním chlazením blesku, stará o rychlé nabíjení a perfektní dochlazování blesku i v těch nejnáročnějších podmínkách. 

TIP: K tomuto blesku doporučujeme řídící jednotku TR-Q7, která spolupracuje se všemi předními značkami fotoaparátů a to i v TTL a HSS režimu. Nemusíte pro každou značku pořizovat jiný odpalovač. Jednotku lze spárovat se všemi bateriovými i studiovými blesky Jinbei a ty tak lze snadno kombinovat.

Výkon blesku

Výkon 400 Ws (66 GN) je plynule regulovatelný v rozsahu 9 clon - 1.0 – 9.0 po desetinách v manuálním režimu a od 4.0 do 9.0 v HSS. Pro TTL je možné použít korekci expozice +- 3EV. O modelovací světlo se stará 20W LED čip se životností > 60000 hodin. Výkon modelovacího světla je srovnatelný s 200W žárovkou. Oproti klasické žárovce je jeho životnost mnohonásobně větší, nehřeje a nepoškodíte jej při přepravě nebo výměně modifikátorů.

Perfektně ostré fotky díky HSS

Blesk je vybaven systémem HSS High-speed synchronization, který umožňuje fotit na jakékoli časy závěrky až do času 1/8000s. Blesk je vybaven režimem Freeze, který spolupracuje s HSS a zkracuje dobu hoření výbojky ze standardních 1/1000 - 1/8500 na 1/1000 - 1/20000. Díky tomu je focení ještě rychlejší a podání barev a ostrost fotek na té nejvyšší úrovni.

HSS systém vám pomůže i při přesvícení okolního světla nebo fotografování portrétů na hodně nízké clony. Stačí nastavit vyšší čas. 

Baterie a dobíjení

Lithium iontová baterie s kapacitou 4400mAh zvládne 430 záblesků na plný výkon. Běžně se tak dostanete na 700 – 800 záblesků na jedno nabití. Velký důraz je kladen na rychlost znovu dobití, které je v rozmezí 0,05 – 0,9 sekundy v závislosti na nastaveném výkonu blesku. Blesk je tak pořád připraven a vy nepropásnete žádný důležitý moment.

Baterie je opatřena „check“ tlačítkem, po jehož zmáčknutí okamžitě vidíte, kolik kapacity zbývá do vybití. Kdykoliv tak máte přehled nad tím, kdy dát baterii nabíjet.

Ovládání a synchronizace s fotoaparátem

Blesk má na zadním panelu přehledný displej, na kterém vidíte veškeré nastavené hodnoty. Ovládání jednotlivých funkcí je řešeno samostatnými tlačítky. Změnu hodnot vidíte na displeji okamžitě. Vše je velice intuitivní. Menu blesku je sjednocené s ostatními modely a tak nebudete tápat ani při jejich kombinaci. 

Odpalování blesku je možné několika způsoby

1. Přes integrovaný systém odpalovačů – blesky mají integrované přijímače pro 2,4GHz řídící jednotky TR-V6, TR-Q6 a TR-Q7. Dosah všech jednotek je 300 metrů. Tento systém sjednocuje studiové i bateriové blesky, které je možné jakkoliv kombinovat. Blesk můžete ovládat i prostřednictvím blesku HD 2 PRO nasazeného na fotoaparátu místo řídící jednotky. 

Jakou jednotku vybrat? 

TR-Q7 - TTL jednotka, s tímto bleskem bude fungovat v TTL i manuálním režimu, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka je multibrandová, není potřeba vybírat podle značky fotoaparátu, funguje se všemi (C, N, S, O, F, P). Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat. Ovládání je možné i z aplikace.

TR-Q6 - TTL jednotka, s tímto bleskem bude fungovat v TTL i manuálním režimu, podporuje HSS a Freeze mód. Jednotka se vybírá podle značky fotoaparátu (C, N, S, F). Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat. Ovládání je možné i z aplikace. Tuto jednotku doporučujeme při kombinaci blesku s TTL / HSS blesky.

TR-V6 - manuální jednotka, funguje na všech fotoaparátech. Blesky lze přes ní plně nastavovat a ovládat, nepodporuje TTL a HSS. 

2. Přes syncho konektor – blesk má zabudovaný 3,5mm konektor (jack), do kterého můžete připojit jakýkoli odpalovač.

3. Přes foto diodu (IR) – blesk lze odpalovat zábleskem od jiného blesku.

Konstrukce

Blesk je konstruován pro maximální mobilitu a kompaktnost. Váha pouhé 2 kg a malé rozměry dělají z blesku perfektní světlo na cesty. Výkonem se ale neztratí ani ve studiu. Tělo blesku v sobě skrývá systém chlazení s aktivním větráčkem, který je navržen tak, aby bylo zajištěno optimální proudění vzduchu. Díky tomu nedochází k přehřívání světla ani při celodenním focení, blesk se rychleji nabíjí a elektronika má vysokou životnost. Malá velikost a LED čip místo pilotní žárovky zajistí, že blesky složíte i do menší přepravní tašky. 

Díky použitému LED čipu nedochází k zahřívání konstrukce softboxů a modifikátorů, jako u klasické žárovky. Modifikátory lze pohodlně vyměnit během focení bez obav ze spálení. 

Blesk je vybaven skleněným krytem výbojky, který jej chrání proti UV i mechanickému poškození. Krytka je na přední straně mléčná a pomáhá rozlévat světlo při použití s reflektory.

Variabilita příslušenství

Blesk má bajonet Bowens, který je nejrozšířenější na trhu. Díky němu na blesk můžete použít jakýkoli modifikátor – softbox, reflektor, komínem, apod. V držáku blesku je vestavěný držák pro studiové deštníky. Blesk lze uchytit na jakýkoli studiový stativ. Držák blesku je zesílený aby udržel nejen blesk samotný, ale i příslušenství na něm nasazené. Kloub blesku je uvnitř kovový, aby blesk bez problémů udržel v jakékoli poloze.

Pokročilé funkce blesku

Jinbei HD je vybaven funkcí Easy Cap, která při použití dvou a více blesků vytváří nejen samotnou fotku, ale také ořezovou masku. Díky tomu můžete fotografované objekty snadno vyřezávat z pozadí. To ocení každý produktový fotograf. Jak tento režim funguje, si můžete přečíst na blogu. 

Delay - Blesk je vybaven funkcí DELAY - zpoždění. Můžete tak bleskat i při fotografování na dlouhé časy. Tato funkce je často využívaná například u light paintingu, kdy s dlouhým časem zaznamenáte trajektorii pohybu, blesk vám poté pomůže zachytit ostrý nerozmazaný model. Rozsah funkce Delay je od 1 do 30 s.

Freeze - s tímto režimem, který upravuje a zkracuje dobu hoření výbojky na 1/19000 s zachytíte jakýkoli pohyb. Režim Freeze pomáhá k dosažení ostrých fotografií s delšími časy závěrky bez funkce HSS.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Jinbei
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky