84 %
(18 hodnocení)
Kenwood odšťavňovače
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky
84 %
(18 hodnocení)
Kenwood odšťavňovače
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky

Popis

Kenwood AT 641

Vhodný k přípravě všech ovocných a zeleninových džusů (kromě citrusových plodů), jako je ananasový, jablečný, kiwi, rajčatový a mrkvový. Plody předem nemusíte čistit ani zbavovat pecek nebo semínek.

Neexistuje žádný jiný přístroj ani způsob, dokonce ani ruční příprava, která by proměnila čerstvé ovoce a zeleninu v chutné nápoje tak dobře. Odstředivka na šťávu s nepřetržitým chodem zvládne téměř jakékoli příměsi a vytvoří z ní šťávu vyznačující se výživnou hodnotou. Jemně vám nastrouhá i kokos na vaření. Odstředivka na šťávu s nepřetržitým provozem využívá při oddělování dužiny od šťávy vysoké rychlosti. Většinu ovoce, zeleniny (ani zázvor) není před odšťavňováním třeba čistit, protože v přístroji se rozemele na kaši vše včetně semínek a slupek (jako při kokosu, melounu ananasu, třešní a meruněk). Kokos je možné v přístroji najemno nastrouhat a pak použít na pečení.

Příprava šťávy
Vždy si vybírejte nejlepší a nejčerstvější možné plody. Ne zcela dozrálé a tvrdé ovoce je lepší než přezrálé, které se může rozmělnit na kaši, protože ztratilo příliš mnoho vlhkosti. Některé dužiny jsou dost husté, jako například džus z meruněk, manga a broskví. Je možné je ředit vodou. Při přípravě míchané šťávy je dobré zachovat jednoduchost. Vyzkoušejte dvě hlavní přísady jako např. broskve a jahody, maliny a meloun nebo ananas a mango. Osvěžující nápoj připravíte z jablek s mátou nebo mrkve se zázvorem. Pokud chcete přidat bylinky, nejlepší způsob je vložit hrst bylin do odšťavňovače hned na začátku, protože ovoce a zelenina pak pomohou bylinkám projít přístrojem. Zázvor, který je drsný, můžete vkládat bez loupání spolu s mrkví. Do mrkvového džusu vmíchejte trochu pomerančové šťávy. Červená řepa se dobře míchá s jablky a zázvorem nebo mrkví. Nejprve zpracujte řepu, pak jablko nebo mrkev, čímž se šťáva z řepy pročistí. Odšťavňovat můžete i nejrůznější zeleninu. Vyzkoušejte papriku, špenát, řeřichu, rajčata, květák nebo celer.
Přísady se silnou specifickou chutí jako je fenykl, celer nebo brokolice je nejlepší používat v malém množství ve směsi s jiným ovocem nebo zeleninou. Lze odšťavňovat jemně nastrouhé brambory pro přípravu placek rösti nebo k přimíchání do chleba. Nezapomínejte, že vznikající tekutina obsahuje těžké škroby a je třeba je vyhodit. Nastrouhanou mrkev můžete využít v koláčích nebo i v chlebu.

Určeno pro úplně všechny roboty řady Chef a Major s vrchním vysokorychlostním vstupem. Your browser does not support the video tag. Typ robota: Všechny modely
Velikost robota: Chef a Major, Sense
Výstup: Vysokorychlostní výstup
Kapacita: Nepretržitý chod a nádobkou na šťavu o objemu 1 l
Rozměry: 27.0d x 20.0š x 31.0v
Hmotnost: 2.74kg
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Kenwood
Druh nástavce odšťavňovače
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
Zobrazit další nabídky